Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSLatvijas 10 gadu dalības ES pasākumi Rīgā

1. maijā Latvija atzīmēs 10 gadus kopš dalības Eiropas Savienībā. Par godu šim svarīgajam notikumiem Rīgā un daudzās citās vietās Latvijā notiks dažādi pasākumi, kuros aicināts piedalīties ikviens interesents. Vairāk informācijas skatīt www.esmaja.lv

2014. gada aprīlis

Alūksnes jaunieši neklātienē iepazīst Eiropas Parlamentu

24.maijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Lai palīdzētu jauniešiem izprast- kādēļ nepieciešams tajās piedalīties, EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle rīkoja informatīvus seminārus jauniešiem E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā. Semināros piedalījās pārstāvji no Eiropas Parlamenta biroja Latvijā.
2014.gada 15.aprīlis

Krustvārdu mīklu konkurss

EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle, kura darbojas Alūksnes pilsētas bibliotēkā Lielā Ezera ielā 24, sadarbībā ar laikrakstu Malienas Ziņas 25. aprīlī plkst. 13.00 rīko Krustvārdu mīklu konkursu. Piedalīties tajā ir aicināti visi interesenti, lai kopīgi papildinātu savas zināšanas par Eiropas Savienību, Alūksnes novadu, Latviju. Šoreiz tas nebūs mīklu minētāju čempionāts tā klasiskajā nozīmē, bet iespēja pārliecināties par savām līdzšinējām zināšanām. Aktīvākos dalībniekus gaida pārsteiguma balvas.

 

Afiša

2014. gada aprīlis

Eiropas Parlaments tuvplānā

Strauji tuvojas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kuras Latvijā notiks 24. maijā. Īpaša vērība šoreiz tiek pievērsta jauniešu informēšanai par Eiropas Parlamenta darbību un iespējām piedalīties vēlēšanās. Tāpēc EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle 15. aprīlī rīko informatīvus seminārus vecāko klašu audzēkņiem Alūksnes E. Glika Valsts ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā, kurā piedalīsies pārstāvji no Eiropas Parlamenta biroja Latvijā.

Afiša Valsts ģimnāzijā

Afiša novada vidusskolā

2014. gada aprīlis

Līdz 29. aprīlim var mainīt vēlēšanu iecirkni

Šogad 24. maijā Latvijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās mūsu valsts pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde katram vēlētājam uz deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā pa pastu ir izsūtījusi paziņojumu par to, kura iecirkņa sarakstā vēlētājs iekļauts. Ja vēlētājam šis iecirknis balsošanai nav ērts, līdz 29. aprīlim ikvienam ir iespēja to nomainīt.

2014. gada aprīlis

Aktualitātes Eiropas Parlamenta marta plenārsesijā un EP Informācijas birojā Latvijā

2.-3. aprīļa Eiropas Parlamenta plenārsesijas un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā aktualitātes.

2014. gada aprīlis

Tikšanās ar politologu Ivaru Ijabu

31. martā plkst. 12.00 Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā notiks tikšanās ar LU docentu, Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes pasniedzēju Ivaru Ijabu. Tā būs lekcija - diskusija jauniešiem par mūsdienu demokrātijas aktuālajām problēmām. Pasākumu organizē E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas bibliotēka, EUROPE DIRECT Gulbenē Alūksnes filiāle un Alūksnes bibliotēka.

 

Afiša

 

 

2014. gada marts

Izpratne par Eiropas Parlamenta kompetencēm atvieglotu vēlētāju izvēli

Izprotot lēmumu pieņemšanas procesus Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas Parlamenta kompetenču spektru, atbilstošākā Eiropas Parlamenta deputāta kandidāta izvēle Latvijas iedzīvotājiem var kļūt par vieglāku, bet reizē arī atbildīgāku uzdevumu - tā 19. martā ES mājā notikušajā lekcijā „Kā Eiropas Savienība ietekmē mūsu ikdienu” norādīja pētnieks un Latvijas Universitātes lektors Romāns Putāns.

Lasīt vairāk

2014. gada marts

Seminārs "E-prasmes senioriem - kvalitatīva dzīvesveida pamats"

26. martā plkst. 13.00 Alūksnē, Brūža ielā 1 notiks izglītojošs seminārs "E-prasmes senioriem - kvalitatīva dzīvesveida pamats". Tā dalībnieki varēs iegūt sev noderīgu informāciju par e-pakalpojumu izmantošanu ikdienā - rēķinu apmaksu, biļešu iegādi internetā, portālu www.latvija.lv , www.1188.lv piedāvātajām iespējām u.c. Semināru organizē EDIC Gulbenē Alūksnes filiāle. Aicināti visi interesenti!

Afiša

2014. gada marts

Latvija ir līdere "aplokšņu algās"

Apsekojums par nedeklarēto darbu atklāj plaši izplatītu problēmu. Aptuveni katrs desmitais eiropietis (11 %) atzīst, ka iepriekšējā gadā ir iegādājies preces vai pakalpojumus, kas saistīti ar nedeklarētu darbu, savukārt 4 % atzīst, ka paši ir saņēmuši nedeklarētu samaksu par darbu. Turklāt katrs trīsdesmitais (3 %) no sava darba devēja ir saņēmis daļēju samaksu skaidrā naudā („aplokšņu algas”). Šie ir daži no secinājumiem, kuri izriet no Eirobarometra apsekojuma, kas liecina, ka nedeklarēts darbs joprojām ir plaši izplatīts Eiropā, lai gan problēmas apmērs un attieksme pret to dalībvalstīs ir atšķirīgi.
2014.gada 25.marts

Alūksnē 1. aprīlī notiks seminārs par daudzdzīvokļu māju renovāciju un ilgtspēju

2014.gada 1.aprīlī Alūksnē notiks seminārs „Daudzdzīvokļu māju renovācija. Kvalitatīva projektu īstenošana un ilgtspēja”, kurā informēsim par kvalitatīvu mājokļu renovāciju un prasībām reglamentētās sfēras būvizstrādājumiem, kā arī par ēkas uzturēšanu pēc renovācijas.
2014.gada 1. aprīlis

Aicinām piedalīties konkursā „Ko ES paplašināšanās nozīmē Tev?”

ES māja aicina jauniešus līdz 11.maijam piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā „Ko ES paplašināšanās nozīmē Tev?” un iegūt balvā braucienu uz Briseli un e-lasītāju.
2014.gada marts

Izsludināts projektu konkurss!

Izsludināts projektu konkurss „Atbalsts jauniešu centru darbības nodrošināšanai pašvaldībās ar mērķi īstenot neformālās mācīšanās aktivitātes visiem jauniešiem”.
2014.gada 18.marts

Alūksni apmeklēs Pasaules veselības organizācijas pārstāvis

Otrdien, 18. martā, Alūksni apmeklēs Pasaules veselības organizācijas starptautiskās vēža izpētes aģentūras, starptautiskās vēža profilakses darba grupas vadītājs Dr. Rolando Herrero, lai iepazītos ar gatavošanos Latvijas Universitātes pētniecības projektam GISTAR.
2014.gada 17.marts

Alūksnē 1. aprīlī notiks seminārs par daudzdzīvokļu māju renovāciju un ilgtspēju

1. aprīlī Alūksnē notiks seminārs „Daudzdzīvokļu māju renovācija. Kvalitatīva projektu īstenošana un ilgtspēja”. Semināra mērķis ir informēt par kvalitatīvu mājokļu renovāciju un prasībām reglamentētās sfēras būvizstrādājumiem, kā arī par ēkas uzturēšanu pēc renovācijas.
2014.gada 17.marts

Aktualitātes Eiropas Parlamenta marta plenārsesijā un EP Informācijas birojā Latvijā

Aktualitātes Eiropas Parlamentā 11. - 13. janvāra plenārsesijā:

· Eiropas Parlaments pastiprina noteikumus cīņai pret naudas atmazgāšanu

· Eiropas Parlaments pieņem vienotus standartus ES transportlīdzekļu tehniskajām apskatēm

· Eiropas Parlaments noraida "sēklu regulu"

· Eiropas Parlaments pieņem noteikumus iedzīvotāju datu aizsardzībai digitālajā laikmetā

· Eiropas Parlaments: ASV jāpārtrauc masveida izspiegošana vai jārēķinās ar sekām

· Eiropas Parlaments prasa vairāk tiesību atpūtniekiem, kas ceļojumus komplektē internetā

· Eiropas Parlaments pieprasa Krievijai izvest armiju no Ukrainas

· Eiropas Parlaments pieprasa vienotu lādētāju visiem mobilajiem telefoniem

· Starptautiskie aizdevēji palīdzējuši novērst dalībvalstu bankrotus, bet kavējuši "atveseļošanos"

Aktualitātes Eiropas Parlamenta Informācijas birojā Latvijā:

· ES izvirza uzdevumu mazināt vardarbību pret sievieti;

· Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas nacionālajā atlasē uzvar "Tellus" ar jauniešu idejām pasaules uzlabošanai

· Uzzini, kā notiek lēmumu pieņemšana Eiropas Savienībā!

· Eiropas Parlamenta Informācijas birojs piedalīsies Pārnovadu uzņēmēju dienā Aizkrauklē

· Eksperti: vienots Eiropas patiesā labuma guvēju reģistrs palīdzēs tiesībsargiem

Pielikumā: "Aktualitātes Eiropas Parlamentā" ziņu lapa

2014. gada marts

Mediju apmācības jauniešiem Alūksnē!

Alūksnes un Apes novada jauniešiem ir iespēja pieteikties uz EKSKLUZĪVĀM apmācībā par komunikāciju, medijiem.

Darbnīcas vadīs un savā pieredzē dalīsies Latvijā pazīstami un atzīti žurnālisti, režisors, Prāta Vētras menedžere Guna Zučika.

Pieteikšanās līdz 31.martam! Vairāk info pielikumā.

Pielikums

2014. gada marts

EK iepazīstina ar nākotnes redzējumu par ES tieslietu politiku

Eiropas Komisija šodien iepazīstināja ar savu nākotnes redzējumu par ES tieslietu politiku. Četrus gadus pēc Lisabonas līguma stāšanās spēkā Eiropas tiesiskuma telpas izveide ir strauji progresējusi. Komisija ar likumdošanu tiesiskuma jomā ir mazinājusi birokrātiju pilsoņiem un uzņēmumiem, lai sekmētu ekonomikas atveseļošanos un vienkāršotu praktisku jautājumu kārtošanu pilsoņiem, kuri izmanto tiesības brīvi pārvietoties. Komisijas turpmākais mērķis ir darīt vēl vairāk, lai līdz 2020. gadam nodrošinātu pilnībā darboties spējīgu kopējo Eiropas tiesiskuma telpu, kas pamatosies uz uzticēšanos, mobilitāti un izaugsmi.

2014. gada marts

Latvija 13. martā pievienosies Eiropas Stabilizācijas mehānismam

Latvijas Republika, kas 2014. gada 1. janvārī pievienojās eirozonai, 13. martā kļūs par Eiropas Stabilizācijas mehānisma (ESM) 18. dalībvalsti.

2013. gada jūlijā Eiropas Savienības Padome oficiāli apstiprināja Latvijas pievienošanos eirozonai ar 2014. gada 1. janvāri. Latvijas valdība pēc tam nosūtīja pieteikumu par iestāšanos ESM, kuru 2013. gada oktobrī apstiprināja ESM valde. Saskaņā ar ESM līgumu valsts kļūst par ESM dalībnieci 20 dienas pēc tam, kad ir iesniegts "pievienošanās tiesību akts" (t.i., valsts tiesību akts, kas apstiprina ESM līguma ratifikāciju). Latvija šīs juridiskās saistības izpildīja 21. februārī, kas ļāva Latvijai oficiāli pievienoties ESM pēc noteiktā laika perioda.

2014. gada marts

Latvijā vardarbība pret sievietēm ir viena no augstākajām ES

ES Pamattiesību aģentūra nākusi klajā ar ziņojumu "Vardarbība pret sievietēm. ES mēroga apsekojums", kas ir pasaulē plašākais pētījums par vardarbību pret sievietēm.

2014. gada marts

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.