Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Latvijas Grāmatnieku ģilde aicina parakstīties PRET PVN likmes paaugstināšanu grāmatām!

     
Nacionālā grāmatniecība jau ir pārliecinājusies, kādu neatgriezenisku iespaidu atstāj PVN likmes paaugstināšana, jo no 2009. gada 1. janvāra līdz 31. jūlijam grāmatu piegādēm tika piemērots 21% PVN. Straujā lejupslīde nozarē piespieda Finanšu ministrija ierēdņus atzīt savu kļūdu un kopš 2009. gada 1. augusta PVN grāmatu piegādēm ir 10% - arī šī likme ir augstāka nekā lielākajā daļā Eiropas valstu, arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā. Ierēdņu kļūda izmaksājusi dārgi: jaunu grāmatu skaits pagājušajā gadā krities par 25% un ir mazākais pēdējo 10 gadu laikā, grāmatu kopējais metiens ir samazinājies par 32%, izdevniecību un grāmatnīcu apgrozījums - par 40%. Pēc darbinieku atlaišanas un jaunu projektu iesaldēšanas nozarē ir bez darba katrs ceturtais līdz šim nodarbinātais - visi tie ir augsti kvalificēti speciālisti. Šo kritumu nevar skaidrot ar vispārējo ekonomisko krīzi - citās valstīs, kur nenotika spējas izmaiņas nodokļu likumdošanā un grāmatām tiek piemērota atvieglotā PVN likme, tieši grāmatniecība globālās recesijas sekas izjuta salīdzinoši maz, jo cilvēki grāmatās meklēja idejas, ierosmes, jaunu informāciju un izklaidi. Tieši tāpēc jo satraucošāk, ka Finanšu ministrijas ierēdņi nespēj saskatīt saikni starp lasīšanu un iedzīvotāju konkurētspēju un uzskata par normālu situāciju, ka Latvijas iedzīvotāji grāmatu iegādei gadā tērē desmit reizes mazāk nekā vidēji Eiropā. Kamēr gandrīz visas Eiropas valstis piemēro nodokļu atvieglojumus grāmatu tapšanai un iegādei, Latvijas valdība un Finanšu ministrija izvēlējusies neatbalstīt latviešu valodu, izglītību un kultūru, plānojot ar 2011. gada 1. janvāri palielināt jau tā salīdzinošo augsto PVN likmi grāmatām no 10% uz 21%.
Pazeminātā PVN likme ir vienīgais instruments, kā saglabāt nozares konkurētspēju un saglābāt grāmatu un tajās ietvertā intelektuālā satura konkurētspēju informācijas un izklaides sektorā.
Grāmatas latviešu valodā - gan tajā sarakstītās, gan kvalitatīvi tulkojumi no svešvalodām - ir pamats latviešu valodas un nacionālās identitātes pastāvēšanai un attīstībai. Grāmatu kvalitāte un pieejamība ir cieši saistīta ar izglītības līmeni, atbalstu mūžizglītībai un darbaspēja konkurētspējai un mūsu nācijas pastāvēšanai ilgtermiņā.
Tāpēc Latvijas Grāmatnieku ģilde un citas organizācijas, kas pārstāv grāmatu izdevējus, tirgotājus, bibliotekārus, poligrāfus, rīko akciju nozares atbalstam.

Pēc datu apkopošanas tie tiks iesniegti Latvijas Republikas Ministru Kabinetā.

Ar cieņu,

Latvijas Grāmatnieku ģilde

2 komentāri
Citi koplietojumi

Autors Martha 19 04 2016 07:46

This is just the perefct answer for all of us


Autors Loree 19 04 2016 19:50

You've really <a href="http://orqyqmzy.com">imrpsesed</a> me with that answer!


Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.