Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2012.gada 3.oktobris

Tikšanās ar literātiem

     
Alūksnes pilsētas bibliotēkā 18.oktobrī notiks literāri muzikāla tikšanās "Dialogs uz taureņspārna" Klātesošos priecēs Madonas puses dzejnieki Anita Skrjabe un Gunvalds Tarvids, kā arī mūziķis Kristaps Vēvers.
Gaidīsim ciemos visus dzejas mīļotājus!


2012.gada 3.oktobris

Viņus visus radīja Dievs

     
4.oktobris visā pasaulē tiek atzīmēta kā Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. Šajā dienā cilvēki tiek aicināti aizsargāt dzīvniekus un rūpēties par tiem, nest atbildību par paša pieradinātiem mājdzīvniekiem un neatstāt savus draugus un mīluļus uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī.
 
Pirmo reizi Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienu sāka atzīmēt 1931.gadā Florencē, kad grupa ekologu vērsa uzmanību uz izzūdošo savvaļas dzīvnieku sugu aizsardzības nepieciešamību. Mūsdienās dzīvnieku aizsardzības ideja ir paplašinājusies uz visiem dzīvniekiem - pašlaik Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienā runā par jebkura veida un sugas dzīvnieku problēmjautājumiem. Jāatzīmē arī fakts, ka pēdējo gadu laikā šī diena vairāk ir pārvērtusies tieši par mājdzīvnieku aizsardzības dienu - 20.gadsimta beigās un 21.gadsimtā visvairāk pakļauti cietsirdībai ir tie dzīvnieki, kas ir tieši atkarīgi no cilvēka. Tas ir radījis nepieciešamību dzīvnieku aizsardzības organizācijām vairāk savas aktivitātes balstīt uz mājdzīvnieku aizsargāšanu.
Arī Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonements šai nozīmīgajai dienai ir veltījis izstādi "Viņus visus radīja Dievs", kurā var apskatīt daudz dažādu noderīgu grāmatu par visdažādākajiem dzīvniekiem.
 
Izstāde būs apskatāma visu oktobra mēnesi, laipni aicināti visi interesenti!
 
Vairāk par šo dienu arī: World Animal Day (WAD) - www.worldanimalday.org.uk
 


2012.gada 1.oktobris - 2013.gada 1.marts

Bateriju vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai."

     
 
„Zaļā josta” sadarbībā ar AS „BAO” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties bateriju vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!”, veicinot videi kaitīgo preču atkritumu savākšanu un pārstrādi, palīdzot pasargāt vidi no potenciāla piesārņojuma.
Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt bērnu izpratni par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi un rosināt bērnus caur praktisku darbību ikdienā samazināt apkārtējās vides piesārņojumu ar videi bīstamiem atkritumiem.


2012.gada 1.oktobris - 2012.gada 16.novembris

Jaunieši - konkurss jums!

     
 

Konkursā „Brīvprātīgais 2012” aicinām jauniešus pārliecināties par brīvprātīgo darba ieguvumiem

Izglītības un zinātnes ministrija aicina visus Latvijas jauniešus vecumā no 13 - 25 sadarbībā ar savu pašvaldību, kādu nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru veikt brīvprātīgo darbu un piedalīties konkursā „Brīvprātīgais 2012”. Tā mērķis ir veicināt jauniešu interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt jauniešu iesaistīšanos brīvprātīgo darba veikšanā.
Lai piedalītos konkursā, jauniešiem jāizveido komanda no 6 - 10 cilvēkiem. Dalībnieki var pārstāvēt vienu vai vairākas klases, skolu, jauniešu centru, nevalstisko organizāciju, pašvaldību vai vienkārši draugu, domubiedru grupu. Brīvprātīgo komandām jāveic jebkura veida brīvprātīgo darbu Latvijā. Tas var būt dažu stundu, vienas vai vairāku dienu pasākums, vairāku nedēļu vai mēnešu darbs. Darbu var veikt klātienē vai neklātienē - kā e-brīvprātīgo darbu. Obligāts nosacījums dalībai konkursā ir, veicot brīvprātīgo darbu, sadarboties ar pašvaldību, valsts iestādi, jaunatnes iniciatīvu, interešu centriem vai kādu nevalstisku organizāciju, noskaidrojot to vajadzības un vēlmes un atbilstoši saskaņojot veicamo brīvprātīgo darbu.


2012. gada septembris

Eiropas Savienība

Aicinām apmeklēt semināru par ES Mūžiglītības programmu Grungtvig un Leonardo da Vinči piedādāvātajām iespējām

     

2012. gada 2. oktobrī plkst. 10.00 Alūksnes Tautas namā notiks seminārs par iespējām, ko dzīvotājiem piedāvā ES Mūžizglītības programmas Grundtvig un Leonardo da Vinči. Tajā piedalīsies Valsts Izglītības Attīstības aģentūras pārstāvji Linards Deidulis un Kristīne Grīntāle no Grundtvig un Leonardo da Vinči nodaļas Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas departamenta.

 

Afiša

                                                                                          

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Nākošā >>

arhīvs: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.