Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2018. gada septembris

Eiropas Savienība

Konkurss “Latviešu valoda Eiropas Savienībā”

     

Eiropas Valodu diena vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs, arī Latvijā, tiek atzīmēta 26. septembrī. 26. septembri par Eiropas Valodu dienu ar UNESCO atbalstu 2001. gadā pasludināja Eiropas Padome un Eiropas Savienība.

ES Pamattiesību hartā minēts: "Eiropas valodas ir vienlīdz vērtīgas un cienījamas un veido neatņemamu Eiropas kultūras un civilizācijas daļu". Šogad, sagaidot Latvijas simtgadi, gribas pievērst īpašu uzmanību latviešu valodas statusam Eiropas Savienības kontekstā. Tādēļ EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes informācijas punkts aicina pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties konkursā „Latviešu valoda Eiropas Savienībā”. Atbildes var iesniegt elektroniski: silvija.murniece@aluksne.lv vai pa pastu - Alūksnes pilsētas bibliotēka, Lielā ezera ielā 24, LV - 4301 ar norādi „Eiropas valodu konkursam” līdz 30. septembrim. Laipni aicināti piedalīties visi interesenti!

 

Konkursa jautājumi


2018.gada septembris

Aicinām uz grāmatas prezentāciju!

     
18.septembrī plkst. 15:00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā aicinām uz
Edgara Aizstrauta atmiņu krājuma "Pirmā kilometrā" prezentāciju un tikšanos ar
autora meitu, grāmatas izdevēju Inesi Aizstrautu!
 
Mazbērniem veltītie atmiņu pieraksti, kurus papildina autora zīmējumi, vēstī par piedzīvoto filtrācijas nometnē Vorkutā 1945.–1946. gadā. Grāmatā iekļauts ne tikai filtrācijas nometnes dzīves apstākļu un ikdienas apraksts, bet arī viņa pārdomas par dzīves jēgu un vērtībām. Autors vairākkārt uzsver, ka zināšanas un prasmes ir vienīgais, ko cilvēkam nevar atņemt, un izdzīvot palīdz spēja tās radoši izmantot īstajā brīdī.
Sagaidot Latvijas valsts simtgadi un pieminot paša E. Aizstrauta simto dzimšanas dienu, autora ģimene izdevusi atmiņu krājumu.
Dr.hist. Guntis Zemītis grāmatas priekšvārdā raksta: "Edgara Aizstrauta atmiņas, neskatoties uz to traģismu, caurvij optimisms. Spēja pasmieties gan par sevi, gan drausmīgajiem apstākļiem, gan bezjēdzīgo un noziedzīgo padomju sistēmu."
E.Aizstrauts vienmēr bijis īsts Latvijas patriots, ko ieaudzināja arī savai ģimenei.
Laipni aicināti!


2018.gada augusts

27.augustā- jauno grāmatu diena!

     


Pirmdien, 27.augustā visi interesenti aicināti iepazīties ar pēdējā mēneša jaunākajām grāmatām!
Atgādinām, ka bibliotēkā ir iespēja pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām.
Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā katalogā.
Par autorizācijas datu saņemšanu- jautā bibliotekāram!


2018. gada 8. augustā plkst. 15:00

Tikšanās ar Santu Stopnieci

     


2018.gada jūlijs

Alūksnes novadā izdod jaunu grāmatu par malēniešiem

     
 Līdzīgi kā latgalieši, lībieši un suiti, arī Latvijas ziemeļaustrumu Vidzemē dzīvojošie malēnieši mērķtiecīgi stiprina savu malēnisko identitāti, lai atdzīvinātu malēniešu kultūrtelpu. Tādēļ jau otro reizi Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā notiks Vispasaules Malēniešu svētki, kuru moto ir „Malēnietis dzīvo, cepuri kuldams!”. Plašajā svētku programmā 28. jūlijā viens no centrālajiem šī pasākuma notikumiem būs jaunās grāmatas „No Apukalna veroties” atvēršana.

Jaunā grāmata iecerēta kā Alūksnes apkaimē runātās malēniskās valodas mācību līdzeklis - tajā būs apkopoti vairāk nekā 1000 vārdi, Jaunlaicenes muižas muzeja savāktās anekdotes, rotaļu apraksti un teicieni, kā arī novadnieka Linarda Laicena stāsti no krājuma „Malienā” malēniešu un literārā valodā un vietējās izloksnes entuziasta, novadpētnieka Aivara Puzuļa stāsti.

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Nākošā >>

arhīvs: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.