Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSStājas spēkā ES un Kanādas tirdzniecības nolīgums

Ceturtdien, 21. septembrī, provizoriski stāsies spēkā Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums ( CETA) starp ES un Kanādu.
2017. gada septembris

Eiropas parlaments apstiprina jaunu sadzīves tehnikas energomarķējumu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien apstiprinājuši vienkāršotu sadzīves tehnikas energomarķējumu, kas patērētājiem ļaus vieglāk izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku un samazināt tēriņus par elektrību, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

EP deputāti vienkāršāku un pamatotāku alfabētisku skalu no A līdz G apstiprināja ar 535 balsīm, pret balsojot 46, bet 79 deputātiem atturoties.

Preces ar jaunajiem elektromarķējumiem bez "+" zīmes - A+, A++ un citām, veikalu plauktos varētu nonākt ne ātrāk kā 2019.gada beigās. Lai nezaudētu saikni ar tehnoloģiju attīstību, sistēmu paredzēts pārskatīt, kad 30% Eiropas Savienības (ES) tirgū pārdoto preču atbildīs augstākajam energoefektivitātes novērtējumam A, vai 50% preču atbildīs divām augstākajām energoefektivitātes kategorijām A un B, skaidro Informācijas birojā.

2017. gada septembris

Ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā

EP Informācijas biroja Latvijā sagatavojis ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā.

Septembra apkārtraksts

2017. gada septembris

Junkers: Vējš ir atpakaļ Eiropas burās

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien savā ikgadējā uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) sacīja, ka pavērusies iespēja izveidot stiprāku un vienotāku Eiropas Savienību (ES), taču tā jāizmanto drīz, vēsta raidorganizācija BBC.

Junkers norādīja, ka gada laikā ekonomikā sperti vairāki veiksmīgi soļi un šis brīdis jāizmanto, lai noslēgtu jaunus tirdzniecības līgumus. Līdz 2019.gada beigām vajadzētu noslēgt sarunas ar Austrāliju un Jaunzēlandi, norādīja Junkers.

2017. gada septembris

Junkers sola Baltijas valstu simtgades gadā pievērst tām īpašu uzmanību

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers solījis nākamgad īpašu uzmanību pievērst Baltijas valstīm, kas svinēs sava valstiskuma simtgadi.

«Es personiski 2018.gadā pievērsīšu lielu uzmanību Igaunijai, Latvijai, Lietuvai un Rumānijai, jo 2018.gadā šīs valstis svinēs savu simto dzimšanas dienu,» viņš trešdien uzsvēris savā ikgadējā runā par stāvokli Eiropas Savienībā.

2017. gada septembris

Notiks politiski nozīmīgas debates par situāciju Eiropas Savienībā

Šonedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā notiks politiski nozīmīgas debates par situāciju Eiropas Savienībā: starp Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru, Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Antonio Tajāni un deputātiem.

Tradicionāli debates sākas ar priekšsēdētāja Junkera uzrunu par pašreizējo situāciju Eiropas Savienībā un viņa stratēģisko redzējumu par turpmāko attīstību, kas pēc tam interaktīva diskusijā tiek pārrunāts ar Eiropas Parlamentu. Eiropas Savienības iespējas un resursi cīņai ar terorismu, turpmākie lēmumi, risinot migrācijas krīzi, Eiropa pēc #Brexit - daži no tematiem, par kuriem gaidāmas diskusijas.

Debates septembra plenārsesijā kļuvušas par tradīciju, un šogad notiks jau 7. reizi.

Tās notiks trešdien, 13. septembrī, laikā no pulksten 10:00 - 12:50 (Latvijas laiks).

! Šogad pirmo reizi debates būs skatāmas tiešraidē Latvijas Televīzijā! Pirms debašu sākuma pulksten 9:50 Latvijas Televīzijas žurnālists Frederiks Ozols vadīs ievada diskusiju-sarunu ar ārpolitikas un Eiropas lietu ekspertu.

Aicinām izmantot unikālo iespēju un sekot līdzi debatēm un ekspertu diskusijai Latvijas Televīzijas 1. kanālā (LTV1) vai LTV tīmekļa vietnē http://ltv.lsm.lv/lv/

Debatēm Eiropas Parlamentā varēs sekot līdzi arī:

Eiropas Parlamenta tīmekļa vietnē http://www.europarl.europa.eu/ep-live/lv/schedule/#13092017 vai speciāli debatēm veltītajā vietnē http://www.soteu.eu/

2017. gada septembris

ES mājā Eiropas Valodu dienā aicinām saklausīt un iepazīt astoņas Eiropas valodas

Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, no plkst. 12.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā aicinām piedalīties nodarbībās un iepazīt astoņas dažādas valodas: franču, igauņu, itāļu, lietuviešu, poļu, spāņu, zviedru un zīmju. Šī gada nodarbību vadmotīvs - „Ļaujot Eiropas valodām skanēt”.

2017. gada augusts

IZM: Arī turpmāk jaunieši varēs iegūt profesiju ar ES fondu līdzfinansējumu

Valdība trešdien, 2017.gada 16.augustā, izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par turpmāku atbalstu jauniešiem sākotnējās profesionālās izglītības programmu apguvei un atbalstīja IZM piedāvāto risinājumu, lai turpinātu nodrošināt iespēju jauniešiem īsā laikā apgūt darba tirgū pieprasītu profesiju, tādējādi veicinot šo jauniešu konkurētspēju un ilgtermiņa iesaisti darba tirgū.

Lasīt vairāk http://ej.uz/h4u8

2017. gada augusts

Infografika: Preču pārvietošanas ierobežojumi Eiropas Savienībā

Starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm citi ierobežojumi, izņemot akcīzes preču pārvietošanas daudzuma ierobežojumu, nepastāv. Ievedot Latvijā akcīzes preces, kas ir iegādātas brīvā apgrozījumā citā ES dalībvalstī savam patēriņam un par kurām ir samaksāti visi nodokļi attiecīgajā dalībvalstī, noteiktie apjomi ir lielāki, nekā tie ir, iebraucot no trešajām valstīm. Infografikā piedāvājam iepazīties ar akcīzes preču pārvietošanas daudzuma ierobežojumiem, ceļojot ES.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/xoeb

2017. gada augusts

«Brexit»: Brisele aicina Lielbritāniju «kļūt nopietnai»

 

 

Pirmdien Briselē sākās trešā sarunu kārta par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), turpinot pieaugt satraukumam par šī procesa gaitu.

«Godīgi runājot, esmu norūpējies. Laiks ātri paiet,» pirms tikšanās ar Lielbritānijas «Brexit» ministru Deividu Deivisu, pirmdien atzina Eiropas Komisijas (EK) sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

 

Lasīt vairāk http://ej.uz/jpmx

 

2017. gada augusts

KONKURSS! Kļūsti par Eiropas Parlamenta ekspertu un apmeklē Briseli!

Laikraksts „Malienas Ziņas”sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu aicina piedalīties konkursā „Eiropas Parlamenta eksperts” un laimēt iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē, Beļģijā. Konkurss ir kļuvis par tradīciju, kas allaž pulcē kuplu dalībnieku skaitu.

2017. gada augusts

Lielbritānija rosinās pagaidu muitas savienību ar ES

Lielbritānija pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) varētu vēlēties pagaidu muitas savienību ar bloku, otrdien paziņojusi britu valdība, gatavojoties publiskot pirmos detalizētos priekšlikumus turpmākajām attiecībām ar ES.

2017. gada augusts

ECB obligāciju programmā Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par € 5,8 miljardiem

Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotās valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmas (PSPP) ietvaros Latvijas Banka ir iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 5,861 miljarda eiro apmērā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

2017. gada augusts

EK: Vēl ir daudz darāmā, lai novērstu ekonomiskās krīzes gadu sekas

Jaunākās norises ekonomikas jomā iedrošina, taču ir vēl daudz darāmā, lai novērstu ekonomiskās krīzes gadu sekas, paziņojumā medijiem norādījusi Eiropas Komisija (EK).

2017. gada augusts

Eiropas Ziņas jūnijā

Ir iznākušas Eiropas Ziņas Nr.5

Lasīt vairāk

2017. gada jūlijs

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 3

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 3.

 

Ziņu lapa Nr. 3

2017. gada jūlijs

Kaljulaida: Igaunijai ES prezidētājvalsts darbā ir ko mācīties no Latvijas pieredzes

Igaunijai, kas tikko sākusi pildīt Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts pienākumus, šai ziņā ir ko mācīties no Latvijas pieredzes, trešdien uzsvērusi Igaunijas Republikas prezidente Kersti Kaljulaida, kas Jūrmalā tikās ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni.

Lasīt vairāk http://ej.uz/5vx5

2017. gada jūlijs

Hamburgas samits. Ekonomika otrajā plānā

Vācijas ostas pilsētā Hamburgā šodien sākas divdesmit pasaules ekonomiski ietekmīgo valstu (G20) vadītāju kārtējais samits, kurā politikas gan solās būt ievērojami vairāk nekā ekonomikas.

Lasīt vairāk http://ej.uz/bmo9

2017. gada jūlijs

Izsludināts konkurss “Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē 2017”

Saistīts attēls

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina projektu konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē 2017”, lai apzinātu, novērtētu un popularizētu oriģinālus un efektīvus valodu mācīšanas veidus.

2017. gada konkursam var pieteikties visi, kas īsteno valodu apguves aktivitātes vai projektus.

Vairāk informācijas http://ej.uz/8sbr

2017. gada jūlijs

Igaunijas prezidentūra ES Padomē – 2017. gada 1. jūlijs – 31. decembris

Igaunijas prezidentūras prioritāšu pamatā ir Eiropadomes stratēģiskā programma un kopīgie mērķi, ko dalībvalstis un ES iestādes formulējušas Romas deklarācijā par godu Romas līgumu 60. gadadienai. Prezidentvalsts Igaunija galveno uzmanību pievērsīs kopīgo vērtību - labklājības, drošibas, miera un stabilitātes saglabāšanai Eiropā. Lasīt viarāk http://www.consilium.europa.eu/lv/council-eu/presidency-council-eu/

2017. gada jūlijs

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākošā >>

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.