Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSS



Info par finanšu instrumentu semināriem Rīgā

Semināru cikls par finanšu instrumentiem

Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas atbalstītas iniciatīvas fi-compass ietvaros oktobra beigās Rīgā notiks divi semināri:

- 2015.gada 29.oktobrī - seminārs par finanšu instrumentiem lauksaimniecībai un lauku attīstībai 2014.-2020.gadā - reģistrācija semināram līdz 16.oktobrim

- 2015.gada 30.oktobrī - seminārs par finanšu instrumentiem Eiropas strukturālo un investīciju struktūrfondu apguvē - reģistrācija semināram līdz 14.oktobrim

Papildinformāciju par pasākumiem atrodama fi-compass pasākumu kalendārā.

Semināru mērķis ir dot interesentiem iespēju uzzināt vairāk par finanšu instrumentu priekšrocībām, iespējām un piemērotību, lai sasniegtu Eiropas Savienības struktūrfondu mērķus 2014.-2020. gadam, īpaši pievēršoties attiecīgās dalībvalsts tematiskajām prioritātēm.

Eiropas Komisijas, Eiropas Investīciju bankas grupas un vietējie eksperti dalīsies savā pieredzē un zināšanās par finanšu instrumentu izmantošanu struktūrfondu apguvei praksē.

Šie fi-compass pasākumi būs īpaši noderīgi publiskās pārvaldes iestādēm, kā arī privātā sektora interesentiem, kuri izmanto finanšu instrumentus ERAF, KF, ESF, ELFLA un EJZF ietvaros. Semināra galvenā valoda būs angļu, bet tiek plānots, ka tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā. Par reģistrēšanos nav jāmaksā.

Pielikumā - semināra par finanšu instrumentiem lauksaimniecībai un lauku attīstībai 2014.-2020.gadā programma latviešu valodā.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, iesakām reģistrēties pasākumiem savlaicīgi, ieejot savā lietotāja kontā (jau reģistrētiem fi-compass lietotājiem) vai izveidojot savu fi-compass kontu šeit (jauniem fi-compass lietotājiem). Pēc ieiešanas savā kontā varat pieteikties uz izvēlēto pasākumu, izmantojot kalendāru.

Gaidīsim Jūs semināros!

Lasīt vairāk

2015. gada oktobris

ES notikumu kalendārs

Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā

ES mājas notikumu plāns: http://www.esmaja.lv/kalendars/2015-10-05

2015. gada oktobris

ES notikumu kalendārs

ES mājas notikumu plāns: http://www.esmaja.lv/kalendars/2015-09-28

Pirmdiena, 28.septembris

Eiropas Komisija nāk klajā ar 2015.gada ziņojumu par nodokļu reformām ES dalībvalstīs. Vairāk: http://ec.europa.eu/economy_finance/publications/european_economy/tax_report/index_en.htm

Otrdiena, 29.septembris

ES mājas 2.stāvā 16:00 diskusija „Migrācijas izaicinājumi Latvijai un Eiropai”. Tajā piedalīsies bijušais ES komisārs Andris Piebalgs, Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane. Pasākums paredzēts aicinātiem viesiem, bet mediju pārstāvji to var apmeklēt, iepriekš sazinoties ar Kristīni Liepiņu (kristine.liepina@ext.ec.europa.eu, 67085414)

Trešdiena, 30.septembris

Statistika: bezdarbs 8/2015, inflācija eirozonā 9/2015

Ceturtdiena, 1.oktobris

Par konkurētspēju atbildīgo ministru tikšanās Luksemburgā, vairāk: http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/main-topics-and-media-events/

Piektdiena, 2.oktobris

Statistika: ražotāju cenas rūpniecībā, 8/2015

2015. gada septembris

Projekts "Eiropas pēdas Latvijā 2015."

Jau otro gadu veiksmīgi tiek realizēts Kultūras ministrijas atbalstīts projekts skolēniem „Eiropas pēdas Latvijā.2015”. Projekta mērķis ir stiprināt starpkultūru dialogu un mazākumtautību jauniešu integrāciju, kā arī, gatavojoties Latvijas simtgadei, sekmēt skolēnu pašiniciatīvu un sadarbības prasmes, iepazīstot un popularizējot Eiropas kultūras mantojumu Latvijā, veicināt sabiedrībā apziņu par Latviju - kā vēsturisku Eiropas sastāvdaļu.

2015. gada septembris

Alūksnē viesojas Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Eiropas Savienība

Aizvadītajā nedēļā darba vizītē Alūksni apmeklēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Alūksnes Kultūras centrā I. Šteinbukai bija tikšanās ar Alūksnes novada domes un pašvaldības pārstāvjiem, un saruna risinājās par Eiropas savienības (ES) realizētajiem projektiem un Jauniešu garantijas īstenošanu, bet pirms tam viešņa apmeklēja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju.

2015. gada septembris

Eiropas Valodu dienas konkurss

Eiropas Savienība

 

Eiropas valodu diena ir gadskārtējs pasākums, kas notiek 26. septembrī. Tajā tiek akcentēta valodu daudzveidība kontinentā, kurā lieto vairāk nekā 200 valodas. Tā ir iespēja palielināt informētību par plašo valodu dažādību Eiropā, mudināt cilvēkus apgūt svešvalodas. Eiropas valodu dienas pasākumos piedalās valodas un kultūras institūti, apvienības, augstskolas, skolas un daudzas citas organizācijas. Arī EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes filiāle jau daudzus gadus, atzīmējot šo dienu, organizē Eiropas Valodu dienai veltītu konkursu.

Atbildes uz konkursa jautājumiem var iesūtīt elektroniski uz e-pastu silvija.murniece@aluksne.lv vai pa pastu Alūksnes pilsētas bibliotēka, Lielā Ezera ielā 24, Alūksne LV - 4301 līdz 21. septembrim ieskaitot.

 

Pareizo atbilžu īpašnieki saņems balvas.

 

Konkursa jautājumi

 

 

 

2015. gada septembris

Piedalies projektā "Nost ar plāno!"

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā (EPIB) aicina vidusskolēnus un viņu skolotājus piedalīties projektā "Nost ar plāno!" un rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.

Projekta partneris ir Latvijas Zaļais punkts un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

2015. gada septembris

EP Informācijas biroja sagatavotā ziņu lapa par aktuālo EP Strasbūrā un Latvijā

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs ir sagatavojis ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā Strasbūrā un Latvijā.

Septembra apkārtraksts

2015. gada septembris

Informatīvie materiāli skolām

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā (EPIB) aicina vidusskolēnus un viņu skolotājus piedalīties projektā "Nost ar plāno!" un rast efektīvāko risinājumu plāno plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai.

Projekta partneris ir Latvijas Zaļais punkts un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 

2015. gada septembris

Atklās Āfrikas moto ekspedīcijas foto izstādi un neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”

Vestule-no-Afrikas-Sils-UbelisEiropas Savienības māja un jaunizveidotā neformālās izglītības iniciatīva „Divu Ratu Brīvskolotāji” ielūdz ikvienu interesentu uz Āfrikas ekspedīcijas „2 rati un 2 ragi” foto izstādes un skolu tūres atklāšanas pasākumu 15.septembrī plkst.15.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Atzīmējot Eiropas gadu attīstībai, šī gada februārī divi latvieši - Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis - devās trīs mēnešu ilgā moto ekspedīcijā „2 rati un 2 ragi”, mērojot ceļu cauri 13 Āfrikas valstīm - no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam.
Vēl pirms ekspedīcijas motobraucēju pārstāvētais klubs „apPasaule” sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizēja konkursu „Atklāj man Āfriku,” kas ļāva Latvijas skolu jauniešiem piedalīties misijā, ekspedīcijas dalībniekiem sagatavojot ceļojuma laikā izpildāmus uzdevumus un iesakot apmeklēšanas vērtus maršruta punktus. Pēc šī konkursa radās ideja veidot neformālās izglītības iniciatīvu „Divu Ratu Brīvskolotāji”, kuras pirmie biedri ir abi ceļotāji.
ES mājā Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis stāstīs, kā ekspedīcijā izdevās izpildīt skolēnu dotos uzdevumus, piemēram, izmērīt Viktorijas ūdenskrituma skaļumu.
Pasākums noslēgsies, ceļotājiem startējot pirmajā „Divu Ratu Brīvskolotāju” tūrē uz Latvijas skolām. Divu nedēļu laikā plānots apmeklēt vairāk kā desmit skolas, lai personīgi satiktu skolēnus, kuri piedalījās konkursā, un stāstītu par Āfrikā piedzīvoto.
Ekspedīcijas laikā tapušie foto ir apkopoti izstādē „Vēstules no Āfrikas”, kas ES mājas Mākslas istabā būs skatāma līdz 21.septembrim, bet pēc tam ceļos uz citām vietām Rīgā un Latvijas reģionos. Izstāde tapusi ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības atbalstu.
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pasākumam pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.
2015. gada septembris

Septembrī notiks Eiropas Sporta nedēļa 2015!

Eiropas sporta nedela_1Eiropas Sporta nedēļā aicināts iesaistīties ikviens - neatkarīgi no vecuma, izcelsmes vai fiziskās sagatavotības. Šī nedēļa ir kā radīta tam, lai vienotu iedzīvotājus, valsts iestādes, sporta kustības, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un privāto sektoru. Šī nedēļa iedvesmos eiropiešus regulāri būt aktīviem un sniegs tiem iespēju ikdienā vairāk nodarboties ar sportu un fiziskām aktivitātēm.

UZZINI VAIRĀK ĪSUMĀ - KAS? KUR? KAD?


Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir deleģējusi Latvijas Tautas sporta asociāciju (LTSA) kā Eiropas Sporta nedēļas nacionālo koordinatoru. Ņemot vērā to, LTSA aicina bērnudārzus, bērnu namus, skolas, universitātes, pašvaldības, sporta federācijas un klubus, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, pensionāru un invalīdu biedrības un privātpersonas visā Latvijā iesaistīties Eiropas Sporta nedēļā, kas norisināsies vienlaicīgi visā Eiropā.

Eiropas Sporta nedēļa ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai veicinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās mērķis ir veicināt sportošanu un fiziskās aktivitātes un vairot izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Sporta nedēļa tiek īstenota visā Eiropā vienlaicīgi un ciešā sadarbībā ar valstu koordinatoriem. Tās ietvaros tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi tiek īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Šī Eiropas līmeņa kampaņa ne vien iedvesmos eiropiešus būt aktīviem sporta nedēļā, bet arī mudinās tādiem būt visu gadu.

Sports un fiziskās aktivitātes ievērojami sekmē Eiropas iedzīvotāju labklājību. Tomēr fizisko aktivitāšu līmenis pašlaik nav pietiekami augsts un dažās valstīs pat pazeminās. Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir mainīt šo situāciju. Nepietiekama fiziskā aktivitāte ne tikai negatīvi ietekmē sabiedrību un cilvēka veselību, bet arī palielina ekonomiskās izmaksas. Turklāt sportošana var veicināt iecietību eiropiešu vidū un radīt pilsonības izjūtu. Sporta kā sociālās integrācijas līdzekļa lomas stiprināšana palīdzēs risināt pašreizējās problēmas Eiropas sabiedrībā.

Pirmā Eiropas Sporta nedēļa notiks no 2015. gada 7.-13. septembrim. Eiropas Sporta nedēļas programmas ietvaros Latvijā tiks organizētas vairākas tematiskas dienas, piemēram, sports izglītības iestādēs, darba vietās, brīvā dabā, sporta klubos/fitnesa centros.

Kampaņas aicinājums ir „Esi aktīvs!” (#BeActive)!

Vairāk informācijas lasi arī Latvijas Tautas sporta asociācijas mājas lapā www.sportsvisiem.lv

2015. gada septembris

Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā: Tavs izaicinājums nākotnei?

Sociālā uzņēmējdarbība ir iespēja ar savu darbu palīdzēt dažādām sabiedrības sociālajām grupām, turklāt tā ir arī iespēja jaunietim iegūt savu pirmo darba vai uzņēmējdarbības pieredzi. Tādēļ Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk kampaņas „Time to Move” ietvaros 23. septembrī aicina uz bezmaksas semināru „Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā: Tavs izaicinājums nākotnei?”

Semināra norises vieta: ES māja (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā).

Norises laiks: 23. septembrī no plkst. 14:00 līdz plkst. 17:00.

Mērķa grupa: jaunieši, jaunatnes jomas darbinieki, sociālie uzņēmēji un tie, kuriem interesē sociālā uzņēmējdarbība.

Darba programma

13:30 - 14:00 - reģistrēšanās.

14:00 - 15:00 - lekcija „Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā un pasaulē: problēmas un izaicinājumi” (Dr.oec. Lāsma Dobele, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Komunikācijas un mārketinga centra vadītāja).

15:00 - 16:00 - praktiskais darbs grupās: „Sociālā uzņēmējdarbība - veids, kā sociālo problēmu pārvērst iespējā.”

16:00 - 16:20 - sadarbības iespējas ar pašvaldībām projekta „PROTI un DARI!” ietvaros (Inga Adamoviča, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra).

16:20 - 16:50 - Sociālās uzņēmējdarbības Latvijā pieredzes stāsts.

16:50 - 17:00 - Kur meklēt starptautiskus partnerus un sadarbības iespējas? Informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk aktualitātes. (Jolanta Sermā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra).

Pieteikšanās semināram līdz 17. septembra pusnaktij tiešsaistē http://bit.ly/1IIqOaG. Nākamajā dienā (18. septembrī) uz anketā norādītajām elektroniskā pasta vēstulēm nosūtīsim apstiprinājumu dalībai seminārā.

Ņemot vērā, ka vietu skaits seminārā ir ierobežots, neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi.

Eurodesk kampaņa „Time to Move” visā Eiropā notiek no 2015. gada 21. septembra līdz 4. oktobrim. Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Plašāka informācija timetomove.info.

2015. gada septembris

Latvijas prezidentūra izmaksājusi 45 miljonus - mazāk nekā ticis plānots

Saistīts attēlsPašreizējās aplēses liecina, ka Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē tiešās izmaksas sasniedz 45 miljonus eiro, kas ir ievērojami mazāk, nekā iepriekš tika plānots, zināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

2015. gada septembris

Alūksnes novada pašvaldība izsludina pieteikšanos uz programmas vadītāja amatu ESF projektā "Proti un dari!"

Alūksnes novada pašvaldība izsludina pieteikšanos uz programmas vadītāja amatu Eiropas Sociālā fonda projektā "Proti un dari!" (uz projekta laiku).

2015. gada septembris

Eiropas Sociālā fonda projekts "Proti un dari!"

2015. gada septembris

Tiek izsludināts Eiropas Valodu dienai 2015 veltīts fotogrāfiju un stāstu konkurss

Latviešu valodas aģentūra, gatavojoties Eiropas Valodu dienai 2015, izsludina fotogrāfiju un stāstu konkursu SAREDZI VALODU, SAREDZI STĀSTU! Konkursā aicināti piedalīties visi interesenti, iesūtot fotogrāfiju, kurā redzams kādas Eiropā sastopamās valodas vārds, vārdu salikums, frāze vai izteiciens un ar fotogrāfijas tapšanu saistīts stāsts, norādot tās saikni ar Latviju vai latviešu valodu. Pieteikumu iesūtīšanas laiks: no 2015. gada 11. augusta līdz 6. septembrim.
Konkursa pieteikumus vērtēs žūrija – fotogrāfi, valodnieki un citi valodas un mākslas profesionāļi. Žūrijas sastāvs tiks paziņots septembra sākumā.
Labāko fotogrāfiju un stāstu autoru darbi tiks izstādīti Eiropas Valodu dienai veltītā izstādē. Izstādes atklāšana notiks 2015. gada 28. septembrī.

 

Konkursa nolikums

Pieteikums konkursam

2015. gada augusts

Kampaņa "Pārvietojies gudri"

Eiropas Komisijas ir iniciējusi kampaņu Pārvietojies gudri (Do the right mix), kas tiek īstenota Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) - vadībā, sadarbojoties ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību, Satiksmes ministriju, CSDD, Latvijas riteņbraucēju apvienību (www.divritenis.lv/veloriga.lv) un citām organizācijām. Kampaņu īsteno un publicitāti nodrošina sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero.

Kampaņas ietvaros izsludināts konkurss „Draudzīgs velosipēdistam”. Tā mērķis ir veicināt drošu velobraukšanas kultūru visā Latvijā. Par konkursa laureātu var kļūt ikviens 2014.-2015. gadā izveidots, nolikumam atbilstošs, velobraucējiem draudzīgs risinājums. Konkursa noslēgumā Rīgā, masu mediju pārstāvju klātbūtnē, par velosipēdistiem draudzīgu risinājumu ieviešanu tiks cildinātas organizācijas un uzņēmumi, kas tos izveidojuši.

 

Konkursa nolikums

Pieteikums konkursam

Medijiem

2015. gada augusts

14. augustā Alūksnes ezera izpētes atklāšana

Projekta „Sabiedrības informēšana par klimata pārmaiņu izraisītajām sekām Latvijas ezeros” (Akronīms - CyCLE) (Nr.2/EEZLV02/14/GS/006) ietvaros Programma Pasākuma mērķis: Informējot un iesaistot pētniecības procesā pasākuma dalībniekus, veidot izpratni par klimata pārmaiņām, to izraisīto seku ietekmi uz ezera ekosistēmu, kā ezera izpētes nozīmi klimata pārmaiņu seku ietekmes novēršanā. Aicināti: pašvaldības pārstāvji, reģionālie mediji, vides pētniecības speciālisti un studenti, vietējie iedzīvotāji un citi interesenti. Norises vieta: pie P/A "ALJA" ēkas Pilssalas ielā 10                   Organizators:Vides risinājumu institūts

2015. gada augusts

Tev ir ideja, bet nepieciešams atbalsts starptautiska projekta sagatavošanā? Piedalies Projektu naktī- 24 h ilgās interaktīvās apmācībās!

Vai esi ko dzirdējis par Eiropas Savienības programmu "Erasmus+: Jaunatne darbībā”? Tev ir ideja, bet nepieciešams atbalsts starptautiska projekta sagatavošanā? Vēlies uzlabot projekta rakstīšanas prasmes? Aicinām piedzīvot vērienīgo Projektu nakti - 24 h ilgās interaktīvās apmācībās!
Projektu nakts 2015 notiks no 21. līdz 22. augustam, skaistā, ērti sasniedzamā vietā Babītes novadā - viesu namā "Vecupenieki". Adrese: Spuņciems, Babītes pagasts, Babītes novads. Nokļūšana ar Rīga - Ventspils, Rīga - Talsi, Rīga - Kandava - Kuldīga, Rīga - Tukums tālsatiksmes autobusiem. Sākuma pietura - AS „Rīgas starptautiskā autoosta), gala pietura - Spuņupe (Salas pagasts).
2015.gada augusts

Iespēja piedalīties Vidzemes reģiona neformālās izglītības apmācībās par vienaudžu izglītību JAUNIETIS- JAUNIETIM 2

Apmācības notiks: 2015. gada 4.-6. septembrī, Viesu namā „Mīlmaņi”, Vidzemes reģionā, Gulbenes novads, Mīlmaņi, Rankas pagasts. http://milmani.blogspot.com/
Piesakies apmācībām, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski: http://ej.uz/479n
Pieteikšanās termiņš 25. augusts. Apstiprinājums par dalību apmācībās katram personīgi tiks nosūtīts e-pastā līdz 2015. gada 27. augustam.
Apmācību mērķis: Attīstīt un pilnveidot kompetences, kā arī apzināt atbalsta sistēmu, kas nepieciešama kvalitatīvas vienaudžu izglītības īstenošanai.
2015.gada augusts

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.