Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Mācīšanās maratons ir sācies

      19. februārī Alūksnes rajona bibliotēku darbinieki ir uzsākuši 10 dienu apmācības, kurās apgūst BIS (bibliotēku informācijas sistēma) ALISEi piedāvātās iespējas. BIS ALISEi šogad tiks ieviesta visās Alūksnes rajona pašvaldību bibliotēkās. BIS ALISE ir Latvijā izplatītākais bibliotēku automatizācijas risinājums, kurš jau ieviests vairāk nekā 200 publiskajās, speciālajās, skolu, organizāciju un uzņēmumu bibliotēkās. BIS ALISE nodrošina visu bibliotekāro procesu automatizāciju. Sistēmas iegāde un bibliotēku darbinieku apmācības notiek VVBIS (Valsts vienotā bibliotēku informācijas sistēma) projekta ietvaros. Šis projekts tiek realizēts ar mērķi izveidot saskaņotu valsts un publisko bibliotēku informācijas sistēmu, kas nodrošinātu bibliotēkām iespējas, izmantojot jaunas informācijas tehnoloģijas un informācijas avotus, kļūt par universālās informācijas pakalpojumu sniedzējām.
Martā sāksies bibliotekāru apmācības arī Latvijas valsts un Bila un Melindas Geitsu fonda publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros. Aizvadītā gada nogalē jau veiksmīgi tika realizēts mācību kurss „Elektroniskais paraksts bibliotekāriem”. Martā un aprīļa sākumā Alūksnes rajona bibliotēku darbinieki apgūs apmācību kursus „Inovatīvā darbība bibliotēkās” un „Efektīvas pasniegšanas metodes”. Savukārt maijā notiks apmācību kurss „Informācijas tehnoloģijas un interneta iemaņu uzlabošana”. Šī projekta realizācijas laiks ir ļoti īss - tas ir jāīsteno jau līdz maija beigām. Tādējādi šis laika posms bibliotekāriem būs ļoti saspringts, jo katrs no viņiem kopumā mācīsies vairāk nekā 5 nedēļas, bet mūsdienās bibliotēkas darbinieka zināšanu apjomam ir jābūt nesalīdzināmi plašākam nekā agrāk. Savukārt bibliotēku apmeklētāji tiek aicināti šo procesu uztvert ar izpratni, jo līdz ar to daudzu bibliotēku pakalpojumi kādu laiku var nebūt pieejami.
0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.