Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSLatvijas 10 gadu dalības ES pasākumi Rīgā

1. maijā Latvija atzīmēs 10 gadus kopš dalības Eiropas Savienībā. Par godu šim svarīgajam notikumiem Rīgā un daudzās citās vietās Latvijā notiks dažādi pasākumi, kuros aicināts piedalīties ikviens interesents. Vairāk informācijas skatīt www.esmaja.lv

2014. gada aprīlis

Alūksnes jaunieši neklātienē iepazīst Eiropas Parlamentu

24.maijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Lai palīdzētu jauniešiem izprast- kādēļ nepieciešams tajās piedalīties, EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle rīkoja informatīvus seminārus jauniešiem E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā. Semināros piedalījās pārstāvji no Eiropas Parlamenta biroja Latvijā.
2014.gada 15.aprīlis

Krustvārdu mīklu konkurss

EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle, kura darbojas Alūksnes pilsētas bibliotēkā Lielā Ezera ielā 24, sadarbībā ar laikrakstu Malienas Ziņas 25. aprīlī plkst. 13.00 rīko Krustvārdu mīklu konkursu. Piedalīties tajā ir aicināti visi interesenti, lai kopīgi papildinātu savas zināšanas par Eiropas Savienību, Alūksnes novadu, Latviju. Šoreiz tas nebūs mīklu minētāju čempionāts tā klasiskajā nozīmē, bet iespēja pārliecināties par savām līdzšinējām zināšanām. Aktīvākos dalībniekus gaida pārsteiguma balvas.

 

Afiša

2014. gada aprīlis

Eiropas Parlaments tuvplānā

Strauji tuvojas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kuras Latvijā notiks 24. maijā. Īpaša vērība šoreiz tiek pievērsta jauniešu informēšanai par Eiropas Parlamenta darbību un iespējām piedalīties vēlēšanās. Tāpēc EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle 15. aprīlī rīko informatīvus seminārus vecāko klašu audzēkņiem Alūksnes E. Glika Valsts ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā, kurā piedalīsies pārstāvji no Eiropas Parlamenta biroja Latvijā.

Afiša Valsts ģimnāzijā

Afiša novada vidusskolā

2014. gada aprīlis

Līdz 29. aprīlim var mainīt vēlēšanu iecirkni

Šogad 24. maijā Latvijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās mūsu valsts pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde katram vēlētājam uz deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā pa pastu ir izsūtījusi paziņojumu par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts. Ja vēlētājam šis iecirknis balsošanai nav ērts, līdz 29. aprīlim ikvienam ir iespēja to nomainīt.

2014. gada aprīlis

Aktualitātes Eiropas Parlamenta marta plenārsesijā un EP Informācijas birojā Latvijā

2.-3. aprīļa Eiropas Parlamenta plenārsesijas un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā aktualitātes.

2014. gada aprīlis

Tikšanās ar politologu Ivaru Ijabu

31. martā plkst. 12.00 Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā notiks tikšanās ar LU docentu, Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes pasniedzēju Ivaru Ijabu. Tā būs lekcija - diskusija jauniešiem par mūsdienu demokrātijas aktuālajām problēmām. Pasākumu organizē E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas bibliotēka, EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle un Alūksnes bibliotēka.

 

Afiša

 

 

2014. gada marts

Izpratne par Eiropas Parlamenta kompetencēm atvieglotu vēlētāju izvēli

Izprotot lēmumu pieņemšanas procesus Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas Parlamenta kompetenču spektru, atbilstošākā Eiropas Parlamenta deputāta kandidāta izvēle Latvijas iedzīvotājiem var kļūt par vieglāku, bet reizē arī atbildīgāku uzdevumu - tā 19. martā ES mājā notikušajā lekcijā „Kā Eiropas Savienība ietekmē mūsu ikdienu” norādīja pētnieks un Latvijas Universitātes lektors Romāns Putāns.

Lasīt vairāk

2014. gada marts

Seminārs "E-prasmes senioriem - kvalitatīva dzīvesveida pamats"

26. martā plkst. 13.00 Alūksnē, Brūža ielā 1 notiks izglītojošs seminārs "E-prasmes senioriem - kvalitatīva dzīvesveida pamats". Tā dalībnieki varēs iegūt sev noderīgu informāciju par e-pakalpojumu izmantošanu ikdienā - rēķinu apmaksu, biļešu iegādi internetā, portālu www.latvija.lv , www.1188.lv piedāvātajām iespējām u.c. Semināru organizē EDIC Gulbenē Alūksnes filiāle. Aicināti visi interesenti!

Afiša

2014. gada marts

Latvija ir līdere "aplokšņu algās"

Apsekojums par nedeklarēto darbu atklāj plaši izplatītu problēmu. Aptuveni katrs desmitais eiropietis (11 %) atzīst, ka iepriekšējā gadā ir iegādājies preces vai pakalpojumus, kas saistīti ar nedeklarētu darbu, savukārt 4 % atzīst, ka paši ir saņēmuši nedeklarētu samaksu par darbu. Turklāt katrs trīsdesmitais (3 %) no sava darba devēja ir saņēmis daļēju samaksu skaidrā naudā („aplokšņu algas”). Šie ir daži no secinājumiem, kuri izriet no Eirobarometra apsekojuma, kas liecina, ka nedeklarēts darbs joprojām ir plaši izplatīts Eiropā, lai gan problēmas apmērs un attieksme pret to dalībvalstīs ir atšķirīgi.
2014.gada 25.marts

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.