Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSJaunievēlētā EK priekšsēdētāja fon der Leiena iepazīstina ar jauno kolēģijas sastāvu un plānotajiem amatiem

Šodien jaunievēlētā Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena iepazīstināja ar savu komandu un nākamās Eiropas Komisijas jauno struktūru. Latvijas izvirzītais komisāra amata kandidāts Valdis Dombrovskis piedāvātajā komisijas sastāvā koordinēs darbu pie tādas ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā, kā arī būs finanšu pakalpojumu komisārs, kuru atbalstīs Finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības ģenerāldirektorāts. Jaunievēlētā priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: „Mums ir unikāla sociālā tirgus ekonomika. Tā ir mūsu labklājības un sociālā taisnīguma avots. Tas ir vēl jo svarīgāk, mums saskaroties ar divējādu pāreju: klimata un digitalizācijas jomā. Valdis Dombrovskis vadīs mūsu darbu, lai ekonomikā apvienotu sociālo un tirgus dimensiju.”

EK jaunā kolēģija un plānotie amati

2019. gada septembris

Eiropas Sporta nedēļa 23.-30.09.2019.

Attēlu rezultāti vaicājumam “Eiropas sporta nedēļa 2019”No 23. - 30. septembrim visā Latvijā un Eiropā notiks tradicionālā Eiropas Sporta nedēļa. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva un tiek plaši atzīmēta visās ES dalībvalstīs, domāta visplašākajai publikai. Ir aktīva pasākuma karte, kur ikviens var pievienot savus pasākumus.

Vairāk informācijas https://beactive.lsfp.lv/par-nedelu/

2019. gada septembris

Pasažieru tiesības: ceļo Eiropas Savienībā droši un bez satraukuma

Attēlu rezultāti vaicājumam “ceļoÅ¡ana eiropā”Daudziem no mums nākas saskarties ar atceltu vai aizkavētu reisu. Ceļojot ES teritorijā, esiet informēti par savām pasažiera tiesībām. Vasaras brīvdienās, kad visi dodas atpūtā, ir lietderīgi atcerēties, ka ES pasažieru tiesības paredz obligātu palīdzību un atbalstu pasažieriem pārvadājuma ilgstošas kavēšanās vai reisa atcelšanas gadījumā.

Eiropas Savienības normatīvie akti pasažieru tiesību jomā nodrošina pasažieriem noteikto minimālo aizsardzības līmeni, neatkarīgi no transporta veida, vai tā būtu lidmašīna, vilciens, autobuss vai kuģis.

Apgrūtināta nokļūšana ceļojuma galamērķī var sabojāt pat visskaistākās brīvdienas. Ceļojuma laikā var saskarties ar nepatīkamiem pārsteigumiem - reisa kavēšanās, atcelšana vai nozaudēta bagāža. Eiropas Parlaments vienmēr ir stingri atbalstījis pasažieru tiesības un sekmējis noteikumu ievešanu ES līmenī, kas paredz, ka transporta kompānijām, neparedzētu apstākļu gadījumā, jānodrošina pasažieriem maltītes (pārtika un dzērieni) un izmitināšanu; noteikumi paredz arī kompensācijas apjomu un saņemšanas mehānismu pasažieriem par kavējumiem.

Lasīt vairāk https://ej.uz/8j8m

                                                                                                                                                                                                                                                 

2019. gada augusts

ES bioloģiskās pārtikas tirgus: fakti un noteikumi

Attēlu rezultāti vaicājumam “bioloÄ£iskā lauksaimniecÄ«ba”Jaunie ES bioloģiskās ražošanas noteikumi garantēs pārtikas kvalitāti, vides aizsardzību un dzīvnieku labturību visā piegādes ķēdē. Arvien vairāk ES patērētāju pērk produktus, kas ražoti, izmantojot dabīgas vielas un procesus. Bioloģiskā pārtika vairs nav tikai šaura tirgus niša, lai gan tā joprojām veido nelielu daļu no ES kopējās lauksaimnieciskās ražošanas. Bet ko īsti nozīmē „bioloģisks”? Bioloģiskā ražošana ir ilgtspējīga lauksaimniecības sistēma, kas saudzē vidi un dzīvnieku labturību, bet ietver arī visus pārējos pārtikas piegādes ķēdes posmus.

 

Lasīt vairāk https://ej.uz/urfm

2019. gada augusts

Globalizācijas ietekme uz nodarbinātību un ES

Globalizācija veido papildu darba iespējas, taču tā var kļūt arī par iemeslu darba vietu skaita samazināšanai vai pat likvidēšanai. ES prioritāte ir globalizācijas efektīva pārvaldīšana, lai pēc iespējas labāk to izmantotu iedzīvotāju labā, veidojot sociāli atbildīgu Eiropu, lai palīdzētu atlaistajiem darbiniekiem atrast jaunas darba vietas.

Lasīt vairāk https://ej.uz/wa3d

2019. gada augusts

Eirobarometra 2019. gada pavasara standartaptaujas rezultāti: Eiropieši ir optimistiski par Eiropas Savienības stāvokli — labākie rezultāti 5 gados

Latvijas jaunieÅ¡i. Foto: Ilmārs ZnotiņšJauna Eirobarometra aptauja liecina par izteiktu iedzīvotāju optimisma pieaugumu attiecībā uz Eiropas Savienību visās jomās — no ekonomikas līdz demokrātijas stāvoklim. Tie ir labākie rezultāti kopš 2014. gada jūnija Eirobarometra aptaujas, ko veica, pirms darbu sāka Ž. K. Junkera vadītā Komisija.

Šī jaunākā Eirobarometra standartaptauja tika veikta pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām laikā no 2019. gada 7. jūnija līdz 1. jūlijam visās 28 ES dalībvalstīs un piecās kandidātvalstīs. Viens no galvenajiem secinājumiem ir rekordliels atbalsts eiro un klimata pārmaiņu politikai, kas pēc imigrācijas ir otrais lielākais problēmjautājums ES līmenī.

Lasīt vairāk https://ej.uz/wua2

2019. gada augusts

EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkta informatīvā telts pilsētas svētkos

Augusta sākumā Alūksne svinēja pilsētas svētkus, kuros ar savu informatīvo telti piedalījās arī EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkts.

2019. gada augusts

NVA aicina darba meklētājus reģistrēties dalībai tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā”

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba meklētājus reģistrēties dalībai tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā 2019”, kas 26.septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu. Tā ir lieliska iespēja darba meklētājiem atrast piemērotu darbu Latvijā! Dalība pasākumā ir bez maksas!

Šobrīd tiešsaistes darba dienai ir jau pieteikušies vairāk nekā 150 darba meklētāju, savukārt darba devēji ir reģistrējuši jau 725 brīvas darba vietas ar atalgojumu virs 1000 eiro, pārstāvētas ir tādas nozares kā informācijas tehnoloģiju pakalpojumi („Tieto Latvia”, „Evolution Latvia”), rūpniecība un ražošana („Polipaks”, „Dinnair”, „SSI Schaefer Latvia”, „Severstal Distribution”, „Stiga RM”, „Valmieras stikla šķiedra”), pārtikas ražošana („Meat Union”, „Orkla Latvia”), būvniecība („Skonto PREFAB”, „Skonto Plan”), apdrošināšanas pakalpojumi („BTA Baltic Insurance Company”), transporta pakalpojumi („Rīgas satiksme”), mazumtirdzniecība („Paul Mason Properties - IKEA”, „VITA mārkets”), veselības aprūpe („Jelgavas poliklīnika”), citi pakalpojumi („AMPLEXOR”, „Your Move”), darbu piedāvā arī Nacionālie bruņotie spēki.

2019. gada augusts

Nodarbinātība un sociālie procesi Eiropā – 2019. gada pārskats rāda, ka klimata pārmaiņu apkarošana var veicināt izaugsmi un nodarbinātību

NodarbinātÄ«ba un sociālie procesi Eiropā Komisija publicējusi sava ikgadējā pārskata „Nodarbinātība un sociālie procesi Eiropā” (ESDE) 2019. gada izdevumu Tā kā pašlaik pasaulē novērojamas tādas ilgtermiņa tendences kā sabiedrības novecošana, globalizācija, tehnoloģiskā pārkārtošanās un klimata pārmaiņas, 2019. gada ESDE ir veltīta ilgtspējai. Ziņojums apliecina, ka klimata pārmaiņu apkarošana neaptur ekonomisko izaugsmi. Tajā ir izklāstīti vairāki rīcībpolitiski risinājumi, kā saglabāt ES konkurētspēju, uzturēt izaugsmi un gādāt, ka tā nāk par labu visiem ES iedzīvotājiem un nākamajām paaudzēm, tajā pašā laikā tiecoties uz klimatneitrālu ekonomiku. 2019. gada pārskats arī apliecina, ka ekonomiskā aktivitāte ES pastāvīgi aug, ka ir sasniegts rekordaugsts nodarbinātības līmenis un ka arī sociālā situācija uzlabojas.

Kategorija: Ekonomika, finanses, nodokļi un konkurence, Enerģētika, klimats un dabas resursi, Vide, patērētāji un veselība.
2019. gada augusts

Izsludināts līdzfinansējuma granta projektu konkurss attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

Izsludināts lÄ«dzfinansējuma granta projektu konkurss attÄ«stÄ«bas sadarbÄ«bas un globālās izglÄ«tÄ«bas projektiem Ārlietu ministrija izsludina līdzfinansējuma granta projektu konkursu „Atbalsts Eiropas Komisijas un citu starptautiskās palīdzības finansētāju finansētiem attīstības sadarbības un attīstības (globālās) izglītības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs un Latvijas Republikā”.

Līdzfinansējuma granta projektu konkursā prioritāri tiks atbalstīti attīstības sadarbības projekti. Šiem projektiem saņēmējvalstis var būt jebkura partnervalsts, tomēr izvērtēšanas kārtībā priekšroka tiks dota projektu īstenošanai Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs (īpaši Gruzijā, Moldovā, Ukrainā), kā arī Centrālāzijas valstīs (īpaši Kirgizstānā, Tadžikistānā, Uzbekistānā). Attīstības (globālās) izglītības projektu norises vieta ir Latvijas Republika.

 

Lasīt vairāk https://ej.uz/vh59

2019. gada augusts

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.