Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSInfo par finanšu instrumentu semināriem Rīgā

Semināru cikls par finanšu instrumentiem

Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas atbalstītas iniciatīvas fi-compass ietvaros oktobra beigās Rīgā notiks divi semināri:

- 2015.gada 29.oktobrī - seminārs par finanšu instrumentiem lauksaimniecībai un lauku attīstībai 2014.-2020.gadā - reģistrācija semināram līdz 16.oktobrim

- 2015.gada 30.oktobrī - seminārs par finanšu instrumentiem Eiropas strukturālo un investīciju struktūrfondu apguvē - reģistrācija semināram līdz 14.oktobrim

Papildinformāciju par pasākumiem atrodama fi-compass pasākumu kalendārā.

Semināru mērķis ir dot interesentiem iespēju uzzināt vairāk par finanšu instrumentu priekšrocībām, iespējām un piemērotību, lai sasniegtu Eiropas Savienības struktūrfondu mērķus 2014.-2020. gadam, īpaši pievēršoties attiecīgās dalībvalsts tematiskajām prioritātēm.

Eiropas Komisijas, Eiropas Investīciju bankas grupas un vietējie eksperti dalīsies savā pieredzē un zināšanās par finanšu instrumentu izmantošanu struktūrfondu apguvei praksē.

Šie fi-compass pasākumi būs īpaši noderīgi publiskās pārvaldes iestādēm, kā arī privātā sektora interesentiem, kuri izmanto finanšu instrumentus ERAF, KF, ESF, ELFLA un EJZF ietvaros. Semināra galvenā valoda būs angļu, bet tiek plānots, ka tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā. Par reģistrēšanos nav jāmaksā.

Pielikumā - semināra par finanšu instrumentiem lauksaimniecībai un lauku attīstībai 2014.-2020.gadā programma latviešu valodā.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, iesakām reģistrēties pasākumiem savlaicīgi, ieejot savā lietotāja kontā (jau reģistrētiem fi-compass lietotājiem) vai izveidojot savu fi-compass kontu šeit (jauniem fi-compass lietotājiem). Pēc ieiešanas savā kontā varat pieteikties uz izvēlēto pasākumu, izmantojot kalendāru.

Gaidīsim Jūs semināros!

Lasīt vairāk

2015. gada oktobris

ES notikumu kalendārs

Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā

ES mājas notikumu plāns: http://www.esmaja.lv/kalendars/2015-10-05

2015. gada oktobris

ES notikumu kalendārs

ES mājas notikumu plāns: http://www.esmaja.lv/kalendars/2015-09-28

Pirmdiena, 28.septembris

Eiropas Komisija nāk klajā ar 2015.gada ziņojumu par nodokļu reformām ES dalībvalstīs. Vairāk: http://ec.europa.eu/economy_finance/publications/european_economy/tax_report/index_en.htm

Otrdiena, 29.septembris

ES mājas 2.stāvā 16:00 diskusija „Migrācijas izaicinājumi Latvijai un Eiropai”. Tajā piedalīsies bijušais ES komisārs Andris Piebalgs, Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane. Pasākums paredzēts aicinātiem viesiem, bet mediju pārstāvji to var apmeklēt, iepriekš sazinoties ar Kristīni Liepiņu (kristine.liepina@ext.ec.europa.eu, 67085414)

Trešdiena, 30.septembris

Statistika: bezdarbs 8/2015, inflācija eirozonā 9/2015

Ceturtdiena, 1.oktobris

Par konkurētspēju atbildīgo ministru tikšanās Luksemburgā, vairāk: http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/main-topics-and-media-events/

Piektdiena, 2.oktobris

Statistika: ražotāju cenas rūpniecībā, 8/2015

2015. gada septembris

Projekts "Eiropas pēdas Latvijā 2015."

Jau otro gadu veiksmīgi tiek realizēts Kultūras ministrijas atbalstīts projekts skolēniem „Eiropas pēdas Latvijā.2015”. Projekta mērķis ir stiprināt starpkultūru dialogu un mazākumtautību jauniešu integrāciju, kā arī, gatavojoties Latvijas simtgadei, sekmēt skolēnu pašiniciatīvu un sadarbības prasmes, iepazīstot un popularizējot Eiropas kultūras mantojumu Latvijā, veicināt sabiedrībā apziņu par Latviju - kā vēsturisku Eiropas sastāvdaļu.

2015. gada septembris

Alūksnē viesojas Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Eiropas Savienība

Aizvadītajā nedēļā darba vizītē Alūksni apmeklēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Alūksnes Kultūras centrā I. Šteinbukai bija tikšanās ar Alūksnes novada domes un pašvaldības pārstāvjiem, un saruna risinājās par Eiropas savienības (ES) realizētajiem projektiem un Jauniešu garantijas īstenošanu, bet pirms tam viešņa apmeklēja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju.

2015. gada septembris

Eiropas Valodu dienas konkurss

Eiropas Savienība

 

Eiropas valodu diena ir gadskārtējs pasākums, kas notiek 26. septembrī. Tajā tiek akcentēta valodu daudzveidība kontinentā, kurā lieto vairāk nekā 200 valodas. Tā ir iespēja palielināt informētību par plašo valodu dažādību Eiropā, mudināt cilvēkus apgūt svešvalodas. Eiropas valodu dienas pasākumos piedalās valodas un kultūras institūti, apvienības, augstskolas, skolas un daudzas citas organizācijas. Arī EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes filiāle jau daudzus gadus, atzīmējot šo dienu, organizē Eiropas Valodu dienai veltītu konkursu.

Atbildes uz konkursa jautājumiem var iesūtīt elektroniski uz e-pastu silvija.murniece@aluksne.lv vai pa pastu Alūksnes pilsētas bibliotēka, Lielā Ezera ielā 24, Alūksne LV - 4301 līdz 21. septembrim ieskaitot.

 

Pareizo atbilžu īpašnieki saņems balvas.

 

Konkursa jautājumi

 

 

 

2015. gada septembris

Piedalies projektā "Nost ar plāno!"

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā (EPIB) aicina vidusskolēnus un viņu skolotājus piedalīties projektā "Nost ar plāno!" un rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.

Projekta partneris ir Latvijas Zaļais punkts un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

2015. gada septembris

EP Informācijas biroja sagatavotā ziņu lapa par aktuālo EP Strasbūrā un Latvijā

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs ir sagatavojis ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā Strasbūrā un Latvijā.

Septembra apkārtraksts

2015. gada septembris

Informatīvie materiāli skolām

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā (EPIB) aicina vidusskolēnus un viņu skolotājus piedalīties projektā "Nost ar plāno!" un rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.

Projekta partneris ir Latvijas Zaļais punkts un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 

2015. gada septembris

Atklās Āfrikas moto ekspedīcijas foto izstādi un neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”

Vestule-no-Afrikas-Sils-UbelisEiropas Savienības māja un jaunizveidotā neformālās izglītības iniciatīva „Divu Ratu Brīvskolotāji” ielūdz ikvienu interesentu uz Āfrikas ekspedīcijas „2 rati un 2 ragi” foto izstādes un skolu tūres atklāšanas pasākumu 15.septembrī plkst.15.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Atzīmējot Eiropas gadu attīstībai, šī gada februārī divi latvieši - Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis - devās trīs mēnešu ilgā moto ekspedīcijā „2 rati un 2 ragi”, mērojot ceļu cauri 13 Āfrikas valstīm - no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam.
Vēl pirms ekspedīcijas motobraucēju pārstāvētais klubs „apPasaule” sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizēja konkursu „Atklāj man Āfriku,” kas ļāva Latvijas skolu jauniešiem piedalīties misijā, ekspedīcijas dalībniekiem sagatavojot ceļojuma laikā izpildāmus uzdevumus un iesakot apmeklēšanas vērtus maršruta punktus. Pēc šī konkursa radās ideja veidot neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”, kuras pirmie biedri ir abi ceļotāji.
ES mājā Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis stāstīs, kā ekspedīcijā izdevās izpildīt skolēnu dotos uzdevumus, piemēram, izmērīt Viktorijas ūdenskrituma skaļumu.
Pasākums noslēgsies, ceļotājiem startējot pirmajā „Divu Ratu Brīvskolotāju” tūrē uz Latvijas skolām. Divu nedēļu laikā plānots apmeklēt vairāk kā desmit skolas, lai personīgi satiktu skolēnus, kuri piedalījās konkursā, un stāstītu par Āfrikā piedzīvoto.
Ekspedīcijas laikā tapušie foto ir apkopoti izstādē „Vēstules no Āfrikas”, kas ES mājas Mākslas istabā būs skatāma līdz 21.septembrim, bet pēc tam ceļos uz citām vietām Rīgā un Latvijas reģionos. Izstāde tapusi ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības atbalstu.
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pasākumam pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.
2015. gada septembris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.