Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSNoteikts EP delegāciju sastāvs, tagad zināmi visi Latvijas deputātu amati

Šajā sasaukumā Eiropas Parlamentā būs 44 sadarbības delegācijas sakaru uzturēšanai ar parlamentāriešiem citās valstīs, reģionos un organizācijās.Deputāti trešdien pusdienlaikā balsoja par delegāciju skaitlisko sastāvu. Paceļot rokas, tika apstiprināts Parlamenta Priekšsēdētāju konferences (EP priekšsēdētāja un politisko grupu vadītāju) vietu sadalījuma priekšlikums. Vēlāk vakarā tika nosaukti deputāti, kuri darbosies katrā no delegācijām.Visu delegāciju saraksts un sastāvi atrodami šeit. Arī iepriekšējā sasaukumā EP bija izveidotas 44 delegācijas.Līdz ar delegāciju sastāva noteikšanu zināmas arī visas no Latvijas ievēlēto deputātu funkcijas jaunā sasaukuma pirmajos divarpus gados.

Lasīt vairāk https://ej.uz/e7pu

2019. gada jūlijs

Zemgalē un Latgalē sākas informatīvā kampaņa „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”

#manaEiropa Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos un vienlaikus paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par pieejamā ES atbalsta instrumentiem, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados uzsāk informatīvu kampaņu „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne.” Latvija ir pirmā no septiņām ES dalībvalstīm, kurās īsteno šādu kampaņu, un tās pirmā pieturvieta būs Rēzeknes pilsētas svētkos 3. augustā.

Lasīt vairāk https://ej.uz/8xx1

2019. gada jūlijs

Bezvienošanās "Brexit" ir reāla iespēja, uzskata Latvijas eiroparlamentārieši

Cerības par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ar vienošanos ir zudušas un ir visai ticami, ka 31.oktobrī Lielbritānija izstāsies no ES bez vienošanās, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda vairāki Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. Politiķis Andris Ameriks (GKR/S) stāstīja, ka pastāvēja cerības, ka ES un Lielbritānija atradīs kompromisu, tomēr, ja britu premjerministrs Boriss Džonsons ieturēs savu pozīciju par izstāšanos, ES būs lielas pārmaiņas. Eiroparlamentārietis norāda, ka Lielbritānijas izstāšanās izmaksās ļoti dārgi ne tikai britiem, bet arī ES. ES ir mēģinājusi panākt "Brexit" vienošanos, tomēr, ņemot vērā britu premjerministra neprognozējamību, ir pieaugušas bažas, ka Džonsons uzstās uz Lielbritānijas aiziešanu no ES bez jebkādas vienošanās, teica politiķis.

Lasīt vairāk https://ej.uz/3qkp

2019. gada jūlijs

Migrācija un patvēruma piešķiršana ES: fakti un skaitļi

Ievērojamās migrācijas plūsmas, kas bija novērojamas ES 2015. un 2016. gadā, ir samazinājušās. Aicinām iepazīties ar jaunāko migrācijas un patvēruma statistiku mūsu infografikā.

Vairāk nekā viena miljona patvēruma meklētāju un migrantu ierašanās Eiropā 2015. gadā parādīja, ka ES patvēruma sistēmā ir nopietni trūkumi. Parlaments sagatavoja priekšlikumus, lai padarītu Eiropas patvēruma politiku efektīvāku un taisnīgāku.

Zemāk redzami dati migrācijas jomā Eiropā, kā arī informācija par to, kas ir migranti, ko ES dara, lai kontrolētu situāciju, un kādas ir bijušas finansiālās sekas migrantu pieplūdumam.

Lasīt vairāk https://ej.uz/cu95

2019. gada jūlijs

Kohēzijas fonds Latvijā iegulda 318,5 miljonus eiro dzelzceļa darbības uzlabošanā

Lai elektrificētu 308 km no valsts galvenā austrumu-rietumu dzelzceļa koridora un aizstātu dīzeļlokomotīves, Kohēzijas fonds Latvijā iegulda 318,5 miljonus eiro. Tas nodrošinās ātrākus dzelzceļa pārvadājumus valstī, salāgos Latvijas infrastruktūru ar ES un valsts normatīvo aktu prasībām dzelzceļa pamattīkla attīstībai un ilgtermiņā uzlabos gaisa kvalitāti. Komisijas locekle Violeta Bulca, kuras pārziņā ir transporta joma, sacīja: „ES finansē modernu dzelzceļa sistēmu Latvijā. Samazinot izmaksas un ceļošanas laiku, šis kohēzijas politikas projekts veicinās nodarbinātību un stimulēs Latvijas ekonomiku, jo tas atvieglos tranzīta satiksmi un tirdzniecību caur Baltijas valstīm. Tajā pašā laikā Latvijas iedzīvotāji elpos tīrāku gaisu, un uzlabosies ceļu satiksmes drošība. Tas ir vēl viens spilgts piemērs tam, ka ES kohēzijas politika dod reālu labumu iedzīvotājiem uz vietas.” Ir paredzēts elektrificēt dzelzceļa līnijas Rīga-Krustpils, Krustpils-Daugavpils un Krustpils-Rēzekne. Latvijas dzelzceļa tīkla kopējais garums ir aptuveni 1860 km, no kuriem tikai aptuveni 14 % ir elektrificēti. Tas ir ievērojami mazāk nekā vidēji ES (55 %). Elektrisko vilci pašlaik izmanto tikai pasažieru pārvadāšanai, bet kravu pārvadājumiem tiek izmantota dīzeļdegviela. Šis ES finansētais projekts ievērojami samazinās kravas pārvadājumu izmaksas, trīskārt samazinot tehniskās apkopes izmaksas un atsevišķos tīkla posmos ļaujot sasniegt ātrumu līdz 160 km/h. (Sīkāka informācija — Christian Spahr, tālr.: +32 2 295 00 55; Sophie Dupin de Saint-Cyr, tālr.: +32 229 56169).

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Preses nodaļa

Tālruņi: 28665579; 67085421

2019. gada jūlijs

Parlaments Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā pirmo reizi ievēlē sievieti - Urzulu fon der Leienu

Parlamenta deputāti otrdien aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.

Viņas piecu gadu amata pilnvaras sāksies 2019. gada 1. novembrī. Balsojumā tika nodotas 733 balsošanas zīmes, viena no tām nebija derīga. 383 deputāti balsoja par, 327 pret, bet 22 atturējās.

Ņemot vērā no dalībvalstīm saņemto informāciju par ievēlētajiem deputātiem, pašlaik Parlaments sastāv no 747 locekļiem. Tas nozīmē, ka ievēlēšanai nepieciešamais absolūtais balsu vairākums bija 374 balsis (50% un vēl vismaz viena balss). Pirms balsojuma Parlamenta priekšsēdētājs oficiāli paziņoja nepieciešamo balsu vairākumu. Balsojums bija aizklāts, un tajā tika izmantotas papīra vēlēšanu zīmes.

2019. gada jūlijs

Eiropas Parlaments par spīkeru ievēl itālieti Sasoli

Par jauno Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju kļuvis itālietis Dāvids-Marija Sasoli (David-Maria Sassoli), kuru eiroparlamentārieši ievēlējuši, negribīgi ievērojot Eiropas Savienības galotņu sanāksmē ieteikto bloka augstāko amatu sadalījumu.

2019. gada jūlijs

Somijas prezidentūra ES Padomē – 2019. gada 1. jūlijs – 31. decembris

ES Padomes un prezidentvalsts Somijas logo

Somijas prezidentūras prioritātes nosaka šāds vadmotīvs: ilgtspējīga Eiropa, ilgtspējīga nākotne.

Prezidentūras programmā uzmanība pievērsta četrām galvenajām prioritātēm:

stiprināt kopīgās vērtības un tiesiskumu,

padarīt ES konkurētspējīgāku un sociāli iekļaujošāku,

stiprināt ES kā globālās klimata rīcības līderes pozīciju,

visaptveroši aizsargāt pilsoņu drošību.

Somija būs pirmā prezidentvalsts, kura Padomes darbā integrēs jaunās, Stratēģiskajā programmā 2019.-2024. gadam noteiktās, prioritātes.

2019. gada jūlijs

Runas atpazīšanas rīks Hugo.lv tekstā pārvērtis ap 8 miljonu vārdu

Izmantojot valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv piedāvāto audio ieraksta atpazīšanas rīku, kopš 2018. gada decembra līdz šim brīdim tekstos pārvērsti audio ieraksti 1704 stundu jeb 71 dienas garumā, liecina Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) apkopotā informācija. Kopsummā tie ir apmēram 8 miljoni vārdu.
KISC un uzņēmuma „Tilde” kopīgi izveidotais valodu rīks sabiedrībai pieejams kopš 2018.gada decembra un pusgada laikā iekarojis stabilas pozīcijas ne tikai tulkošanas, bet arī audio atpazīšanas un citos segmentos. Hugo.lv nodrošina daudzveidīgu latviešu un citu valodu atbalstu e-pārvaldes pakalpojumiem, izmantojot pasaules atzinību guvušas mašīntulkošanas sistēmas, runas atpazīšanas rīkus un Nacionālo terminu datubāzi. Rīks nodrošina automatizētu tulkošanu, runas atpazīšanu un runas sintēzi, kā arī dažādus rīkus daudzvalodu atbalstam e-pakalpojumos.
2019.gada jūnijs

Komersantiem būs pieejams atbalsts energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos

Šā gada rudenī tiks organizēta jauna atlases kārta ES fondu atbalsta programmā „Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē”. Līdz ar to atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos komersantiem būs pieejami 10,6 miljoni eiro Kohēzijas fonda finansējuma. Uz atbalstu varēs pretendēt Latvijas Republikā reģistrēti sīkie (mikro), mazie, vidējie vai lielie komersanti, kuru viena no darbības nozarēm ir apstrādes rūpniecība. Atbalsts energoefektivitātes pasākumiem tiks sniegts granta (dāvinājuma) veidā līdz 30% no attiecināmajām izmaksām.
Plānots, ka atbalstīta tiks ēku energoefektivitāti paaugstinošu pārbūves vai atjaunošanas darbu veikšana, energoefektīvāku ražošanas tehnoloģisko iekārtu iegāde, lai aizstātu esošās ražošanas tehnoloģiskās iekārtas, inženiersistēmu atjaunošana, pārbūve vai izveide ražošanas ēkā, noliktavā un ražošanas teritorijā, ieguldījumi atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai, kā arī citi energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi.
2019.gada jūnijs

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.