Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2014.gada 22.maijs

26.maijā - Jauno grāmatu diena

     Pirmdien, 26.maijā, visi interesenti aicināti iepazīties ar

pēdējā mēneša jaunumiem.

12.00 tiks piedāvāts arī Jauno grāmatu apskats


2014.gada 26.maijā

Bibliotēkā viesosies Inese Zandere!

     

„Svarīgi ir cilvēkam ar grāmatu vispār satikties…”

(I. Zandere)

…tādēļ 26.maijā visiem interesentiem Alūksnes pilsētas bibliotēkā būs iespēja ne tikai „satikt” Ineses Zanderes grāmatas un to varoņus, bet arī iepazīties ar pašu autori!

Pasākums notiks Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Lasītprieks kopā ar rakstnieku” ietvaros.

Inese Zandere ir latviešu bērnu rakstniece un dzejniece, kā arī grāmatu izdevēja. Beigusi Filozofijas nodaļu Latvijas Valsts universitātē. Pirmo dzejoļu krājumu izdevusi 1983.gadā. Šajā gadā viņa kļuvusi arī par Latvijas Rakstnieku savienības biedri. Kopš 1990.gada I. Zandere galvenokārt raksta bērniem. Strādājusi izdevniecībā „Avots”, bērnu avīžu „Pionieris” un „LaBa” redakcijā, kā arī avīzē „Diena” un žurnālā „Rīgas Laiks”. Kopš 2004.gada I. Zandere ir izdevniecības „Liels un mazs” galvenā redaktore.

Saņēmusi vairākus apbalvojumus par darbošanos literatūrā. I. Zanderes darbi ir tulkoti vairākās valodās. Daudzi dzejoļi ir arī komponēti.

Ineses Zanderes dzejoļi un prozas darbi bērniem ir neparasti - viņa ietērpj vārdos pašas neparastākās lietas, piemēram, grāmatas „Līze Analīze un citi slimnīcas panti” dzejoļos liriskie varoņi ir šļirces, katetri, ģipsis un citas parasti lielākajai daļai bērnu biedējošas slimnīcas reālijas. Dzejoļi ir skanīgi, vienkārši uztverami un bagāti ar neparastiem liriskajiem tēliem. Autore raksta ne tikai dzejoļus bērniem, bet arī prozas darbus (piemēram, „Māsa un brālis”, „Pingus Posta piedzīvojumi”, „Latviešu zvēri” u.c. ). No Zanderes bērnu grāmatām strāvo mīļums (piemēram, „Brīnumbēbīša gads”, kurā dzejoļi stāsta par ģimeni, kurā ierodas bēbītis, par viņa dzīves pirmā gada notikumiem).

Aicinām visus interesentus uz tikšanos ar Inesi Zanderi 26. maijā plkst. 12.00!


2014.gada 21.maijs

"Literatūras gada balvas 2013" nominanti

     

 

Literatūras gada balva ir ikgadējs apbalvojums, kas vairākās nominācijās tiek pasniegts labākajiem latviešu daiļliteratūras darbiem un tulkojumiem. Balva tiek pasniegta kopš 2000. gada un to organizē Latvijas Rakstnieku savienība.


LaLiGaBa nominēti:


2014.gada maijs

Pastāsti savu Baltijas ceļa stāstu!

     

 

 

Baltijas ceļš ir viens no spilgtākajiem Atmodas laika notikumiem un šogad atzīmēsim tā 25.gadadienu. 23.augustā tika izveidota cilvēku ķēde trīs Baltijas valstu vienotiem centieniem pēc brīvības.
Šī gada aprīlī šim nozīmīgajam vēsturiskajam notikumam atklāts projekts „Baltijas ceļa stāsti”. Projektu izsludinājusi UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un tā mērķis ir līdz 2014.gada beigām apkopot cilvēku atmiņu stāstus un, lai tie būtu pieejami nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan atmiņu institūcijās- muzejos un bibliotēkās.
Arī Alūksnes pilsētas bibliotēka iesaistījusies „Baltijas ceļa stāstu” projektā. Gribam fiksēt savu novadnieku Baltijas ceļa pieredzi. Ja Jūs piekritīsiet, tad stāsti būs lasāmi ne tikai minētajā portālā, bet Alūksnes pilsētas bibliotēkas interneta vietnē www.albibl.lv. Uzrunājam arī tos, kuri nevarēja aizbraukt līdzi, bet ar sirdi un domām stāvēja tur līdzās visiem. Ar Jūsu domām, sajūtām, stāstiem un fotogrāfijām gaidīsim bibliotēkā tās darba laikā (vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 64322197, 25403935 vai e-pastu biblioteka@aluksne.lv ).


2014.gada 10.maijs

Apsveicam visas māmiņas svētkos!

     

 

 

 

Saulīte ir vismīļākā,

kad slīd pār dārzu.

Lietutiņš ir vismīļākais,

kad līst un pārstāj.

 

Mammīte ir vismīļākā,

un mīļš ir tētis.

Mūsu māja ir vismīļākā,

un runčuks Pēcītis,

 

bet saulīte ir vismīļākā

un sirsniņa krūtīs.

Mamma teica: cik mīlēsi citus,

tik pretim jutīsi...

              /M.Laukmane/

                                                          

Sveicam visas čaklās, gudrās, smalkjūtīgās, saprotošās, gaismu nesošās, ticīgās, cerīgās un mīlestību dodošās māmiņas un vecmāmiņas! Lai jūsu mājās saticība un svētība!

Lai saulaina Tev šī Māmiņdiena!

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.