Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS
2018. gada oktobrī

Zaigas Staršinskas adīto cimdu izstādes atklāšanas pasākums

     
Iestājoties rudenim un tuvojoties laikam, kad tā vien gribēsies paslēpt rokas siltos cimdos, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm - rakstainus cimdus, lai 18. novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus.
Iedvesmai piedāvājam Zaigas Staršinskas(30.07.1938.g. - 15.10.2010.) rokdarbu izstādi „Cimdotā Malēnija”.
Malienas pagasta iedzīvotāja Zaiga Staršinska tuvākā un tālākā apkārtnē pazīstama kā Malienas pamatskolas bijusī rokdarbu skolotāja. Ar saviem darbiem piedalījusies daudzās izstādēs. Veiksmes un iedvesmas vadīta, viņa nolēmusi uzadīt 100 cimdu pārus. Kad bijuši noadīti 90 cimdu pāri, smagi cietusi Zaigas veselība. Rokdarbniece domājusi, ka nevarēs vairs tos desmit uzadīt, bet pamazām atlabusi un varējusi turpināt iecerēto. Tautas daiļamata meistare pūra lādē atstājusi 200 cimdu pārus. Pirmie simts cimdu pāri esot vienkāršāki, tajos viņa ieadījusi dažādus latviešu rakstus un ainavas, daži ir dekoratīvi, bet otrie simts ir veltīti māksliniekiem.
Izstādes atklāšanas pasākums notiks 2018. gada 23. oktobrī plkst. 17.00.
Ieeja vakarā: cimdu pāris ar stāstu


2018. gada oktobris

Tikšanās ar Anitru Toomu "Vides un pārtikas ietekme uz dzīves kvalitāti"

     
Anitra Tooma ir vides žurnāliste, žurnāla “Vides Vēstis” galvenā redaktore. Arī ikdienas dzīvē Anitra Tooma ir zaļā dzīves veida piekritēja. Viņas padomi liek aizdomāties par to, ko ēdam un ko velkam mugurā, ar ko tīrām māju un ko smērējam uz sejas. Viņas padomiem zaļai dzīvošanai ir pievienotā vērtība, jo visu, par ko raksta un stāsta citiem, Anitra Tooma izmēģina uz savas ādas. Ar zaļās domāšanas un rīcības popularizēšanu viņa nodarbojas vairāk nekā 20 gadus. Žurnāliste rosina aizdomāties par to, cik ļoti katra mūsu izvēle un rīcība ietekmē mūsu veselību. Anitra Tooma uzskata, ka cilvēkiem nebūtu jāmaksā par ērtībām, kas viņiem kaitē, kā mūsu dzīvi ietekmē uzņemtā ķīmija, jo tā organismā uzkrājas lēnām, bet mērķtiecīgi. Ar pesticīdiem piesārņoti dārzeņi un augļi, gaļa un  olas, kuru iegūšanai  dzīvnieki baroti ar ģenētiski modificētu barību, margarīns  un eļļa, kas iegūta  no ģenētiski modificētiem augiem, ir produkti, kuriem  veikalā vajadzētu iet ar  līkumu. Būtu jāpierod mainīt arī elektroierīču lietošanas ieradumus, jo tā katrs var samazināt nelietderīgi izlietotos kilovatus.
Vairāk par par zaļo dzīvesveidu, kā arī padomus, kā izvēlēties preces ar mazāku bīstamo vielu daudzumu, kā arī daudzas citas noderīgas lietas Jūs varēsiet uzzināt, apmeklējot tikšanos ar Anitru Toomu 26. oktobrī plkst. 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā.
Pasākumu organizē EDIC Gulbenē Alūksnes informācijas punkts.


2018.gada oktobris

Erudīcijas spēle un kulinārijas konkurss Latvijas bibliotēkās

     
No šī gada 15. oktobra līdz 4. novembrim aicinām iedzīvotājus doties uz bibliotēku un piedalīties latviešu kulinārajam mantojumam veltītā kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē „Literatūras garša” - meklēt latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus, kā arī mēģināt tos pagatavot pašiem.
Kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, vienīgais nosacījums - ir jābūt reģistrētam bibliotēkas lietotājam. Sacensība tiks piedāvāta vienlaikus gan individuālajā, gan komandas līmenī. Individuāli dalībniekiem būs jāpierāda sava erudīcija, atbildot uz jautājumiem par dažādiem latviešu literatūrā minētiem ēdieniem.


2018. gada oktobris

Uzsākot rudens sezonu, turpinām konkursu MEKLĒ UN UZZINI! (4. kārta)

     
Jautājumus esam sagatavojuši, apzinot divus novadpētniecībai nozīmīgus datumus oktobra mēnesī. 5.oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Skolotāju diena. Katru gadu cilvēki šajā dienā tiek aicināti apsveikt savus skolotājus, lai pateiktos viņiem par ieguldīto darbu. 27.oktobris Pasaules audiovizuālā mantojuma diena. Audiovizuālie dokumenti (filmas, video, skaņu ieraksti platēs vai lentās, televīzijas un radio programmu ieraksti u.c.) ir būtiski informācijas nesēji, jo, pārvarot gadu desmitus, tie caur skaņu vai kustīgā skaņu attēlā informē par vēsturi un piedzīvoto pagājušajā gadsimtā.


2018.gada oktobris

Aicinām uz tikšanos!

     
 
2018. gada 17.oktobrī plkst. 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu "Galvenajā lomā- rakstnieks", aicina uz sarunu ar rakstnieku, kultūras žurnālistu, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju Arno Jundzi.
Arno Jundze raksta grāmatas gan bērniem-"Ķiparu Ļerpatu Šņirks", "Ķiparu Ļerpatu Čieps", romāns pusaudžiem "Kristofers un Ēnu ordenis", gan pieaugušiem- stāstu krājums "Gardo vistiņu nedēļa", romāni "Putekļi smilšu pulkstenī", “Bergs & relikviju mednieki”, “Sarkanais dzīvsudrabs”), publicējis monogrāfiju "Somijas literatūra Latvijā". Viņa  grāmatas vairākkārt tikušas nominētas kultūras godalgām.
Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" iznācis Arno Jundzes jaunākais romāns “Sarkanais dzīvsudrabs”, par kuru literārā redaktore Gundega Blumberga saka: “Deviņdesmito gadu Latvija ir pateicīgs fons kārtīgam spriedzes romānam, un Arno Jundze to izmantojis pilnā mērā. Nesenajā mūsu valsts vēsturē viņš atradis tādus sižeta pavērsienus un notikumus, kas lasītāja interesei neļauj atslābt ne mirkli. Te ir vieta gan slepkavām un bandītiem, gan miesas baudām un sirdsšķīstai mīlestībai, gan čekas aģentiem un mežabrāļiem, gan mirušajiem un augšāmcēlušajiem, gan garā bagātajiem un nabagajiem. Ja man vaicātu — vai tiešām arī tā vajadzētu rakstīt par Latvijas divdesmitā gadsimta vēsturi, es nešaubīgi atbildētu — jā, protams, ja vien rakstnieks spēj ņemt pretī to, ko dzīve sniedz pilnām riekšavām.”
 
 
Dalība bez maksas.
Gaidīsim!

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Nākošā >>

arhīvs: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.