Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Atbalsts bibliotēku projektiem

     

2010.gada rudenī divpadsmit Latvijas bibliotēku darbiniekiem, tajā skaitā Pededzes bibliotēkas vadītājai Antoņinai Girs un Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktorei Ivetai Ozoliņai, bija iespēja piedalīties Bila & Melindas Geitsu fonda (BMGF) un Mortensona Centra (Ilinoisa, ASV) kopīgi rīkotajā apmācību un pieredzes apmaiņas programmā Amerikas Savienotajās Valstīs.Jau apmācību programmas laikā ASV, bibliotēku darbinieki, strādājot grupās, uzsāka darbu pie 3 projektu sagatavošanas, darbs pie projektiem turpinājās arī pēc atgriešanās no ASV.
Vienā no projekta izstrādes grupām kopā strādāja Pededzes bibliotēkas vadītāju Antoņina Girs, Ogres Centrālās bibliotēkas pieaugušo lasītavas vadītāja Gaļina Sabļina, Klintaines pagasta bibliotēkas vadītāja Alita Kluša un Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa. Kopīga darba rezultātā tapa projekts „Bibliotēka nāk pie lietotāja” un tā sekmīgas realizācijas rezultātā paredzēts ieviest inovatīvus mobilos pakalpojumus- portatīvo datoru nomu un informācijas un uzziņu ieguvi pa mobilo tālruni, tādējādi sekmējot bibliotēku pakalpojumu pieejamību un informācijas resursu izmantojamību ārpus bibliotēku telpām un darba laika.
Projekti granta saņemšanai tika iesniegti starptautiskai bezpeļņas organizācijai EIFL un tagad saņemta priecīga ziņa- Valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" īstenotā pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros saņemts grants 3 inovatīvu projektu īstenošanai 12 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās.
Grantu, kura kopējā summa ir 30 000 ASV dolāru jeb 10 000 ASV dolāru vienam projektam, piešķir Bila un Melindas Geitsu Fonds (BMGF) sadarbībā ar EIFL - starptautisku bezpeļņas organizāciju, kuras darbības mērķis ir veicināt bibliotēku attīstību pasaulē.
Projektu „Photovoice stiprina ģimeni un aktivizē sabiedrību” īstenos Valda Ozoliņa no Brocēnu pašvaldības bibliotēkas, Sandra Šteina no Viesatu pagasta bibliotēkas, Ilvija Ķimse no Jērcēnu pagasta bibliotēkas - informācijas centra un Anita Strokša no Staiceles pilsētas bibliotēkas.
Savukārt projektu „3i - ieraugi, iekadrē, ievieto” savās bibliotēkās ieplānojuši Valda Dzelzkalēja no Pūres pagasta bibliotēkas - informācijas un novada izpētes centra, Inese Rumpa no Ugāles pagasta bibliotēkas, Lidija Igaune no Dagdas novada Ezernieku pagasta tautas bibliotēkas un Mārtiņš Lagzdons no Kursīšu pagasta bibliotēkas - informācijas centra.
Par granta naudu tiks sagādātas nepieciešamās iekārtas un palīglīdzekļi plānoto projekta aktivitāšu īstenošanai.
                                         
 
5 komentāri
Citi koplietojumi

Autors Jenny 18 04 2016 09:52

Wow! Great to find a post knnokicg my socks off!


Autors Millie 19 04 2016 07:04

You are so awesome for helping me solve this <a href="http://kpuhed.com">myysert.</a>


Autors Mattingly 19 04 2016 13:53

That's a subtle way of thnnkiig about it. http://wchizkxt.com [url=http://toqfbqinyee.com]toqfbqinyee[/url] http://cbkfkal.com">cbkfkal


Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.