Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Bērnu literatūras nodaļa piedāvā!

     

 

Multfilmu rīti

Pirmsskolas un jaunāko klašu skolēniem bibliotēka piedāvā atnākt ciemos uz multfilmu rītu. Nedaudz piemirstas latviešu multfilmas, kurās izmantoti latviešu rakstnieku un dzejnieku darbi- Zaķīšu pirtiņa, Suns Funs un vējš, Sēd uz sliekšņa pasaciņa, Laimes lācis, kā arī Astrīdas Lindgrēnes iemīļotais Karlsons un citi aizraujoši grāmatu varoņi ir sastopami bibliotēkā.

 

Ceļojums pa bibliotēku kopā ar Bibliotēkas peli

Visi, kas vēlas iepazīt grāmatas ceļu un noskaidrot- cik tad īsti bibliotēkai ir stāvu- aicināti ciemos pie bibliotēkas peles, kura mitinās bērnu literatūras nodaļā. Bibliotēkas pele čakli rosās starp plauktiem un meklē grāmatām īstās vietas! Taču kā grāmata nokļūst līdz bibliotēkas plauktam, cik garš ceļš tai jāveic un kāpēc tai ir jākāpj uz bibliotēkas bēniņiem- uzzināsi, ja atnāksi pie bibliotēkas peles, kura aizvedīs tevi interesantā ceļojumā!

 

Bērniem drošs internets

Internets ir aktuāla tēma ikvienam skolniekam un ne vienam vien pirmsskolniekam, taču vai bērni zina ko nozīmē interneta drošība? Kādi draudi sastopami darbojoties internetā un kā no tiem izvairīties? Ko iesākt ar draudu vēstulēm, viltus profiliem, nelāgiem komentāriem un kas ir „spams”? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kas būtu jāzina ikvienam, kurš tikko atvēris interneta mājaslapu. Tāpēc bibliotēkā izveidotais stāstījums par interneta drošību būs aktuāls gan sākumskolas skolēniem, gan jauniešiem.

 

Mans draugs Dators

„Mans draugs Dators” ir e-kurss datorprasmju apguvei sākumskolas vecuma bērniem, kas izstrādāts publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros. To tikpat labi var izmantot arī seniori, kas tikai sāk pirmos soļus datorprasmju apguvē. Programma ir atraktīva, pilna multimēdiju efektiem, jautra, asprātīga un tai pat laikā ļoti noderīga. Šo e-kursu var apgūt grupas nodarbībās vai individuāli. Kopumā kurss sastāv no sešām nodaļām, kuras var apgūt atsevišķi:

1.Kas jāzina, lietojot datoru. 2.Kā zīmēt ar datoru 3.Kā sazināties ar draugiem 4.Kā lietot internetu un bibliotēku 5.Kā rakstīt ar datoru 6.Kā atpūsties ar datoru.

 

Stāstu bibliotēka

Tā kā Alūksnes pilsētas bibliotēkai ir UNESCO piešķirtais Stāstu bibliotēkas statuss, tad labprāt uzņemam pie sevis interesantus stāstniekus ar aizraujošiem un krāsainiem stāstiem. Stāsts ir mūsu ikdiena, atliek vien tajā iedziļināties un atradīsim gan piedzīvojumiem bagātus ceļojuma stāstus, gan noslēpumiem apvītus vēstures stāstus, gan ikdienas rūpēm un satraukumiem ieskautus jauno māmiņu stāstu. Un kur nu vēl gardie pavāru stāsti! Meklēsim Alūksnes aizrautīgākos stāstītājus!

 

Uz katru no šiem pasākumiem iespējams pieteikties, precizējot laiku un vietu.

Tāpat bibliotēkā iespējams sagatavot konkrētu tematisku pasākumu par dažādām tēmām- drošība, sports, veselība, uzturs, u.c.

Sīkāku informāciju un bibliotēkas aktualitātes meklējiet bibliotēkas mājas lapā www.albibl.lv vai arī bērnu literatūras nodaļas blogā www.izlasi.blogspot.com,

un, protams- jautā bibliotekāram!

 

Bērnu literatūras nodaļas

bibliotekāre Ieva Račika

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.