Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Izstāde "Videi draudzīgs dzīvesveids"

     

EK EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes filiālē un ES informācijas punktā ir skatāma izstāde "Videi draudzīgs dzīvesveids."

Kvalitatīva vide. Kāds ir ES ieguldījums šajā jomā. Eiropas Kopienas, 2006., 24 lpp.

Galvenie sarežģītie uzdevumi vides jomā šobrīd ir klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības samazināšanās, piesārņojuma radītie draudu mūsu veselībai, veids, kā notiek dabas resursu izmantošana, un pārāk liels radīto atkritumu daudzums. ES pievēršas šiem uzdevumiem, nosakot augstus vides standartus un atbalstot jaunus darbības un tīrākus tehnoloģijas veidus.

Ilgtspējīga nākotne mūsu rokās. Eiropas kopienas, 2008., 79 lpp.

Uztraucaties par klimata pārmaiņām? Par to, kā nodrošināt sev pensiju? Par gaisa piesārņojumu? Par to, vai jūsu bērns atradīs pienācīgu darbu? ES risina šīs un arī citas problēmas, kas mūs skar ik dienu. Eiropas nākotne ir atkarīga no tā, vai izdosies sasniegt trīs mērķus: pārticības līmeņa kāpināšanu, sociālo kohēziju un vides aizsardzību. Ilgtspējīga attīstība - tā ir attīstība, kas apmierina šodienas vajadzības, neapdraudot nākamo paaudžu iespējas gādāt par savām vajadzībām.

Steigens A. Nākotne sākas šodien. R., Nordik, 1999., 221 lpp.

Grāmata ieskicē vides problēmu kopainu. Tās pamatā ir doma, ka politika, ekonomika un valsts pārvalde jāveido, saskaņā ar reālās pasaules nosacījumiem. Tā ir pasaule, kurā cilvēks ir tikai viena suga līdzās miljoniem citu sugu. Mums ir jārēķinās ar ekoloģisku pasauli , kurā dabas resursu patēriņa lielumu nosaka bioloģiski un ekoloģiski procesi. Lai ko mēs darītu - darbotos, pretdarbotos vai sēdētu, rokas klēpī salikuši - nākotne pienāks tik un tā. Bet kāda?
 

Vakerneidžels M., Rīss V. Mūsu ekoloģiskais pēdas nospiedums. Norden AB, 2000., 193 lpp.

 

Mūsdienās cilvēce ir kļuvusi par globālu sabiedrību, kura pakļauj un „aprij” Zemi. Mums, cilvēkiem, nav citu iespēju kā samazināt savus „ekoloģiskos pēdu nospiedumus”. Mums ir jābūt apjausmai, ka ekoloģiskās ietilpības pārsniegšana ir pilnīgi reāla. Tā cilvēci piespiedīs izdibināt un izmantot sevišķās ;īpašības, kas cilvēkus atšķir no citām just un uztvert spējīgām būtnēm.
 

 

Ar sirdi un prātu. Latvijas vides aizsardzības fonds, 2006., 166 lpp.

 

Izdevums ir mēģinājums rast priekšstatu par to, kas Fonda desmit darbības gados paveikts vides aizsardzības jomā Latvijā ar Fonda atbalstu. Tas ir galvenokārt domāts vecāko klašu audzēkņiem, skolotājiem, pašvaldību darbiniekiem un citiem interesentiem. „Mēs šajā bagātību pilnajā zemē esam ienākuši, lai kādu laiku dzīvotu un saprātīgi lietotu visu, kas mums apkārt. Ko cilvēks var dot pretī? Gādību, izpratni un draudzību. Dots devējam atdodas…un, ko sēsi, to pļausi…” - tāda ir viena no šīs grāmatas atziņām.
   

Izprast, lai iemīlētu. Vides gidu rokasgrāmata. R., 2002., 80 lpp.

 

Grāmata ir domāta esošajiem vides gidiem, lai atsvaidzinātu un papildinātu zināšanas vides interpretācijā, topošajiem vides gidiem, lai iepazītos ar šīs profesijas „darbarīkiem”, kā arī jebkuram citam ar vides skaidrošanu saistītam cilvēkam – skolotājam, mežsargam, nacionālā parka inspektoram, tūrisma gidam u.c.
   

Zaļā dzīve. Latvijas dārzu biedrības izdevums, 32 lpp.

 

Šajā izdevumā ikviens var atrast noderīgus padomus – kādēļ ir svarīgi saimniekot zaļi, kāda ir mēness ietekme uz augiem, kāds dārzs ir tīkams putniem un kukaiņiem? Atrodamas arī labas receptes augu barošanai, kaitēkļu apkarošanai, nezāļu iznīdēšanai u.c.
   

Vaivode I. Netradicionālās tehnoloģijas atgriežas no gadsimtu dzīlēm. R., 2003., 223 lpp.

 

Kā nerokot apstrādāt zemi? Kā pieaicināt palīgā augsnes iemītniekus? Vai nezāles dārzā ir derīgas? Kā uzbūvēt māju no grunts? Kas ir ekomāja un ekoloģiskais ciemats? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem var meklēt atbildes šajā grāmatā, jo rodas arvien vairāk cilvēku, kuri vēlas atgriezties pie zemes. Lai to izdarītu, ir vajadzīgas zināšanas, ko cilvēce aizmirsusi. Tās atgriezīsies, ja cilvēks sāks domāt, un tam par apliecinājumu kalpo šī grāmata.
   


 

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.