Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2014.gada 19.jūnijs

Pēc Jāņiem abonementā sāksies remonts

     
 
    Pēc Jāņiem Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonementā divās telpās sāksies remonts. Tas šeit nav bijis ilgu laiku.
Lasītāji tiks apkalpoti, tikai grāmatu fondam būs ierobežota piekļuve.
Atvainojamies, ja sagādājām neērtības!


2014.gada 18.jūnijs

Aizraujošais lasīšanas maratons “Bērnu un jauniešu žūrija 2014” ir sācies!

     

Jau 13.gadu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bērnus un jauniešus visās Latvijas bibliotēkās un skolu bibliotēkās piedalīties aizraujošajā un nu jau par lasīšanas tradīciju kļuvušajā projektā „Bērnu un jauniešu žūrija”. Trešo gadu pēc kārtas lasīšanas maratonā tiek aicināti piedalīties arī pieaugušie - mammas, tēti, vecmammas, vectēvi, skolotāji, bibliotekāri un visi citi pieaugušie, kuru vaļasprieks ir grāmatu lasīšana.

Pieteikties lasīšanas veicināšanas programmai var ikviens jebkurā no Latvijas publiskajām vai skolu bibliotēkām, ja vien bibliotēka īsteno šo projektu. Alūksnes un Apes novadā, izvērtējot, kura no bibliotēkām atrodas visērtāk apmeklējamā vietā, lasīšanas veicināšanas programmai var pieteikties šādās bibliotēkās: Alūksnes pilsētas bibliotēka, Apes bibliotēka Alsviķu bibliotēka, Gaujienas bibliotēka, Ilzenes bibliotēka, Jaunannas bibliotēka, Liepnas bibliotēka, Mālupes bibliotēka, Māriņkalna bibliotēka, Mārkalnes bibliotēka, Pededzes bibliotēka, Trapenes bibliotēka, Vidagas bibliotēka, Zeltiņu bibliotēka, Alūksnes Novada vidusskolas bibliotēka, Malienas pamatskolas bibliotēka, Strautiņu pamatskolas bibliotēka.

Atgādinām, ka "Bērnu un jauniešu žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2009.gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko finansiāli atbalsta arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.


2014.gada 7.jūnijs

Bībeles tulkotājam Ernstam Glikam - 360

     
Lasītavā visi interesenti tiek laipni aicināti apskatīt literatūras izstādi par vācu tautības mācītāju Ernstu Gliku, kurš Alūksnē paveica nozīmīgāko sava mūža darbu - iztulkoja Bībeli latviešu valodā un šai apkaimē izveidoja pirmās skolas Vidzemes zemnieku bērniem.


2014. gada 12. jūnijs

Visus konkursa "Kā atmodināt Saulcerīti" dalībniekus gaidām uz tikšanos bibliotēkā!

     
Masku gājiens12. jūnijā pulksten 10.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā tiks organizēta tikšanās visiem konkursa "Kā atmodināt Saulcerīti" dalībniekiem.
Tikšanās mērķis - sniegt lasītājiem konsultācijas karnevāla gājiena masku pagatavošanai. Dalībniekiem uz vietas būs iespējams ne tikai uzzināt vairāk par masku pagatavošanas iespējām, materiāliem u.tml., bet arī darboties praktiski un lūgt palīdzību neskaidrību gadījumā.
Atgādinām, ka visi konkursa "Kā atmodināt Saulcerīti" dalībnieki tiek aicināti izgatavot masku ( tajā jāataino kāds literārs varonis) un 8.septembrī piedalīties karnevāla gājienā no Rātslaukuma uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku - Gaismas pili. Gājiena dalībniekiem būs arī uzdevums - doties uz Stikla kalnu, lai atmodinātu dusošo Saulcerīti. Uz Akmens tilta gājiena dalībnieki satiksies ar septiņiem kraukļiem, kas Saulcerīti apsargā. Septiņi kraukļi ir aizspriedumi par bērnu, lasīšanas un bibliotēku attiecībām. "Gaismas pilī" bērni ar savu gudrību un bibliotēkas Gudro palīdzību atmodinās Saulcerīti.
Karnevāla gājiena devīze - "Gribu iet uz bibliotēku". Tā ietver sevī virzienu uz gudrību, zināšanām un cilvēcību.


2014.gada 27.maijs

Piedalies arī Tu Lasīšanas dienas zibakcijā!

     
(sun) Jau otro reizi norisināsies Lasīšanas dienas zibakcija. Tā pie iemīļotākajām grāmatām pulcēs lielus un mazus lasītājus visā Latvijā.
Aicinām ikvienu lasītāju izvēlēties savu mīļāko grāmatu un dalīties kopā ar mums lasītpriekā ceturtdien, 29. maijā, no 12.00 līdz 12.15 pie mūsu bibliotēkas soliņiem L.Ezera ielā 24
(sun)
 

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.