Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas

     

Piektdien, 2015. gada 24. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā (Rīgā, Uzvaras bulvārī 2a) notika Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas pasākums, kurā tika paziņoti un apbalvoti laureāti katrā no piecām nominācijām.

Tāpat tika sveikta speciālbalvas ieguvēja literatūrzinātnē Eva Eglāja-Kristsone un godināts mūža balvas ieguvējs - dzejnieks Leons Briedis - par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā - dzejā un atdzejā, kā arī par nozīmīgo devumu intelektuālās domas attīstībā Latvijā.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijas gala balsojuma rezultātā par LALIGABA balvas ieguvēju nominācijā „Labākais dzejas krājums” atzīts Ulža Bērziņa dzejas krājums „Izšūpojušies. Bibliotēka ostmalā”, kas nācis klajā apgādā „Neputns”, balvu dzejniekam pasniedza tekstu grupas „Orbīta” dzejnieks Semjons Haņins.
Vairāk par autoru un darbu

Nominācijā „Labākais prozas darbs” laurus guva Ingas Ābeles romāns „Klūgu mūks”, ko izdevis apgāds „Dienas Grāmata”, balvu rakstniecei pasniedza e-grāmatu portāla Las.am līdzīpašniece Anna Berga.
Vairāk par autori un darbu


Nominācijā „Labākais ārvalstu literatūras tulkojums” triumfēja Daces Meieres tulkojums no itāliešu valodas - Kurcio Malapartes eseju grāmata „Nolādētie toskānieši”, ko izdevis apgāds „Neputns”, balvu tulkotājai pasniedza „Baltic International Bank” akcionārs Valērijs Belokoņs.
Vairāk par autori un darbu

Nominācijā „Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” par balsojuma līderi kļuva Ingas Gailes dzejas krājums „Vai otrā grupa mani dzird?”, ko izdevis apgāds „Liels un mazs”, balvu pasniedza Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa.
Vairāk par autori un grāmatu

Nominācijā „Spilgtākā debija” par daudzsološāko pieteikumu Latvijas rakstniecībā tika atzīts Katrīnas Rudzītes dzejas krājums „Saulesizplūdums”, ko izdevis apgāds „Literatūras kombains”, balvu pasniedza mākslinieks un scenogrāfs Kristiāns Brekte.
Vairāk par autori un grāmatu

Laureātiem tika pasniegtas dizaina studijas MĀJO veidotās LALIGABA lampas, kā arī piešķirtas naudas balvas 1500 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas.

LALIGABA speciālbalvu par ieguldījumu literatūrzinātnē - ekspertu komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Šlāpins - svinīgi pasniedza literatūrzinātniecei Evai Eglājai-Kristsonei par pētījumu „Dzelzsgriezēji. Latvijas un Rietumu trimdas rakstnieku kontakti”, ko izdevis LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts un kas veltīts latviešu literātu kontaktiem abpus dzelzs priekškara 20. gadsimta politisko kolīziju kontekstā. Speciālbalvas ieguvējai piešķirta naudas balva 750 eiro pēc nodokļu nomaksas.
Vairāk par veikumu

Dzejnieks Leons Briedis tikai svinīgi sveikts par mūža ieguldījumu Latvijas rakstniecībā, saņemot simbolisko LALIGABA lampu, kā arī naudas balvu 3000 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas. Balvu svinīgi pasniedza režisore Māra Ķimele. Balvas pasniegšanu simboliski pavadīja kentaura tēls, kuru Leons Briedis savulaik bija iedzīvinājis kā intelektuālās domas simbolu Latvijā.

Vairāk par dzejnieku

Savukārt Latvijas Literatūras centrs pasniedza speciālbalvu tulkotājai Kaijai Straumanis (Ročestera, ASV) par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūras tulkošanā un popularizēšanā angliski runājošajās valstīs, gādājot par divu Latvijas autoru grāmatu izdevumiem - Ingas Ābeles romāna „Paisums” tulkojumu („High Tide”), kas nāca klajā ASV apgādā „Open Letter Books” 2013. gadā, un Zigmunda Skujiņa romāna „Miesas krāsas domin” tulkojumu („Flesh-Coloured Dominoes”), kas nāca klajā Lielbritānijā apgādā „Arcadia Books” 2014. gadā. Kaija Straumanis beigusi Ročesteras universitātes literāro tulkojumu maģistra programmu, tulko no vācu un latviešu valodas angļu valodā, strādā par redaktori apgādā „Open Letter Books” un kļuvusi pazīstama arī kā fotogrāfe. Speciālbalvas ieguvējai piešķirta naudas balva 750 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Pasākumā rakstniekus sveica LALIGABA lasošās vidusskolas klases no Rīgas Franču liceja un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kurus lasīšanai un darbu vērtēšanai mudināja skolotājas un literatūrzinātnieces Lita Silova un Iveta Ratinīka.

Šogad LALIGABA ietvaros sadarbībā ar uzņēmumu „Pure Chocolate” un Šokolādes muzeju izsludināja arī LALIGABA lasošo klašu konkursu 4.-5. klašu skolēniem, kas vainagojās ar trīs klašu-uzvarētāju iesaisti oriģinālliteratūras bērniem izvērtēšanā. Konkursā uzvarēja un par lasošajām klasēm kļuva Valkas pamatskolas 5.d klase, Blīdenes pamatskolas 4. klase un Jēkabpils pamatskolas 5.c klase. Lasošās klases ciemojās Pūres Šokolādes muzejā, kā arī tikās ar rakstniekiem Ievu Melgalvi un Māri Runguli. Savukārt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā grāmatu mākslinieces Elīnas Brasliņas darbnīcā bērniem bija iespēja iejusties grāmatu ilustrētāju lomā un apgūt digitālas zīmēšanas prasmes. Lasošo klašu darbu organizēja literatūrkritiķe Anda Baklāne. Pasākumā tika izteikta atzinība LALIGABA lasošo klašu favorītiem - dzejoļu grāmatas „Oliņš Boliņš sēž uz soliņa” autorei Ievai Samauskai, kā arī romāna „Bulta, Zvaigzne un Laī” autorei Ievai Melgalvei.

Ziņu portāla „Delfi” balsojumā, par lasītāju iecienītāko darbu tika atzīts Ingas Ābeles „Klūgu mūks”, romāns izpelnījās arī grāmatu tīkla „Jānis Roze” atzinību kā visvairāk pirktais no Latvijas Literatūras gada balvai nominētajiem darbiem.

„Baltic International Bank” visiem LALIGABA nominantiem dāvināja bankas izdoto piemiņas medaļu, kas veltīta vēsturiskajam albumam „Terra Mariana 1186-1888”, kas vēsta par Livonijas, sauktas arī par Terra Mariana jeb Marijas Zemi, 700 gadu ilgo vēsturi. Piemiņas medaļas izdošana ir turpinājums bankas atbalstam šīs vēsturiskās liecības saglabāšanā.

Šā gada pasākuma vadmotīvs bija notikušās un nenotikušās revolūcijas Latvijā, godināt rakstniekus kā šo revolūciju hronistus un aicinot Latvijas rakstniekus un lasītājus vienoties kopīgā sauklī: „Par brīvību, brālību, literatūru!” Balvas pasniegšanas pasākumu šogad veidoja dzejniece un dramaturģe Inga Gaile, režisore Elīna Marta Martinsone un scenogrāfe Ieva Kauliņa. Pasākumu vadīja žurnālists Kārlis Streips un publicistes Anete Konste un Elīna Kolāte. Pasākumā spēlēja mūzikas grupa „Zāle”. Pasākuma tiešraide bija skatāma sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv, savukārt raidījuma kopsavilkums būs skatāms Latvijas Televīzijas 1. kanālā š.g. 1. maijā plkst.18.45.

Vairāk informācijas par katru nominantu, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm - www.laligaba.lv, interneta žurnālā www.satori.lv un ziņu portālā www.delfi.lvLatvijas Literatūras gada balvai atvēlētajā sadaļā.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kas gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Rakstnieku savienība un Latvijas Literatūras centrs.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis, dzejnieks, Latvijas Rakstnieku savienības literārais konsultants Aivars Eipurs, dzejnieks, tulkotājs un žurnāla Latvju Teksti redaktors Guntars Godiņš, publicists, portāla satori.lv redaktors Ilmārs Šlāpins, dzejniece, literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, grāmatu dizainere Rūta Briede, dzejnieks Artis Ostups, literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Lita Silova.

Balvas atbalstītāji:
Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Valsts meži, Baltic International Bank un e-grāmatu portāls Las.am.


Sadarbības partneri: Mājo, Jānis Roze, Pure Chocolate, Šokolādes muzejs, NicePlace Mansards, Ascendum, LU Botāniskais dārzs, Ervins& Filles.


Informē: www.laligaba.lv, www.culture.lv, www.satori.lv, www.delfi.lv, Latvju Teksti, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Latvijas Radio Klasika, KDi, Kultūrzīmes, IR.


Organizē: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Literatūras centrs un Latvijas Rakstnieku savienība.


Sīkākas uzziņas:
Andra Konste
Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja
Tālr.: 29207353

andra.konste@ventspilshouse.lv

3 komentāri
Citi koplietojumi

Autors Voncile 19 04 2016 01:49

Keep it coming, writres, this is good stuff.


Autors Johnetta 19 04 2016 20:53

<a href="http://hxxqfwlkdo.com">Artilces</a> like this just make me want to visit your website even more.


Autors Keyon 19 04 2016 22:55

This inecrduots a pleasingly rational point of view. http://tatjncgkqoz.com [url=http://sonntja.com]sonntja[/url] http://pnrdqjawsue.com">pnrdqjawsue


Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.