Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Savienības nākotne kā kopēja pagātne?

Eiropas Savienība. Veidojums, ko nevar nosaukt ne par valsti, ne institūciju. To var definēt ar visaptverošo terminu - organizācija. Un kā ikvienai organizācijai, arī Eiropas Savienībai (ES) ir eksistenciāls mērķis, kādēļ tā ir tikusi izveidota un kam tā kalpo. 2017. gada 25. martā ES atzīmē 60 gadus, kopš tika parakstīts vēsturiskais Romas līgums jeb Līgums par Eiropas Ekonomiskās kopienas dibināšanu, kura ideālistiskais mērķis bija nodrošināt, lai ES dalībvalstis savā starpā nekarotu. Un arī attīstītu brīvu kapitāla, darbaspēka, preču un pakalpojumu plūsmu starp tām. Un arī nodrošinātu subsīdijas, tostarp Francijas lauksaimniecības sektoram. Tikai ideālistu Adenauera, Monē, Spinelli, Spāka un Šūmana cerībās bija vēlāk daļēji īstenojušās vīzijas un attīstības plāni šim nāciju valstu projektam.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/znk1

2017. gada marts

Patērētāju finanšu pakalpojumu rīcības plāns: labāki produkti un lielākas izvēles iespējas patērētājiem Eiropā

Eiropas Komisija iepazīstināja ar rīcības plānu, kurā izklāstīti veidi, kā patērētājiem Eiropā nodrošināt lielākas izvēles iespējas un labāku piekļuvi finanšu pakalpojumiem visā Eiropas Savienībā. Rīcības plāns ir vērsts uz tehnoloģiju, ņemot vērā to, ka inovatīvi tiešsaistes pakalpojumi panāks progresu saistībā ar integrētāku tirgu finanšu pakalpojumiem. Šajā nolūkā tiek publicēta arī apspriešanās par tehnoloģiju un tās ietekmi uz Eiropas finanšu pakalpojumu nozari (tā saukto „FinTech”), lai veicinātu mūsu darbu šajā jomā.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/b9t6

2017. gada marts

Digitalizācija ir Eiropas nākotne: ES valstis Romā apņemas turpināt digitālās nozares attīstību

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60. gadadienu, rīt Komisija pulcinās ministrus, lai turpmāk sekmētu progresu augstas veiktspējas skaitļošanā, satīklotā pārvietošanās un rūpniecības digitalizācijā. Tiks arī apspriestas iniciatīvas digitālo prasmju veicināšanai.

Lasīt vairāk http://ej.uz/s53u

2017. gada marts

Romas līgumiem 60 – pasākumi Latvijā

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Lasīt vairāk https://ec.europa.eu/latvia/events/eu60_lv

2017. gada marts

Romas līgumiem - 60

Pēc Otrā pasaules kara traģēdijām 1957.gada 25.martā sešas valstis noslēdza Romas līgumu, kas bija svarīga vienošanās par kopīgas nākotnes veidošanu uz Eiropas Ekonomiskās kopienas pamata. Līguma parakstīšanas 60. gadadienā atskatāmies uz to, kā līgums veidoja Eiropas pamatus.

VIDEO https://www.diena.lv/raksts/latvija/viedokli/video-romas-ligumam-60-14168654

2016. gada marts

Mobilais zināšanu ekspresis 2017

Mobilais zināšanu ekspresis jau trešo gadu viesojas Latvijas skolās, vairojot skolēnu zinātkāri un izpratni par Eiropas Savienību un Latvijas lomu tajā. Šogad, laika posmā no 21. marta līdz 9.maijam, Mobilais zināšanu ekspresis viesosies 31 Latvijas skolā.
Mobilais zināšanu ekspresis apciemos Carnikavas, Saulkrastu, Ķekavas, Baldones, Inčukalna, Krimuldas, Brocēnu, Saldus, Ventspils, Mārupes Olaines, Jelgavas, Dobeles, Vecumnieku, Ķeguma, Mālpils, Skrīveru, Aizkraukles, Aknīstes, Neretas, Engures, Rojas, Apes, Alūksnes, Viļakas un Balvu novadus. Viesosies Jelgavā, kā arī skolās Ventspilī un Rīgā.
Sīkāk par Mobilā zināšanu ekspreša vizītēm lasiet FB Mobilais zināšanu ekspresis

Projektu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

2017. gada marts

Junkers iepazīstina ar plāniem ES pārbūvei pēc Brexit

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien atklāja savus Eiropas Savienības (ES) glābšanas plānus, vienlaikus brīdinot, ka blokam tagad jāraksta "jauna nodaļa", rēķinoties ar 2019.gadā gaidāmo Brexit.

2017. gada marts

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 1.

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 1.

Ziņu lapa Nr.1

2017. gada marts

ES dalībvalstis apstiprina bezvīzu režīma ieviešanu ar Gruziju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pirmdien apstiprinājušas bezvīzu režīma ieviešanu Gruzijas pilsoņiem, paredzot drošības mehānismu nevēlamas plašas imigrācijas novēršanai.

2017. gada februāris

Izspēlē interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā izstrādājis interneta spēli „Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”, kas visiem interesentiem pieejama vietnē zini.europarl.lv Mērķis - ar tematisku jautājumu palīdzību noskaidrot, par kuru jomu cilvēks „deg”, un rezultātā parādīt, kuri Latvijas eiroparlamentārieši atbildīgajās Eiropas Parlamenta komitejās strādā ar šiem jautājumiem un attiecīgi pieņem Eiropas likumus.

Spēle „Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!” - http://zini.europarl.lv

2017. gada februāris

Būtiskākie tiesību akti, kas stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī izglītības, tieslietu un kultūras jomā

Valsts kanceleja sadarbībā ar Izglītības un zinātnes, Tieslietu un Kultūras ministriju ir apkopojusi būtiskākos jaunos tiesību aktus un to grozījumus, kas stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī un skar lielu sabiedrības daļu - uzņēmējus, darbiniekus, privātpersonas.

Lasīt vairāk: http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/284338-butiskakie-tiesibu-akti-kas-stajas-speka-2017-gada-1-janvari-izglitibas-tieslietu-un-kulturas-joma/

2017. gada februāris

Premjers: ES fondu finansējums Latvijai būs arī pēc 'Brexit'

Arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) Latvijai fondu finansējums būs, tomēr savas intereses nākotnē aizstāvēt kļūs sarežģītāk, ņemot vērā arī ES ārējās problēmas, trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Lasīt vairāk http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/premjers-es-fondu-finansejums-latvijai-bus-ari-pec-brexit.d?id=48546027

2017. gada februāris

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā ziņu lapa

EP Informācijas biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā un EP Informācijas birojā Latvijā.

Lasīt vairāk Februāra ziņu lapa

2017. gada februāris

Aicinām skolēnus piedalīties konkursā "Daudz laimes, Eiropa!"

Lai atzīmētu Romas līguma 60. gadadienu Latvijā, aicinām skolēnus piedalīties konkursā "Daudz laimes, Eiropa!" Konkursa uzvarētāji piedalīsies Eiropas dienas koncerta uzveduma ierakstā Latvijas Televīzijā.

Romas līgums, ar kuru tika dibināta Eiropas Savienības priekštece, Eiropas Ekonomiskā kopiena, tika parakstīts 1957. gadā un stājās spēkā 1958. gadā. Romas līguma mērķis bija stiprināt mieru, veicināt demokrātiju un labklājību Eiropā. Šogad Romas līgumam aprit 60 gadi, un šo notikumu plaši atzīmē visās ES dalībvalstīs.

Konkursa nolikums

2017. gada februāris

Andris Gobiņš: ES jāatgriežas pie saknēm

Daudzas Eiropas Savienības pašreizējās problēmas varētu atrisināt, ja dalībvalstis vienkārši ievērotu pašu pieņemtās vienošanās, tādējādi arī izsitot populistiem kārtis no rokām, LV portāla sarunā par Eiropas iekšējiem un ārējiem satricinājumiem saka biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents ANDRIS GOBIŅŠ.

Lasīt vairāk http://www.lvportals.lv/visi/viedokli/284957-andris-gobins-es-jaatgriezas-pie-saknem/

2017. gada februāris

Pašvaldības aicinātas piedalīties pieaugušo izglītības projektā

Turpinot darbu pie Eiropas Sociālā fonda projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide", Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šobrīd apzina nodarbināto personu mācību vajadzības Latvijas pašvaldībās, kuras izrādīja interesi par dalību projektā.

Lasīt vairāk http://viaa.gov.lv/lat/es_fondu_projekti/pieauguso_izglitiba/pieaug_izgl_jaunumi/?

2017. gada februāris

Eiropas Parlamenta ziņu lapa

EP Informācijas biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā un EP Informācijas birojā Latvijā.

Janvāra apkārtrakstā lasiet

2017. gada janvāris

Par jauno EP prezidentu ievēlēts Tajāni

Par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu otrdien ievēlēts Itālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš pārspējis sociālistu izvirzīto Džanni Pitellu.

63 gadus vecais Eiropas Tautas partijas (EPP) frakcijas izvirzītais Tajāni ceturtajā kārtā ieguvis 351 balsu.

Pirms tam Tajāni guva pārliecinošu uzvaru visās trijās iepriekšējās balsošanas kārtās, uzveicot Pitellu, bet pārējie četi kandidāti katrā kārtā saņēma vien dažus desmitus balsu un pēc trešās kārtas atkrita.

Tajāni atbalstīja arī liberāļu frakcija Eiropas Liberāļu un demokrātu alianse (ALDE), kas ar EPP noslēdza vienošanos par sadarbību nolūkā vērsties pret populistiem un eiroskeptiķiem.

Tajāni amatā nomaina vācieti Martinu Šulcu, kurš pārstāvēja sociālistu frakciju.

Ar Tajāni uzvaru konservatīvo rokās nonākuši visi trīs augstākie Eiropas Savienības (ES) amati, jo Eiropas Komisijas prezidents krēslu ieņem Žans Klods Junkers, bet Eiropadomes prezidents ir Donalds Tusks. Viņi abi arī nākuši no EPP.

2017. gada janvāris

E. Rinkēvičs: Viena no galvenajām ES prioritātēm šajā gadā būs ES attiecības ar ASV

16. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē, kur galvenā uzmanība tika pievērsta ES Ārlietu padomes darba kārtībai pirmajā pusgadā, situācijai Sīrijā un Tuvo Austrumu miera procesam.

2017. gada janvāris

Īstenos vērienīgu atbalstu pieaugušo profesionālās kompetences pilnveidošanai

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta īstenošanu, kurā plānots pilnveidot pieaugušo profesionālo kompetenci, lai palielinātu strādājošo konkurētspēju un veicinātu produktivitātes pieaugumu.

Vairāk lasīt http://viaa.gov.lv/lat/es_fondu_projekti/pieauguso_izglitiba/pieaug_izgl_jaunumi/?text_id=39185

2017. gada janvāris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 Nākošā >>

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.