Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEK par kohēzijas politiku un veselības aprūpi pēc 2020.gada

Diskusijā tika secināts, ka veselības aprūpes sistēmās vērojama tendence vairāk nodarboties ar izglītošanu, veselīga dzīvesveida veicināšanu un slimību profilaksi. Sistēmās uzsvars no slimnīcās un institūcijās sniegtas aprūpes pārvietojas uz aprūpi dzīvesvietā un veselības aprūpes un sociālās aprūpes integrāciju. Komisijas priekšlikums par 2021. — 2027. gada kohēzijas politiku izvirza jaunus rīcībpolitiskus mērķus, kas paver iespējas saplūdināt ieguldījumus veselībā, sociālajā integrācijā un izglītībā un paredz nosacījumus, ar kādiem šādas pārmaiņas vieglāk īstenot.

Veselības aprūpes attīstība prasa dažādus ieguldījumus infrastruktūrā, gan vietās, kur tiek sniegta primārā aprūpe, vai vietējā aprūpes infrastruktūrā, gan arī profilakses programmās, integrētā aprūpē un darbaspēka apmācībā. Kohēzijas politika šos ieguldījumus spēj būtiski atbalstīt.

Dalībvalstīm un reģioniem jāizstrādā ilglaicīgas ieguldījumu stratēģijas, kuras aptvertu infrastruktūru, cilvēkkapitālu, inovatīvas tehnoloģijas un jaunus aprūpes sniegšanas modeļus. Atbalstot šīs stratēģijas, kohēzijas politikas fondus iespējams kombinēt ar citiem ES instrumentiem, piemēram, InvestEU vai nacionālām programmām. Komisija ir gatava dalībvalstis un reģionus atbalstīt šīs stratēģijas plānošanā.

Vairāk informācijas šeit: https://ej.uz/kohezija_veseliba_ES

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Preses nodaļa

Tālruņi: 28665579; 67085421

kaspars.kreics@ec.europa.eu

 

kristine.liepina@ec.europa.eu

2019. gada februāris

Brexit - gatavība muitas un nodokļu jomā

Ņemot vērā risku, ka Apvienotā Karaliste šā gada 30. martā varētu atstāt Eiropas Savienību bez vienošanās (vienošanās nepanākšanas scenārijs), Eiropas Komisija šodien nāca klajā ar pastiprinātiem ES uzņēmumiem paredzētiem informatīviem pasākumiem muitas un tādu netiešo nodokļu jomā kā PVN. Vairāk par tiem: ej.uz/Brexit_muita_nod.

Atgādinām, ka Izstāšanās līguma ratifikācija joprojām ir Komisijas mērķis un prioritāte. Tomēr par ratifikāciju vēl aizvien nav skaidrības. Ņemot vērā vienošanās nepanākšanas risku, kopš 2017. gada decembra Komisija ir sākusi intensīvu sagatavošanās darbu. Tā ir konsekventi aicinājusi Eiropas iedzīvotājus, uzņēmumus un dalībvalstis sagatavoties visiem iespējamajiem scenārijiem, novērtēt attiecīgos riskus un plānot savu rīcību, lai tos mazinātu.

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Preses nodaļa

Tālruņi: 28665579; 67085421

2019. gada februāris

EP vēlēšanu komunikācijas rīki, info, faktu lapas

Ir izveidots vērtīgs kopsavilkums par Eiropas Parlamenta resursiem, Eiropas vēlēšanām, Eiropas Komisijas kampaņām, pasākumiem, publikācijām un dezininformācijas apkarošanu.

 

Ar to var iepazīties saitē:

https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/european-elections-communications-toolkit_2019.pdf

2019. gada februāris

Eiropas vēlēšanas: jauna tīmekļa vietne par vēlēšanu norisi katrā valstī

- www.eiropas-velesanas.eu

- informācija 24 valodās

- iespēja balsot arī pilsoņiem ārpus ES

Četrus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments atklājis jaunu tīmekļa vietni, kurā izskaidrota balsošanas norise katrā dalībvalstī un ārpus ES robežām.

Mājaslapa veidota, lai ļautu visu būtisko informāciju atrast vienuviet. Šī ir pirmā reize, kad Eiropas Parlaments izveidojis šādu palīgrīku dalībai Eiropas vēlēšanās.

2019. gada februāris

Saruna ar ekodizaineri, zīmola Zīle autori Aivu Zīli

 
Dizaineri Aivu Zīli uz sarunu aicināsim 21. februārī plkst. 17.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā ciklā „Savējie iedvesmo”.
 
Aiva Zīle ir ekomodes dizainere, kura Apē no lietotām drēbēm šuj jaunus apģērbus ar zīmolu ZĪLE. Šis dizaina zīmols ir izveidots 2014. gadā un veiksmīgi darbojas līdz šim brīdim. Aiva no "otro roku" drēbēm rada oriģinālas apģērbu līnijas zaļi domājošiem cilvēkiem.
 
Aiva šuj jau sen un šo nodarbi ir apguvusi pašmācības ceļā. Viņai vislabāk patīk šūt apģērbu no džinsa un lina auduma. Tam, vai tā ir kleita, sarafāns vai mētelis, nav lielas nozīmes. „Tad, kad šuju džinsu, tā ir tikai mana iztēle - ko es uzlieku uz galda un ko ieraugu, tas arī sanāk. Džinsu šuju tā, kā man patīk. Tāpēc arī sāku šūt apģērbu no džinsa auduma - lai varētu darīt to, kas man patīk”, saka Aiva.
2019. gada februāris

Eiropas kultūras galvaspilsētas 2019. gadā — Plovdiva un Matēra

No 2019. gada 1. janvāra Plovdiva (Bulgārijā) un Matēra (Itālijā) uz gadu iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētu titulu. Par izglītību, kultūru, jaunatni un sportu atbildīgais komisārs Tibors Navračičs sacīja: „Atzīmējot gadsimtiem senā un neparastā kultūras mantojuma vērtības, Plovdivas un Matēras programmas parāda, kā šīs pilsētas redz gan pašas savu, gan Eiropas nākotni. Eiropas Kultūras galvaspilsētas iniciatīvas mērķis ir satuvināt cilvēkus un uzsvērt kultūras nozīmi Eiropas identitātes veidošanā. Abas pilsētas palīdzēs nodrošināt pagājušā gada veiksmīgā Eiropas kultūras mantojuma gada ilgtermiņa ietekmi, jo ir pierādījies, ka kultūra spēj pārveidot mūsu pilsētas un reģionus uz labo pusi. Novēlu Plovdivas un Matēras pilsētām panākumus nākamajā gadā.”

Vairāk informācijas https://ej.uz/eiropas-galvaspilseta

2019. gada janvāris

75 valstis sāk PTO sarunas par e-komerciju

Pasaules Ekonomikas forumā Davosā šodien 75 valstis — Eiropas Savienība un 47 citi Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) dalībnieki — nolēma sākt sarunas, lai ieviestu globālus noteikumus elektroniskās komercijas jomā.

Vairāk informācijas https://ej.uz/jse2

2019. gada janvāris

Rumānijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritāšu prezentācija

Rumānijas vēstniecība un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ielūdz uz Rumānijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritāšu prezentāciju, kas notiks š.g. 29. janvārī plkst. 14:30-16:30, ES mājas 2. stāva "Kamīnzālē".

Vairāk informācijas https://ej.uz/ESprezidentura2019

2019. gada janvāris

Apdraudot tiesiskumu, dalībvalstis varētu palikt bez ES naudas

ES dalībvalstis, kas iejaucas tiesu darbā vai neapkaro korupciju, turpmāk varētu nesaņemt maksājumus no ES budžeta, paredz ceturtdien apstiprināts noteikumu projekts.

Vairāk informācijas https://ej.uz/rj1r

2019. gada janvāris

"InvestEU” programma: deputāti atbalsta jaunu programmu darbavietu izveidei un izaugsmei

Eiropas Parlaments (EP) apstiprinājis savu nostāju par priekšlikumu izveidot jaunu ES programmu investīciju atbalstam un pieejama finansējuma nodrošināšanai no 2021. līdz 2027. gadam.

 

Vairāk informācijas https://ej.uz/brs3

2019. gada janvāris

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Nākošā >>

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.