Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Konkursi skolēniem par Eiropas Savienību

     1950.gada 9.maijā Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans prezentēja plānu par vienota ogļu un tērauda tirgus izveidi Eiropā, kas radītu kopēju interešu sfēru Vācijai un Francijai, iepriekš savstarpēji naidīgām valstīm, tādējādi padarot neiespējamus karus šo valstu starpā. Šis plāns lika pamatus ciešākai sadarbībai Eiropas valstu vidū un tiek uzskatīts par sākumu tagadējai Eiropas Savienībai. Šim notikumam par godu katru gadu 9.maijā tiek svinēta Eiropas diena.

Lai šogad atzīmētu 9.maiju, Eiropas Savienības informācijas aģentūra rīko konkursus skolēniem.

KONKURSS SĀKUMSKOLĒNIEM „MANAS EIROPAS PASAKAS”

Lai rosinātu sākumskolas skolēnus aprakstīt un attēlot viņu redzējumu par Eiropas Savienību (ES), skolēni aicināti veidot pašu rakstītu Eiropas pasaku kalendāru „Manas Eiropas pasakas”.

Dalībnieki 1. – 4. klases (1 klase = 1 komanda)
Konkursa uzdevums Katras komandas – klases uzdevums ir uzrakstīt 12 pasakas par Eiropu – tās dažādību, vēsturi, ģeogrāfiju, dalībvalstīm, notikumiem, kultūru un Latvijas vietu tajā, un ilustrēt tās. No šīm pasakām un ilustrācijām jāizveido mācību gada kalendārs (laika posmam 2008.gada septembris – 2009.gada augusts)
Iesniegšanas termiņš 2008.gada 14.aprīlis plkst. (pasta zīmogs)
Galvenā balva Konkursa labākā darba iespiešana tipogrāfijā un izsūtīšana visām skolām, kā arī veicināšanas balvas uzvarējušai klasei


KONKURSS PAMATSKOLĒNIEM „KĀ LATVIJAI EIROPĀ IET?”

Pamatskolēniem konkursā „Kā Latvijai Eiropā iet?” ir iespēja komiksa formā attēlot to, kā Latvijas dalība ES ietekmē viņus, viņu ģimenes, dzīvesvietas un valsti kopumā, kā arī novērtēt Latvijas nozīmi ES.

Dalībnieki 5. – 9. klašu skolēni individuāli vai komandā pa divi
Konkursa uzdevums Izveidot komiksu par to, kā Latvijas dalība Eiropas Savienībā ir ietekmējusi, ietekmē un/vai ietekmēs dzīvi Latvijā un/vai Eiropas Savienībā
Iesniegšanas termiņš 2007.gada 14.aprīlis (pasta zīmogs)
Galvenā balva Divritenis (ja uzvar komanda, abi komandas dalībnieki iegūst divriteni)


Papildu informāciju par konkursiem var iegūt Eiropas Savienības informācijas aģentūrā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, vai pa tālruni 67212611, vai e-pastu esia@esia.gov.lv, vai apmeklējot ESIA tīmekļa vietni www.esia.gov.lv/lat/konkursi.
0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.