Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSCeļotāju viesabonēšanas maksas atcelšana ES 2017. gadā

Ja ārzemju ceļojuma laikā zvanāt, sūtāt īsziņas vai pārlūkojat internetu ar savu mobilo tālruni vai ierīci, izmantojot dzīvesvietas valsts SIM karti, tā ir viesabonēšana. Dzīvesvietas valsts sakaru operators maksā ārvalsts sakaru operatoram par tīkla izmantošanu. Norēķinos starp abiem operatoriem piemērojamo cenu sauc par viesabonēšanas vairumcenu. Tā rada izmaksas dzīvesvietas valsts operatoram un tādējādi ietekmē patērētāju galīgos rēķinus. Tāpēc Komisija līdztekus darbam nolūkā tieši ierobežot mazumcenas, kuras maksā patērētāji, ir strādājusi, lai ierobežotu viesabonēšanas vairumcenas ES.

Lasīt vairāk http://ej.uz/yuy1

2017. gada aprīlis

Uz bioloģisko produktu importu attiecas jauna ES elektroniskās sertificēšanas sistēma

Bioloģisko produktu importa labākai uzraudzīšanai no rītdienas sāk piemērot jaunu elektroniskās sertificēšanas sistēmu. Tādējādi ES izvirzās par pasaules līderi bioloģisko produktu izsekojamībā un uzticamu datu vākšanā par šo produktu tirdzniecību.

Lasīt vairāk http://ej.uz/b4w1

2017. gada aprīlis

Līguma par Eiropas Savienību 50. Pants – jautājumi un atbildes

Kas ir 50. pants?

Līguma par Eiropas Savienību 50. pantā izklāstīta procedūra, kas jāievēro, lai dalībvalsts varētu izstāties no Eiropas Savienības, ja tā to vēlas. Tā tika pirmo reizi ieviesta ar Lisabonas līgumu 2007. gadā.

Vairāk informācijas https://ec.europa.eu/latvia/news/l%C4%ABguma-par-eiropas-savien%C4%ABbu-50-pants-%E2%80%93-jaut%C4%81jumi-un-atbildes_lv

2017. gada aprīlis

Ceļu satiksmes drošība. 2016. gada cerīgie rezultāti liek darīt vēl vairāk dzīvības saudzēšanai uz ES ceļiem

Komisijas šodien klajā laistā 2016. gada ceļu satiksmes drošības statistika uzrāda visā ES reģistrēto bojāgājušo skaita kritumu par 2 %. 2016. gadā uz ES ceļiem dzīvību zaudējuši 25 500 cilvēku — par 600 mazāk nekā 2015. un par 6000 mazāk nekā 2010. gadā. Pēc Komisijas aprēķiniem, 135 000 cilvēku uz ceļa tikuši smagi traumēti.

 
2017. gada aprīlis

Romas līgumiem 60 – pasākumi Latvijā

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

2016. gada aprīlis

Tikšanās ar politologu Ivaru Ijabu

2017.gada aprīlis

Pirmoreiz sāks darboties akselerācijas fondi, finansējums – 15 miljoni eiro

Pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam 15 miljonu eiro apmērā, pirmoreiz Latvijā sāks darbu trīs akselerācijas fondi. Līdz ar to agrīnas stadijas uzņēmumi šī gada otrajā pusē varēs saņemt tā saucamo gudro naudu jeb investīciju atbalstu līdz pat 250 tūkstošiem eiro idejas realizācijai, kā arī konsultācijas un mentoringa pakalpojumus.

Lasīt vairāk http://ej.uz/n8yc

2017. gada marts

Eiropas Savienības nākotne kā kopēja pagātne?

Eiropas Savienība. Veidojums, ko nevar nosaukt ne par valsti, ne institūciju. To var definēt ar visaptverošo terminu - organizācija. Un kā ikvienai organizācijai, arī Eiropas Savienībai (ES) ir eksistenciāls mērķis, kādēļ tā ir tikusi izveidota un kam tā kalpo. 2017. gada 25. martā ES atzīmē 60 gadus, kopš tika parakstīts vēsturiskais Romas līgums jeb Līgums par Eiropas Ekonomiskās kopienas dibināšanu, kura ideālistiskais mērķis bija nodrošināt, lai ES dalībvalstis savā starpā nekarotu. Un arī attīstītu brīvu kapitāla, darbaspēka, preču un pakalpojumu plūsmu starp tām. Un arī nodrošinātu subsīdijas, tostarp Francijas lauksaimniecības sektoram. Tikai ideālistu Adenauera, Monē, Spinelli, Spāka un Šūmana cerībās bija vēlāk daļēji īstenojušās vīzijas un attīstības plāni šim nāciju valstu projektam.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/znk1

2017. gada marts

Patērētāju finanšu pakalpojumu rīcības plāns: labāki produkti un lielākas izvēles iespējas patērētājiem Eiropā

Eiropas Komisija iepazīstināja ar rīcības plānu, kurā izklāstīti veidi, kā patērētājiem Eiropā nodrošināt lielākas izvēles iespējas un labāku piekļuvi finanšu pakalpojumiem visā Eiropas Savienībā. Rīcības plāns ir vērsts uz tehnoloģiju, ņemot vērā to, ka inovatīvi tiešsaistes pakalpojumi panāks progresu saistībā ar integrētāku tirgu finanšu pakalpojumiem. Šajā nolūkā tiek publicēta arī apspriešanās par tehnoloģiju un tās ietekmi uz Eiropas finanšu pakalpojumu nozari (tā saukto „FinTech”), lai veicinātu mūsu darbu šajā jomā.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/b9t6

2017. gada marts

Digitalizācija ir Eiropas nākotne: ES valstis Romā apņemas turpināt digitālās nozares attīstību

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60. gadadienu, rīt Komisija pulcinās ministrus, lai turpmāk sekmētu progresu augstas veiktspējas skaitļošanā, satīklotā pārvietošanās un rūpniecības digitalizācijā. Tiks arī apspriestas iniciatīvas digitālo prasmju veicināšanai.

Lasīt vairāk http://ej.uz/s53u

2017. gada marts

Romas līgumiem 60 – pasākumi Latvijā

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Lasīt vairāk https://ec.europa.eu/latvia/events/eu60_lv

2017. gada marts

Romas līgumiem - 60

Pēc Otrā pasaules kara traģēdijām 1957.gada 25.martā sešas valstis noslēdza Romas līgumu, kas bija svarīga vienošanās par kopīgas nākotnes veidošanu uz Eiropas Ekonomiskās kopienas pamata. Līguma parakstīšanas 60. gadadienā atskatāmies uz to, kā līgums veidoja Eiropas pamatus.

VIDEO https://www.diena.lv/raksts/latvija/viedokli/video-romas-ligumam-60-14168654

2016. gada marts

Mobilais zināšanu ekspresis 2017

Mobilais zināšanu ekspresis jau trešo gadu viesojas Latvijas skolās, vairojot skolēnu zinātkāri un izpratni par Eiropas Savienību un Latvijas lomu tajā. Šogad, laika posmā no 21. marta līdz 9.maijam, Mobilais zināšanu ekspresis viesosies 31 Latvijas skolā.
Mobilais zināšanu ekspresis apciemos Carnikavas, Saulkrastu, Ķekavas, Baldones, Inčukalna, Krimuldas, Brocēnu, Saldus, Ventspils, Mārupes Olaines, Jelgavas, Dobeles, Vecumnieku, Ķeguma, Mālpils, Skrīveru, Aizkraukles, Aknīstes, Neretas, Engures, Rojas, Apes, Alūksnes, Viļakas un Balvu novadus. Viesosies Jelgavā, kā arī skolās Ventspilī un Rīgā.
Sīkāk par Mobilā zināšanu ekspreša vizītēm lasiet FB Mobilais zināšanu ekspresis

Projektu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

2017. gada marts

Junkers iepazīstina ar plāniem ES pārbūvei pēc Brexit

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien atklāja savus Eiropas Savienības (ES) glābšanas plānus, vienlaikus brīdinot, ka blokam tagad jāraksta "jauna nodaļa", rēķinoties ar 2019.gadā gaidāmo Brexit.

2017. gada marts

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 1.

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 1.

Ziņu lapa Nr.1

2017. gada marts

ES dalībvalstis apstiprina bezvīzu režīma ieviešanu ar Gruziju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pirmdien apstiprinājušas bezvīzu režīma ieviešanu Gruzijas pilsoņiem, paredzot drošības mehānismu nevēlamas plašas imigrācijas novēršanai.

2017. gada februāris

Izspēlē interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā izstrādājis interneta spēli „Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”, kas visiem interesentiem pieejama vietnē zini.europarl.lv Mērķis - ar tematisku jautājumu palīdzību noskaidrot, par kuru jomu cilvēks „deg”, un rezultātā parādīt, kuri Latvijas eiroparlamentārieši atbildīgajās Eiropas Parlamenta komitejās strādā ar šiem jautājumiem un attiecīgi pieņem Eiropas likumus.

Spēle „Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!” - http://zini.europarl.lv

2017. gada februāris

Būtiskākie tiesību akti, kas stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī izglītības, tieslietu un kultūras jomā

Valsts kanceleja sadarbībā ar Izglītības un zinātnes, Tieslietu un Kultūras ministriju ir apkopojusi būtiskākos jaunos tiesību aktus un to grozījumus, kas stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī un skar lielu sabiedrības daļu - uzņēmējus, darbiniekus, privātpersonas.

Lasīt vairāk: http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/284338-butiskakie-tiesibu-akti-kas-stajas-speka-2017-gada-1-janvari-izglitibas-tieslietu-un-kulturas-joma/

2017. gada februāris

Premjers: ES fondu finansējums Latvijai būs arī pēc 'Brexit'

Arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) Latvijai fondu finansējums būs, tomēr savas intereses nākotnē aizstāvēt kļūs sarežģītāk, ņemot vērā arī ES ārējās problēmas, trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Lasīt vairāk http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/premjers-es-fondu-finansejums-latvijai-bus-ari-pec-brexit.d?id=48546027

2017. gada februāris

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā ziņu lapa

EP Informācijas biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā un EP Informācijas birojā Latvijā.

Lasīt vairāk Februāra ziņu lapa

2017. gada februāris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākošā >>

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.