Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSSeptiņi Latvijas projekti izvirzīti pasaules mēroga balvai! Balso par Latviju!

Septiņi Latvijas IKT projekti izvirzīti Informācijas sabiedrības pasaules samita (World Summit on Information Society) „WSIS projektu balvai 2015”, tostarp arī par Baltijas ceļu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina ikvienu nobalsot, lai atbalstītu Latvijas uzvaru.
2015.gada aprīlis

Izsludināts pirmais projektu pieteikumu konkurss starpreģionu sadarbības programmā URBACT III 2014.-2020.gadam

Eiropas Strukturālo un investīciju fondu „Eiropas teritoriālās sadarbības” mērķa starpreģionu sadarbības programma URBACT III 2014.-2020.gadam (turpmāk - Programma) izsludina projektu pieteikumu konkursu atbalsta saņemšanai 20 rīcības plānošanas tīklu (Action Planning Networks) izveidošanai.
2015.gada aprīlis

Izsludināts granta projektu konkurss attīstības sadarbības projektu īstenošanai

 

Ārlietu ministrija izsludinājusi granta projektu konkursu „Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs”. Šajā konkursā noteiktas šādas saņēmējvalstis: Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstis Gruzija, Moldova un Ukraina.

2015.gada aprīlis

Eiropas publiskā sektora balva 2015

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informē, ka Eiropas Valsts pārvaldes institūts (The European Institute of Public Administration -EIPA) jau piekto reizi organizē pieteikumu konkursu Eiropas publiskā sektora izcilības balvai (https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/news/european-public-sector-award-epsa-2015-public-sectorpartner-better-society), lai novērtētu labākos valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu e-pārvaldes risinājumus Eiropā un izvēlēties izcilākos, kas atspoguļo efektīvas sadarbības, jaunas pieejas un tehnisko risinājumu rezultātu.
2015.gada aprīlis

Aicinām piedalīties fotokonkursā „Māksla manā pilsētā”!

Alūksnes novada pašvaldība ikvienu fotomākslas mīļotāju aicina piedalīties fotogrāfiju konkursā „Māksla manā pilsētā”, iesniedzot fotogrāfijas, kas atspoguļo āra vides mākslas dažādību Alūksnē.
2015.gada aprīlis

Izsaki viedokli par ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu Alūksnes novadā!

Saskaņā ar Alūksnes novada domes 19.03.2015. sēdes lēmumu Nr.91 „Par nodomu izteikt aizliegumu ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanai”, Alūksnes novada pašvaldība plāno noteikt aizliegumu ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanai Alūksnes novada teritorijā līdz 2030. gadam.
20115.gada aprīlis

Aicinām balsot par monumentāla karoga izvietošanas vietām!

Biedrība „Latvijas karogs” turpina akciju, kuras laikā var balsot par monumentāla karoga izvietošanas vietām pilsētās, tostarp Alūksnē.
Alūksnē no iedzīvotāju ieteikumiem balsošanai ir nodotas šādas 3 vietas:
1) Pie Bībeles muzeja
2) pie Jaunās pils
3) Rīgas, Miera un Pils ielu krustojuma zaļā zona (trīsstūris).
2015.gada aprīlis

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā aktuālitātes martā

Aktuālitātes Eiropas Parlamenta plenārsesijā martā:

Ņemcova slepkavība: EP pieprasa starptautisku neatkarīgu izmeklēšanu

EP aicina cīnīties pret bērnu seksuālu izmantošanu un bērnu pornogrāfiju internetā

Dalībvalstīm jādara vairāk, lai nodrošinātu dzimumu līdztiesību

Eiropas Parlaments atbalsta drošākus un zaļākus kravas auto gabarītus

Eiropas Parlaments samazina komisijas maksu par maksājumu karšu lietošanu

Latvijas Radio 2 uzsāk raidījumu ciklu „Es un Eiropas Parlaments”

EP ziņotāja M. Lauristina mudina virzīt uz priekšu Eiropas datu reformu

Latvijas augstskolu studenti EP deputātei I.Vaiderei piedāvā risinājumus jauniešu bezdarbam Eiropā

2015. gada marts

Sabiedrības informēšanas kampaņa "Valsts ir internetā"

No 11.marta visā Latvijā sākusies sabiedrības informēšanas kampaņa „Valsts ir internetā”. To organizē VARAM un kampaņas mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību uz to, ka daudzus valsts iestāžu un pašvaldību pakalpojumus var saņemt elektroniski, tā ietaupot savu laiku un arī citus resursus.

Vairāk informācijas

2015. gada 12. martā

Tikšanās ar politologu Ivaru Ijabu

31. martā plkst. 08.00 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vecā korpusa aktu zālē notiks tikšanās ar politologu Ivaru Ijabu. Diskusijas tēma - Ģeopolitiskā situācija: fakti, analīze, komentāri.

 

Afiša

2015. gada 12. martā

Aicinājums piedalīties starptautiskā fotokonkursā

Atzīmējot ES reģionālās politikas teritoriālās sadarbības programmas "Interreg" 25. gadadienu, līdz 15.martam ikviens interesents var piedalīties fotokonkursā "Mīlestība bez robežām".

2015. gada 12. marts

Bezmaksas mācības Eiropā

Bezmaksas mācības Eiropā

Jauniešiem, Eiropas Savienības pilsoņiem, dažas no Eiropas valstīm piedāvā iespēju saņemt izglītību bez maksas. Izstādes "Days of International Education", kas notiks 14. martā viesnīcas Radisson Blu Latvijа konferenču centrā, apmeklētājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja tikties ar šādām mācību iestādēm un iegūt informāciju no pirmavota.

2015. gada 15. marts

Pašvaldība noslēdz sadarbības līgumu ar LIAA investīciju piesaistes sekmēšanai

Alūksnes novada pašvaldība un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra parakstījušas vienošanos par sadarbību, lai sekmētu mērķtiecīgu investīciju piesaisti, tādējādi veicinot komercdarbības attīstību novada teritorijā.

2015. gada 9. marts

Akcija "Atpakaļ uz skolu 2015"

Skolēni ar Eiropas Savienību (ES) saistītus jautājumus apgūst tādu tēmu kā - "Latvija var lepoties ar...", "Mana skola/ pilsēta Eiropā", "Eiropas attēlojums dažādu valstu literatūrā un mākslā", "Kopīgais dažādu Eiropas valstu tradīcijās" u.c. ietvaros. Tomēr papildus formālam mācību procesam par efektīvām skolēni uzskata arī citas, ne mazāk būtiskas mācību darba formas - ekskursijas, diskusijas ar ekspertiem un dalību konkursos.

2015. gada 20. februāris

21. februāris - Starptautiskā Dzimtās valodas diena

Valodu daudzveidība ir liela un sargājama vērtība, bet valodu prasme - katra cilvēka bagātība. Arvien pieaugot savstarpējai mijiedarbībai mūsu pasaulē, pieaug arī nepieciešamība katram pilsonim sadarboties ar citu valstu iedzīvotājiem un zināt valodas.

2015. gada 20. februāris

Vēl 2 nedēļas, lai pagūtu piedalīties konkursa „ES struktūrfondi Vidzemē” 2.kārtā

Februāra sākumā tika izsludināta konkursa „ES struktūrfondi Vidzemē” 2.kārta. Lai gan līdz konkursa kārtas noslēgumam atlikušas vēl 2 nedēļas, jāsecina, ka vidzemnieki ir azartiski - dalībnieku skaits strauji aug, turklāt arī konkurence palielinās, jo lielākoties atbildes iesūtītas pareizas uz visiem desmit 2.kārtas jautājumiem.
2015. gada 17. februārī

Aktualitātes Eiropas Parlamentā - Februāris

EP Informācijas biroja sagatavotā ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Briselē un Latvijā.
Februāra aktualitātes:
2015. gada 13. februāris

Starptautiskās Dzimtās valodas dienas pasākumi

Uz pasaules mēs esam tik dažādi, bet kas mūs visus vieno? Tā ir mīlestība katram pret savu zemi, tautu, valodu.

Starptautisko Dzimtās valodas godināšanas dienu pasaule iedibināja UNESCO 19999. gada novembrī, lai pievērstu uzmanību valodu un kultūru daudzveidībai pasaulē un aktualizētu dzimto valodu kā vērtību. Šo dienu mēs katru gadu svinam 21, februārī. Šogad tā tiek atzīmēta jau 16. reizi.

EDIC Gulbenē Alūksnes filiāle un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas bibliotēka šogad atzīmē Starptautisko Dzimtās valodas dienu, rīkojot pasākumus Alūksnes Valsts ģimnāzijas 8. klašu un 11.- 12. klašu skolēniem. 8. klašu audzēkņu grupā viesosies 8 Eiropas darba brīvprātīgie jaunieši no 7 valstīm - Čehijas, Grieķijas, Ungārijas, Portugāles, Vācijas, Gruzijas un Francijas, kuri stāstīs par savu tautu valodām un veidos stilizētu valodu koka maketu, dziedās dziesmas savā dzimtajā valodā.

Savukārt vecāko klašu audzēkņu auditorijai būs tikšanās ar dzejnieku un tulkotāju Guntaru Godiņu, dzejnieku un atdzejotāju Contra (īstajā vārdā Marguss Konnula) no Igaunijas un Latvijas igauni Jāni Prangeli. Šis pasākums par godu dzimtajai valodai būs saistīts ar dzeju un tās tulkojumiem.

 

Afiša

2015. 13. februārī

Eiropas Savienības enerģētikas drošības stratēģija

Eiropas Savienība (ES) ir lielākais energoproduktu importētājs pasaulē. ES valstis kopumā tērē 1 miljardu eiro katru dienu, lai nodrošinātu uzņēmumu un mājsaimniecību vajadzības. Vairāk kā puse energopatēriņa tiek importēta. ES iekšējais tirgus ir saskaldīts, tirgošanās starp valstīm ir apgrūtināta, sevišķi smaga situācija ir Austrumeiropā, kur 5 valstis pilnībā ir atkarīgas no Krievijas gāzes, bez citām piegādes alternatīvām. Imports no Krievijas kopējā energoproduktu importā sastāda 34% naftai un 32% dabasgāzei. Šīs ir tikai dažas no problēmām, kas pastāv enerģētikas jomā ES.

2015. gada februāris

Uzzini- kā sadarbojas Prezidentūra un Eiropas Parlaments!

Infografika par Prezidentūras un Eiropas Parlamenta sadarbību

2015. gada janvāris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.