Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2018. gada 17. marts

Atrast pavasari - virtuāls treniņš informācijas meklēšanā

     

 

 

PIECI JAUTĀJUMI PIECĀS DIGITĀLĀS NEDĒĻAS DIENĀS

19., 20., 21., 22., 23. MARTĀ

 

  • Uzzini ko jaunu un izmēģini savas prasmes informācijas meklēšanā bibliotēkas elektroniskajā katalogā, abonētajās datubāzēs un citos resursos!
  • Visu piecu pareizo atbilžu iesūtītājiem (līdz 25. martam ieskaitot) - pārsteiguma balvas (liela dalībnieku skaita gadījumā - izlozējot).
  • Jautājumi tiks publicēti katru dienu pa vienam bibliotēkas mājaslapā un sociālajos tīklos (www.draugiem.lv/apbwww.twitter.com/albibl). Seko līdzi!


2018.gada 14.marts

Bibliotēkā konsultēs Tiesībsarga biroja juristi

     

Trešdien, 28. martā, laikā no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā (Alūksnē, Lielā Ezera ielā 24) ikvienam interesentam būs iespēja saņemt individuālas Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas par cilvēktiesību, labas pārvaldības un diskriminācijas jautājumiem. Iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties arī semināram grūtniecēm un mazu bērnu vecākiem par viņu tiesībām nodarbinātības jomā, kas notiks paralēli iedzīvotāju konsultācijām. Seminārā stāstīs par to, kas ir diskriminācija, kā tā var izpausties darba tiesiskajās attiecībās, kas jādara un kur var vērsties, lai aizstāvētu savas tiesības. Konsultācijas ir bez maksas un uz tām ir jāpiesakās iepriekš, zvanot uz Tiesībsarga biroja tālruni 67686768.
Savukārt plkst. 11.30 Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā (Dārza ielā 11) notiks seminārs bibliotekāriem „Īsi par cilvēktiesībām, labu pārvaldību un tiesībsarga iespējām palīdzēt”, kuru var apmeklēt ikviens interesents.

http://www.tiesibsargs.lv/calendar/35


2018.gada 13.marts

Noslēdzies grāmatu mākslas konkurss ZELTA ĀBELE

     
Trešdien, 14. martā tiks apbalvoti „Zelta Ābele 2017” balvas kandidāti septiņās kategorijās.

Nominācijā "Gada dzejas grāmata" nominēta Andra Ogriņa "Debesu putni", dažādu autoru kolektīva grāmata "12 dzejnieki no Krievijas", Imanta Ziedoņa grāmatas "1001.st Blackish-Blue Night" un "Es saskaitīju un nonācu pie Viena", kā arī Ķīnas dzejnieka Džidi Madja tulkotā dzejas grāmata "Mana ciema dievi".2018. gada 12. marts

Digitālā nedēļa 19. - 23. marts

     

 
No 19.marta līdz 23.martam Latvijā norisināsies ikgadējā informatīvā kampaņa „Digitālā nedēļa 2018”, kas agrāk tika dēvēta par „E-prasmju nedēļu”. Tā Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL DIGITAL Week ietvaros un norisināsies jau 9. reizi. Kampaņas mērķis - aicināt sabiedrību pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.
“Digitālās nedēļas” ietvaros tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kuru norisei varēs sekot līdzi interneta tiešraidēs (http://eprasmes.lv/tiesraides), gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās, bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijās, pašvaldībās un uzņēmumos. Tāpat būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. Šogad būtiskākie pasākumos apskatītie temati būs: datos balstīta sabiedrība, digitālās prasmes nākotnes profesijām, drošība un pārliecība digitālajā vidē, kritiskā domāšana un mediju pratība u.c.

Plašāka informācija par Digitālās nedēļas pasākumiem un tiešraidēm pieejama tīmekļa vietnē www.eprasmes.lv

 
Aktivitātes Alūksnes pilsētas bibliotēkā: Digitālā nedēļa APB


2018.gada 9.marts

Draugu klubiņa tikšanās ar Aivaru Puzuli

     

Vidzemē pirmo reizi dvēseļu revīzijas materiālos personas ar uzvārdiem minētas 1826.gadā. Vidzemes zemnieku likumos bija noteikts, ka līdz 1826.gadam katram jāpieņem uzvārds, ko pēc tam viņš vairs nedrīkst brīvi mainīt. Šajos dokumentos bija ne vien tādi interesanti uzvārdi kā Cukurkalns, Smukaste, Kaņeptēvs, bet pat tādi kuriozi kā Aizgāja, Aizvakar, Iraid. Gandrīz kā latviešu tautas anekdotē, kurā vīrs sievai piekodina, ka gaļu tagad nedrīkst ēst, jātaupa garajai ziemai, un, kad ierodas ubags, sakot, ka viņu sauc Garā Ziema, gaļu aiznes viņš.
Biežāk sastopamo uzvārdu izcelsmei ir saistība gan ar vietvārdiem, gan lauku vidi un dabu raksturojošiem vārdiem, gan svešvārdiem, gan profesijas nosaukumiem, gan cilvēku raksturojošām īpašībām u.tt.
Uzvārdos vairāk iedziļinājies alūksnietis Aivars Puzulis.

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.