Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSLietuva pārņem prezidentūru ES

1. jūlijā prezidentūru ES no Īrijas pārņem Lietuva.

2013. gada 1. jūlijs

Horvātija kļūst par 28. ES dalībvalsti

Šodien plkst.00.00 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu skaits palielinājies līdz 28, jo blokam pievienojusies Horvātija.

2013. gada 13. jūlijs

Aktualitātes Eiropas Parlamentā - jūnijs 2013

Skatīt aktualitātes

2013. gada jūnijs

Cik turīgi esam, salīdzinot ar vidējo eiropieti?

Eiropas Komisija sagatavojusi pārskatu par iekšzemes kopproduktu uz vienu iedzīvotāju visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs - apkopojums liecina, ka uz katru Latvijas iedzīvotāju IKP pērn bijis 62% no ES vidējā rādītāja. 2011.gadā šis rādītājs bija 58%. Lielākais izrāviens gada laikā (no 62 līdz 70%) izdevies kaimiņiem lietuviešiem, kas tagad apsteidz arī Igauniju.
Dati par pēdējiem diviem gadiem ir apkopoti infografikā, kas atrodama šeit: http://infogr.am/Cik-turgi-esam-saldzinot-ar-vidjo-eiropieti/
2013.gada jūnijs

Viss, kas Tev jāzina par ērtu eiro ieviešanu!

 

2013.gada jūnijs

ES fondu sistēmu vienkāršos un mazinās administratīvo slogu finansējuma saņēmējiem

4. jūnijā Ministru kabinetā izskatīta Finanšu ministrijas sagatavotā koncepcija par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), Eiropas Sociālā fonda (ESF), Kohēzijas fonda (KF), Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) ieviešanu 2014.-2020. gadā Latvijā.
2013.gada jūnijs

Plānots konkurss privātīpašumā esošu kultūras pieminekļu atjaunošanai

Aktivitātes mērķis ir nodrošināt tādu kultūras pieminekļu saglabāšanu, pieejamību sabiedrībai un sociālekonomisku izmantošanu, kas atrodas privātīpašumā un nodrošina nozīmīgas publiskas funkcijas.
2013.gada jūnijs

VARAM aicina pašvaldības pieteikties atbalstam publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) aicina pašvaldības, to iestādes un to komersantus iesniegt pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošanai.
2013.gada jūnijs

Atbalstu Mūžizglītības pasākumiem varēs saņemt nodarbinātās personas

Jūnijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) izsludina pieteikšanos dalībai Eiropas Sociālā fonda projektā „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām”, piedāvājot nodarbinātām un pašnodarbinātām personām papildināt un pilnveidot darbam nepieciešamās prasmes un zināšanas.
 
2013.gada jūnijs

EK lēmums par Latviju eiro

Eiropas Komisija šodien publicē savu 2013. gada konverģences ziņojumu par Latviju, kā arī kopsavilkumu sabiedrībai, kurā īsumā izskaidrots šis ziņojums un tā pamatojums.

2013. gada 5. jūnijs

Piedāvā iespēju izveidot valsts līdzfinansētās darba vietas bezdarbniekiem

Darba devēji Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs visā Latvijā var pieteikties dalībai „Pasākumos noteiktām personu grupām” un izveidot valsts līdzfinansētās darba vietas nelabvēlīgākā situācijā esošo bezdarbnieku nodarbināšanai.

Plašāka informācija http://esfinanses.lv/lv/a/lapa/jaunumi/15573

2013. gada maijs

TILDE atklāj informatīvu portālu par eiro ieviešanu

Šī gada maijā Baltijas tehnoloģiju uzņēmums „Tilde” atklāj interneta portālu www.eiropadomi.lv. Portāls izveidots ar mērķi informēt uzņēmējus, grāmatvežus un citus interesentus par eiro ieviešanas procesu un tā aktualitātēm, kā arī skaidrot un piedāvāt praktiskus padomus, kas būtu jāņem vērā gatavojoties valūtas maiņai, nākamā gada 1. janvārī.
2013.gada 13.maijs

Sociālā kampaņa: Mēs esam daļa no Eiropas.

Sagaidot iestāšanās referenduma ES desmitgadi un gatavojoties Eiropas dienai, esam sākuši un aicinām aktīvi iesaistīties arī Europe Direct centrus sociālajā kampaņā "Mēs esm daļa no Eiropas. Tas ir fakts. Kas mēs esam Eiropā? Par to mums vēl jānobalso."

2013. gada aprīlis

AKTUALITĀTES EIROPAS PARLAMENTĀ

Parlaments apstiprina tiesību aktus ES banku sistēmas stiprināšanai.

2013. gada aprīlis

Par projektu "Generations@school"

Pagājušajā gadā Paaudžu solidaritātes dienas pasākumu veicināšanas ietvaros veiksmīgi norisinājās projekts „Generations@School”, kurā piedalījās vairāk nekā 600 Eiropas Savienības dalībvalstu skolas, tostarp arī Latvijas skolas.

Uzaicinājums dalībai projektā

2013. gada aprīlis

Kas pēdējos septiņos gados Eiropā izdarīts par ES fondu naudu?

Eiropas Komisija šodien publicēja pārskatu par to, kādi bijuši pēdējo septiņu gadu ES struktūrfondu ieguldījumu rezultāti dalībvalstīs, uzlabojot cilvēku dzīvi.

2013. gada aprīlis

Eiropas Kustības Latvijā ziņu lapa Nr. 2013-14

Piedāvājam Jums jaunāko EKL ziņu lapu.

Skatīt informāciju

2013. gada aprīlis

Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās

Nedēļas galvenie ES notikumi Eiropas institūcijās, ES mājā (Aspazijas bulv. 28) un citur Rīgā/Latvijā.

2013. gada aprīlis

Jautājumi un atbildes par topošo ES stratēģiju nopietnu traumu novēršanai

Darbs ceļu satiksmes drošības uzlabošanā līdz šim ES ir bijis ļoti sekmīgs. Iepriekšējās stratēģijas laikā (2001.-2010. gadā) bojāgājušo skaits uz ES ceļiem samazinājās par 43 %, gandrīz vai sasniedzot stratēģisko mērķi — līdz 2010. gadam uz pusi samazināt bojāgājušo skaitu ceļu satiksmē.

2013. gada marts

NVA piedāvā darba devējiem izveidot 600 darba vietas

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus - komersantus (izņemot izglītības un ārstniecības iestādes), pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumus pieteikties NVA filiālēs, lai nodarbinātu tos NVA mērķa grupu bezdarbnieku, kuri pašreizējā ekonomiskajā situācijā atrodas nelabvēlīgā situācija un kuriem līdz ar to ir grūtāk atrast darbu. Šī aktivitāte tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Pasākumi noteiktām personu grupām” ietvaros. Ar minētā projekta palīdzību 2013.gada otrajā ceturksnī darba devējiem ir iespējams izveidot vairāk nekā 600 jaunas valsts līdzfinansētās darba vietas.

Vairāk informāciju skatīt http://esfinanses.lv/lv/a/lapa/jaunumi/15483

2013. gada marts

<< Iepriekšējā 1 2 3 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.