Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSRīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem

Rīgā un četros Latvijas reģionos darbu atsācis Informācijas centrs iebraucējiem (turpmāk tekstā - ICI), kas darbojas kā vienas pieturas aģentūra Rīgā un četros Latvijas reģionu centros - Daugavpilī, Jelgavā, Cēsīs un Liepājā.

ICI gan ārvalstu pilsoņiem, gan arī dažādu jomu pakalpojumu sniedzējiem un speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu, nodrošina iespēju bezmaksas saņemt daudzpusīgu atbalstu klātienē, ar informatīvā tālruņa starpniecību vai elektroniski.

Līdz šim (no 2016.gada maija - 2017.gada decembrim) visbiežāk ārvalstu pilsoņi interesējušies par migrācijas, nodarbinātības, biznesa un ģimenes jautājumiem, kā arī par iespējām apgūt latviešu valodu.

2018. gada marts

Infografika: Viesabonēšanas režīms Eiropā “viesabonē kā mājās”

Kopš pagājušā gada 15. jūnija Eiropas Savienībā mobilo sakaru jomā darbojas princips „viesabonē kā mājās”, un tā ietekmē krietni mainījušies Latvijas iedzīvotāju paradumi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati liecina, ka, salīdzinot laika posmu no pagājušā gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam ar periodu no 1. jūlija līdz 30. septembrim, viesabonēšanā veikto zvanu minūtes Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs (EEZ) ir gandrīz dubultojušās - no 27,3 miljoniem minūšu līdz 50,2 miljoniem minūšu.

Lasīt vairāk http://ej.uz/basd

2018. gada marts

123 miljoni eiro ES atbalsta aptuveni 5000 mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs

Eiropas Investīciju fonds (EIF) un Swedbank ir parakstījuši mikrofinansēšanas nolīgumu, kura mērķis ir atbalstīt mikrouzņēmumus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā saskaņā ar ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmu (EaSI). Ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu Eiropas Investīciju fonda sniegtās garantijas ļaus Swedbank Baltic turpmāko trīs gadu laikā piešķirt līdz 123 miljoniem eiro lielu finansējumu Baltijas valstu mikrouzņēmumiem. Šo darījumu atbalsta arī Investīciju plāna Eiropai galvenais elements — Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF).

Lasīt vairāk http://ej.uz/7ao9

2018. gada marts

Publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju

Šodien publicēts Eirobarometra Nacionālais ziņojums par Latviju. Latvijas un pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi par nozīmīgākajām ES problēmām uzskata imigrāciju un terorismu, liecina Eirobarometra 88 aptaujas rezultāti. Kā svarīgākās problēmas, ar kurām jāsaskaras personīgā līmenī, tiek norādīts cenu pieaugums/inflācija/dzīves dārdzība, veselības un sociālās aprūpes sistēma, kā arī pensijas.

Latvijas pilsoņu uzticēšanās Eiropas Savienības institūcijām palikusi nemainīga. Par 8 PP ir pieaudzis to pilsoņu skaits, pēc kuru domām viņi ir labi informēti par ES jautājumiem.

Kopš 2016.gada būtiski nav mainījusies uzticēšanās dažādiem medijiem - drukātai presei uzticas 41%, radio - 60%, internetam - 35%. Kopš 2017.gada pavasara ir samazinājies to Latvijas pilsoņu īpatsvars, kuri uzticas tieslietu sistēmai un valsts pārvaldei.

Līdzīgi kā 2017. gada pavasarī, arī 2017. gada rudenī Latvijas pilsoņu vērtējumā ES galvenokārt nozīmē brīvas ceļošanas, mācību un darba iespējas Eiropas Savienībā.

Plašāk ziņojumā par Latviju un ziņojuma prezentācijā: http://ej.uz/Eirobarometrs88

Papildus informācija:

Santa Lazdiņa

Pētījumu vadītāja

Pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar TNS

E-pasts: santa.lazdina@kantartns.com

2018. gada marts

Piedalies iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni!

Eiropas Reģionu komiteja aicina ikvienu piedalīties iedzīvotāju aptaujā par Eiropas nākotni.

Saite uz aptauju latviešu valodā šeit: http://ej.uz/r9ii

2018. gada februāris

Daudzdzīvokļu namu siltinātājiem laiks uzņemt apgriezienus

Jau vairāk nekā gadu Ekonomikas ministrijas (EM) paspārnē esošā finanšu institūcija "Altum" realizē daudzdzīvokļu namu energoefektivitātes programmu, kurā namu siltināšanai pieejamais attiecināmais finansējums lēšams 176,5 miljonu eiro apmērā. Līdz šim projektus iesnieguši gandrīz 300 daudzdzīvokļu namu, bet pilnībā pabeigtas divas renovācijas, portālam "Delfi" pastāstīja "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš.

Lasīt vairāk http://ej.uz/wzhv

2018. gada februāris

Jāpaātrina ES finansēto projektu ieviešana, iesaka Finanšu ministrija

Latvijai jāpaātrina Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansēto projektu ieviešana. Pagājuši jau četri gadi no pašreizējā ES fondu plānošanas perioda sākuma, taču no kohēzijai jeb reģionālo atšķirību mazināšanai paredzētajiem 4,4 miljardiem eiro līdz šim pie projektu īstenotājiem nonākusi tikai desmitā daļa jeb 440 miljoni eiro.

Vairāk informācijas http://ej.uz/hpni

2018. gada februāris

EK nāk klajā ar savu skatījumu uz ES ilgtermiņa budžetu

Eiropas Komisija šodien iepazīstina ar savu skatījumu - iespējām un to finanšu sekām - jaunam un modernam ES ilgtermiņa budžetam, ar kura palīdzību tiktu efektīvi īstenotas prioritātes pēc 2020. gada.

EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers teica: „Budžeti nav grāmatvedības uzdevumi, bet gan prioritātes un mērķi. Tie izsaka mūsu nākotni skaitļos. Tādēļ vispirms apspriedīsim, kādu Eiropu vēlamies. Tad dalībvalstīm savi mērķi jāatbalsta ar atbilstīgiem naudas līdzekļiem. Lai gan mums visiem jāsaprot, ka līdzšinējā prakse nav risinājums šai gaidāmajai diskusijai, esmu cieši pārliecināts, ka mēs varam atrisināt šo situāciju un vienoties par budžetu, no kura ikviens būs neto saņēmējs”.

Vairāk informācijas šeit: http://ej.uz/a5fi

2018. gada februāris

Rezultātu Eiropa: Komisija nāk klajā ar idejām efektīvākai Eiropas Savienībai

Eiropas Komisija šodien nāk klajā ar vairākiem praktiskiem pasākumiem, kuri varētu uzlabot Eiropas Savienības darba efektivitāti un panākt labāku saikni starp ES iestāžu vadītājiem un Eiropas pilsoņiem. Vairāk informācijas šeit: http://ej.uz/gh3n

2018. gada februāris

Komisija rīko pirmo izglītības samitu: Eiropas izglītības telpas pamatu izveide

ES un izglītībaŠis samits seko Gēteborgas samitam 2017. gada novembrī, kad Komisija izklāstīja savu redzējumu, kā līdz 2025. gadam izveidot Eiropas izglītības telpu, un decembra Eiropadomes sanāksmei, kurā dalībvalstis pauda vēlmi darīt kaut ko vairāk izglītības jomā. Tā ir svarīga iespēja 18 ES izglītības ministriem, izglītības profesionāļiem un pārstāvjiem no visas Eiropas sanākt kopā un apspriest izglītības nākotni Eiropā. Šis Eiropas izglītības samits aizsāk samitu sēriju, un otrais notiks 2019. gada rudenī.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/ieqk

2018. gada janvāris

Komisija publicē norādījumus par gaidāmajiem jaunajiem datu aizsardzības noteikumiem

ES un datu aizsardzībaEiropas Komisija publicē norādījumus nolūkā veicināt, lai visā ES no 25. maija tieši un netraucēti piemērotu jaunos datu aizsardzības noteikumus. Komisija turklāt dara pieejamu jaunu MVU paredzētu tiešsaistes rīku.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/1jnu

2018. gada janvāris

Diskusija par Eiropas Enerģētikas savienību – aktualitātes, mērķi un izaicinājumi

ES, Marošs ŠefčovičsEiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Attīstības finanšu institūcija Altum 2018. gada 2. februārī aicina piedalīties diskusijā par Enerģētikas savienību Eiropai - aktualitātēm, mērķiem un izaicinājumiem. Diskusijā piedalīsies Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/q75v

2018. gada janvāris

Z. Kalniņa-Lukaševica ar britu amatpersonām apspriež pilsoņu tiesību nodrošināšanu un Brexit procesa virzību

No 21. līdz 23. janvārim uzturoties darba vizītē Apvienotajā Karalistē (AK), parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar AK amatpersonām un parlamentāriešiem, uzsverot nepieciešamību nodrošināt pilsoņiem skaidrību un pilnu tiesību ievērošanu pēc AK izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Lasīt vairāk http://ej.uz/2hrz

2018. gada janvāris

Informācija ceļotājiem, kuri plāno doties uz 2018. gada ziemas olimpiskajām un paraolimpiskajām spēlēm Phjončhanā

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments, rūpējoties par Latvijas valstspiederīgajiem, kuri plāno apmeklēt 2018. gada ziemas olimpiskās (09.-25.02.) un paraolimpiskās spēles (09.-18.03.) Phjončhanā, ir sagatavojis noderīgu informāciju un ieteikumus, kas jāņem vērā pirms došanās uz Korejas Republiku.

Lasīt vairāk http://ej.uz/1ruj

2018. gada janvāris

Sākums Aktualitātes Ārlietu ministrija, EK pārstāvniecība un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs vienojas par sadarbību ES jautājumu komunikācijā 2018. gadā

15. decembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele Ārlietu ministrijā parakstīja deklarāciju par sadarbību Eiropas Savienības (ES) jautājumu komunikācijā 2018. gadā.

Lasīt vairāk http://ej.uz/gtbv

2018. gada janvāris

Eiropas Savienība grib būvēt superdatoru

Šobrīd bloka uzņēmumi un zinātnieki ir spiesti apstrādāt liela apjoma datus galvenokārt ASV un Ķīnā, kas rada informācijas noplūdes risku. Patlaban jaudīgākais dators Eiropas Savienībā atrodas Itālijā, un tas ieņem tikai 14. vietu pasaulē.

Lasīt vairāk http://ej.uz/tn2g

2018. gada janvāris

Kā ES fondus ieguldīt mērķtiecīgi? Eiropas Sociālā fonda piemērs

2017. gada apritēja 60 gadi kopš ne tikai Eiropas Savienības (ES) pamata - Eiropas Ekonomikas kopienas - izveidošanās, bet arī vissenākā ES fonda dibināšanas. Eiropas Sociālā fonda (ESF) investīcijas Latvijā tiek ieguldītas kopš pievienojāmies ES. Gan Latvijā, gan citās dalībvalstīs tiek atzīmēta nozīmīgā jubileja, novērtēts paveiktais un diskutēts par nepieciešamo nākotnē.

Lasīt vairāk http://ej.uz/6hwx

2018. gada janvāris

10 svarīgi Eiropas Parlamenta 2017.gada lēmumi, kas drīzumā ietekmēs Tavu dzīvi

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2017. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam - tādās jomās kā bizness, darbs, drošība un dzīves kvalitāte.
Lasīt vairāk http://ej.uz/ggyd
2018. gada janvāris

Paildzinās un uzlabos Eiropas Stratēģisko investīciju fonda darbu

Eiropas Parlamenta deputāti balsojumā pieņēma regulu, ar ko paildzina un uzlabo Eiropas Stratēģisko investīciju fondu (ESIF), kas ir Investīciju plāna Eiropai jeb tā dēvētā Junkera plāna centrālais elements. Līdz šim finansējuma saņemšanai apstiprinātie ESIF projekti un līgumi, domājams, ieguldījumos piesaistīs 250 miljardus eiro un atbalstīs aptuveni 528 000 MVU visās 28 dalībvalstīs. EIB lēš, ka līdz 2020. gadam ESIF būs palīdzējis radīt 700 000 darbvietu un par 0,7 % palielināt ES IKP.

Vairāk informācijas https://ec.europa.eu/latvia/news/investeu-komisija-un-eiropas-invest%C4%ABciju-bankas-grupa-atzin%C4%ABgi-v%C4%93rt%C4%93-paildzin%C4%81t%C4%81-un-uzlabot%C4%81_lv

2017. gada decembris

Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācija ar Eiropas sistēmu nostiprinās energoapgādes drošību

2017. gada 18. decembrī, sanāksmē par Enerģētikas savienību atbildīgais Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, klimata politikas un enerģētikas komisārs Migels Ariass Kanjete un enerģētikas lietu ministri Kadrija Simsone (Igaunija), Arvils Ašeradens (Latvija), Žīgimants Vaičūns (Lietuva) un Kšištofs Thuževskis (Polija) vienojās par to, kas jāizdara, lai līdz 2018. gada maija beigām rastu vislabāko risinājumu Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijai ar kontinentālās Eiropas tīklu.

Vairāk informācijas https://ec.europa.eu/latvia/news/ener%C4%A3%C4%93tikas-savien%C4%ABba-eiropas-solidarit%C4%81te-ener%C4%A3%C4%93tikas-jom%C4%81-baltijas-valstu-elektrot%C4%ABklu_lv

2017. gada decembris

<< Iepriekšējā 1 2 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.