Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Solidaritātes korpusa video

Ir sagatavots īss un koncentrēts video latviešu valodā, kas ataino Eiropas Solidaritātes korpusa (ESK) iniciatīvas atklāšanas pasākumu, bet kopumā ir skaidrojums par brīvprātīgo darba nozīmi un iespēju pieteikties ESK. Video beigās ir tehniskā informācija - kur uzzināt un kā pieteikties.

Youtube saite: https://youtu.be/tCZ_j4BRx2c

2016. gada decembris

Iznācis Eiropas Parlamenta informācijas biroja Latvijā decembra apkārtraksts

Iznākusi EP Informācijas biroja Latvijā sagatavotā ziņu lapa par aktuālo Eiropas Parlamentā un EP Informācijas birojā Latvijā.

Lasīt vairāk

2016. gada decembris

Eurostat: Latvijā desmit mēnešos bijis ceturtais lielākais eksporta apjoma kritums ES

Latvijā janvārī-oktobrī reģistrēts ceturtais lielākais eksporta apmēra kritums Eiropas Savienības (ES) salīdzinājumā ar 2015.gada pirmajiem desmit mēnešiem, liecina piektdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

2016. gada decembris

Eiropas Savienība panāk vienošanos ar Nīderlandi par asociācijas līgumu ar Ukrainu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien panākuši vienošanos par garantijām, kas dos Nīderlandei iespēju ratificēt tā dēvēto bloka asociācijas līgumu ar Ukrainu, kuru nīderlandieši iepriekš noraidīja referendumā, paziņoja Nīderlandes premjerministrs Marks Rite.

2016. gada decembris

Biznesa inkubators Valmierā sniegs atbalstu arī Alūksnes novada uzņēmējiem

Latvijā šobrīd darbojas 15 biznesa inkubatori, kuru uzdevums ir veicināt auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, tādējādi attīstot Latvijas ekonomiku un veicinot reģionālo izaugsmi. Viens no tiem atrodas Valmierā un apkalpos arī Alūksnes novada uzņēmumus.

2016. gada decembris

ES fondi motivē uzņēmumus attīstīt inovatīvu ražošanu

Pirmdien, 12. decembrī, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi lēmumus par ES fondu atbalsta piešķiršanu uzņēmumiem eksperimentālas tehnoloģijas izgatavošanai vai iegādei ražošanas vajadzībām. Atlases rezultāti ļauj secināt, ka Latvijā ir spējīgi komersanti, kuri savos ražošanas procesos izstrādā un ievieš inovatīvus risinājumus.

2016. gada decembris

Latvija par vienu iemaksāto eiro ES budžetā saņem vidēji četrus eiro

Nākamgad Latvija saņems vairāk, nekā iemaksās Eiropas Savienības (ES) budžetā, proti, par vienu iemaksāto eiro ES budžetā saņems vidēji četrus eiro, informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.

ES 2017.gada apstiprinātajam kopbudžetam atbilstošais Latvijas iemaksu apmērs ir aptuveni 250,6 miljoni eiro. Salīdzinājumam - 2015.gadā ES budžetā Latvija iemaksāja 244,8 miljonus eiro, bet 2016.gadā plānojam iemaksāt 254,9 miljonus eiro.
«2015.-2017. gadi iemaksu apjomu ziņā ir diezgan līdzīgi. 2015.gadā Latvijas iemaksas ES budžetā pēc ilgstoša to pieauguma perioda samazinājās no 284,4 miljoniem eiro 2014.gadā līdz 244,8 miljoniem eiro 2015.gadā. Iemaksu apjomi gadu no gada ir atšķirīgi, ir periodiski samazinājumi vai palielinājumi, taču kopējā tendence ir, ka Latvijas iemaksas ES budžetā pieaug,» sacīja Jarockis.
2016. gada decembris

Degpunktā – EIROPAS SOLIDARITĀTES KORPUSS

Daudzi Eiropas jaunieši ir gatavi stāties brīvprātīgajos vai cēlas lietas labā strādāt projektos, kur ar viņu palīdzību iespējams ko mainīt un izrādīt solidaritāti arī tiem, kam neklājas tik labi. Taču atrast īsto iespēju var nebūt viegli. Tam radīts Eiropas Solidaritātes korpuss.

Lasīt vairāk

2016. gada decembris

Eiropas Parlaments apstiprina ES budžetu 2017. gadam

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien, 1. decembrī, apstiprināja Eiropas Savienības (ES) budžetu 2017. gadam, kurā bloka tēriņiem atvēlēti 158 miljardi eiro, cita starpā papildus līdzekļus piešķirot nelegālās imigrācijas krīzes risināšanai un cīņai pret terorismu.

Par budžeta apstiprināšanu balsoja 438 EP deputāti, kamēr 194 balsoja pret, bet septiņi atturējās.

157,86 miljardi eiro atvēlēti programmām un projektiem, kuru īstenošana prasīs vairāk nekā gadu. Šādiem projektiem 2016. gadā tika tērēti 155 miljardi.

Migrācijas krīzes risināšanai un drošībai atvēlēti seši miljardi eiro, kas ir par 11,3% vairāk nekā šogad.

Šie līdzekļi paredzēti ES dalībvalstīm, lai veiktu patvēruma meklētāju pārvietošanu un izmitināšanu, imigrantu uzņemšanas centru iekārtošanai, bēgļu statusu saņēmušo ieceļotāju integrācijai un atraidīto patvēruma meklētāju repatriācijai.

Finansējumu paredzēts palielināt arī ES ārējo robežu apsardzībai, noziedzības preventīvai novēršanai un pretterorisma operācijām.

2016. gada decembris

Apstiprina Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānu 2016.-2028.gadam

Šodien, 29.novembrī, Ministru kabinets izskatīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto plāna projektu „Par Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānu 2016.-2028.gadam”, kas nosaka Nacionālo bruņoto spēku attīstības mērķus, attīstāmās spējas, kas tiek pārskatītas ik pēc četriem gadiem, kā arī attīstības prioritātes un vadlīnijas vidējā termiņā.

Ņemot vērā starptautisko un reģionālās drošības situāciju, Nacionālo bruņoto spēku attīstības mērķu vidējā termiņā attīstāmās prioritārās spējas ir agrā brīdināšana, gaisa telpas novērošana, pretgaisa aizsardzība, mobilitātes un pretmobilitātes spējas, sauszemes kaujas spējas, uzņemošās valsts atbalsts.

Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāna ieviešana un spēju attīstību īstenos no tam piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Aizsardzības budžets līdz 2018.gadam tiks plānots atbilstoši Ministru kabineta atbalstītajam paātrinātajam aizsardzības budžeta palielinājumam, līdz 2018.gadam sasniedzot 2% no iekšzemes kopprodukta.

Lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku attīstībai un valsts aizsardzībai minimāli nepieciešamās spējas, plānojot resursus vidējā termiņā, apmēram 20% no aizsardzības budžeta tiks novirzīti ekipējuma iegādei, savukārt infrastruktūras attīstībā tiks ieguldīti vairāk kā 8% no aizsardzības budžeta.

Lai nodrošinātu rekrutēšanas iespēju atbilstību personāla pieaugumam, tiks pilnveidota karavīru motivācijas pakete, pārskatīta Nacionālo bruņoto spēku struktūra, atsevišķus uzdevumus deleģējot civilajam personālam un izvēloties ārpakalpojumus, kā arī spēju nodrošināšanā iesaistot zemessargus un rezerves karavīrus.

Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāns ir stratēģiska līmeņa dokuments, kas balstīts militāro draudu analīzē, ņemot vērā Valsts aizsardzības koncepcijā noteiktās vadlīnijas. Plāna izstrāde ir sinhronizēta ar NATO aizsardzības plānošanas procesu.

Jau ziņots, ka š.g. 16.jūnijā Saeimā apstiprināja Valsts aizsardzības koncepciju, kas paredz pasākumus valsts aizsardzības nodrošināšanai miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Koncepcija definē valsts aizsardzības stratēģiskos pamatprincipus un nosaka galvenos soļus, lai stiprinātu valsts aizsardzību un attīstītu nacionālās spējas.

Informāciju sagatavoja:
Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv

2016. gada decembris

Aktualitātes Eiropas Parlamentā novembrī

Piedāvajam EP Informācijas biroja Latvijā sagatavoto ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā un EP Informācijas birojā Latvijā.

Novembra 2. apkārtrakstā 

2016. gada novembris

Eiropas profesionālo prasmju nedēļa - aicinājums piedalīties

5-9.decembrim Eiropa īpaša uzmanība tiks pievērsta profesionālajām prasmēm un profesionālajai izglītībai.

Šo tematisko nedēļu Latvija ievadīs preses konference 1.decembrī, kurā piedalīsies arī izglītības ministrs.

Aicinām arī savas pilsētas/ novadā esošās profesionālās izglītības/ amatu skolas piedalīties šīs nedēļas pasākumos, piedāvājam viņiem vizuālo materiālu un, iespējams, kopīgi organizēt kādu pasākumus, lai pievērstu mediju un sabiedrības uzmanību profesionālajai izglītībai un prasmēm, ko varam apgūt jebkurā dzīves posmā. Ja ir zināmi kādi nedēļai veltītie tematiskie pasākumi, lūdzu tos ievadiet šeit http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261

Vizuālie materiāli, t.sk. buklets par tēmu, vadlīnijas pasākumu organizēšanai, pieejami http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1261&langId=en&moreDocuments=yes

2016. gada novembris

Projektu pieteikumu konkurss informācijas pasākumiem kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) jomā 2017. gadam

EK lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāts (DG Agri) aicina pieteikties dotāciju - projektu pieteikuma konkursam informācijas pasākumiem kopējās lauksaimniecības politikas jomā 2017. gadam. Par to, kādi nosacījumi pretendentam jāievēro, kādi dokumenti jāiesniedz, vairāk lasāms šeit: http://ej.uz/informeparlaukiem
Pieteikšanās līdz 2016. gada 15. decembrim!
2016.gada novembris

Uzņēmējiem iespēja bez maksas apgūt interneta mārketingu seminārā Alūksnē

Vēl līdz 25. novembrim (ieskaitot) Alūksnes novada uzņēmēji var pieteikties Alūksnes novada pašvaldības un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļas rīkotajam bezmaksas semināram „Interneta mārketings”.
2016.gada novembris

Bergmanis: NATO un ES sadarbība ir īpaši nozīmīga hibrīddraudu pārvarēšanā

NATO un Eiropas Savienības (ES) sadarbība drošības jautājumos ir īpaši nozīmīga hibrīddraudu pārvarēšanā, atzinis aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), kurš šodien piedalās ES Ārlietu padomes sanāksmē aizsardzības ministru formātā Briselē.

2012. gada novembris

Vai LV par ceturtdaļu būtu jāsamazina centrālajā valsts pārvaldē strādājošo cilvēku skaits?

Latvijas Debašu asociācija „QUO tu domā?” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā 2. novembrī organizē publiskās debates par pirms budžeta pieņemšanas tik aktuālo tēmu, vai Latvijā būtu jāsamazina centrālajā valsts pārvaldē strādājošo skaits. Kāds būtu labākais risinājums - vai jāsamazina cilvēku skaits, vai jāpaaugstina publiskajā sektorā strādājošo kvalifikācija un atalgojums? Argumenti ir gan viena, gan otra viedokļa piekritējiem. Noskaidrot - kādi tie ir, būs šī debates mērķis.

Lasīt vairāk http://ec.europa.eu/latvia/events/publisk%C4%81s-debates-vai-lv-par-14-j%C4%81samazina-centrvalsts-p%C4%81rvaldes-cilv%C4%93ku-skaits_lv

2016. gada novembris

ES izvērš atbalstu mikrouzņēmējiem: sasniegta viena miljarda eiro atzīme

Kopš ES sāka īstenot mikrofinansēšanas iniciatīvas, ar mikrofinansējuma sniedzējiem parakstīti vairāk nekā 100 nolīgumi, kas ļaus atbalstīt vairāk nekā 100 000 mikrouzņēmēju 23 ES dalībvalstīs. Eiropas Investīciju fonds (EIF), Eiropas Komisija un mikrofinansējuma sniedzēji kopīgi Eiropas Progresa mikrofinansēšanas instrumenta un ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI) ietvaros cer mikroaizņēmējiem mikroaizdevumos mobilizēt vairāk nekā miljardu eiro. Aizdevumi galvenokārt paredzēti mikrouzņēmējiem bezdarbniekiem, pašnodarbinātiem jauniešiem, minoritāšu grupām, sievietēm un lauku kopienām, kurās mikrofinansējums var palīdzēt integrēties darba tirgū, kā arī piekļūt veselības aprūpei, sociālajiem mājokļiem un izglītībai.

2016. gada novembris

Komisijas 2017. gada darba programma

Kas ir Komisijas darba programma?

Eiropas Komisija katru gadu pieņem darba programmu, kurā tiek izklāstītas tās galvenās iniciatīvas nākamajam gadam. Ar Komisijas darba programmu iedzīvotāji un mūsu institucionālie partneri un personāls tiek informēti par to, kā mēs īstenosim savas politiskās prioritātes un pārvērtīsim tās konkrētās darbībās.

Šī ir trešā darba programma, ko iesniedz Junkera Komisija, un pirmā, ko pieņem pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamentu un Padomi, kā paredzēts Iestāžu nolīgumā par labāku likumdošanas procesu, un tā papildina strukturēto dialogu ar Eiropas Parlamentu saskaņā ar pamatnolīgumu.

2016. gada novembris

Brīvprātīgā darba akcija - "Es-brīvprātīgs Alūksnes novadā"

Brīvprātīgā darba akcija - Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs (ABJC) sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļu, biedrību „Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” un nodibinājumu „Alūksnes un Apes novada fonds” līdz 16.novembrim aicina pastāstīt par Alūksnes novada cilvēkiem - brīvprātīgajiem.

"Mērķis ir pateikties visu vecumu cilvēkiem, kuri šobrīd ir vai ir bijuši brīvprātīgie, piedaloties novada kultūras, sporta, izglītošanās dzīves veidošanā, darbojoties sociālajā, vides sakopšanas vai jebkurā citā jomā. Cilvēki, kuri vienmēr atsaucas uz aicinājumu darīt un palīdzēt. Ne vienmēr šie cilvēki ir līderi un celmlauži, ne vienmēr citiem pamanāmi, bet viņi ir „labās rokas”, uzticami palīgi laikietilpīgajos tehniskajos un citos darbos. Vēlamies, lai šie cilvēki jūtas novērtēti, jo bez viņu nesavtīgā darba daudzas lietas nevarētu notikt un būt," aicina ABJC jaunatnes lietu metodiķe Ilze Zvejniece.

Pieteikumu var iesniegt gan brīvprātīgais pats par sevi, gan cita privātpersona, neformāla iniciatīvu grupa, nevalstiska organizācija, valsts vai pašvaldības iestāde, kurā brīvprātīgais kādreiz ir vai joprojām darbojas. 8.decembrī visus brīvprātīgos un cilvēkus, kuri pastāstīja par brīvprātīgajiem, kā arī ikvienu interesentu, aicināsim uz noslēguma pasākumu. Tie būs brīvprātīgo svētki, kur publiski varēsim pateikties, svinēt un veidot jaunus kontaktus.

Vairāk informācijas un pieteikuma anketa atrdoamas ABJC mājas lapā www.abjc.lv, AANF mājas lapā www.aanf.lv un pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv.

2016. gada oktobris

PASAULES MEDIJPRATĪBAS UN INFORMĀCIJPRATĪBAS NEDĒĻA

UNESCO sadarbībā ar Pasaules Aliansi sadarbībai medijpratības un informācijpratības jomā (Global Alliance for Partnerships in Media and Information Literacy, (GAPMIL)), Apvienoto Nāciju Organizācijas Civilizāciju Aliansi (United Nations Alliance of Civilizations (UNAOC)) un Medijpratības un informācijpratības un starpkultūru dialoga (Media and Information Literacy and Intercultural Dialogue (MILID)) universitāšu tīklu jau kopš 2012. gada aicina sadarbības partnerus un sabiedrību aktualizēt medijpratības un informācijpratības jautājumus, veltot īpašus pasākumus un aktivitātes.
Šogad visā pasaulē no 31. oktobra līdz 6. novembrim tiek organizēta Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa, kuras uzdevumi ir:
 Veicināt izpratni par medijpratību un informācijpratību visā pasaulē;
 Veicināt daudzveidību, plurālismu, starpkultūru dialogu un līdztiesību;
 Veicināt starptautisko sadarbību medijpratības un informācijpratības jomā;
 Veidot konstruktīvas platformas, lai savstarpēji dalītos ar zināšanām un pētījumiem, rosinot debates;
 Veidot jaunus projektus un iniciatīvas.
UNESCO aicina skatīt medijpratību un informācijpratību daudz plašāk par plašsaziņas līdzekļu un interneta portālu satura kritisku izvērtēšanu un uzsver, ka šis koncepts ietver simbiozi starp informāciju un medijiem, kas apkopota un ir brīvi pieejama ar jauno tehnoloģiju palīdzību. Medijpratībai un informācijpratībai ir nozīmīga loma īpaši izglītības procesā (gan formālajā, gan neformālajā), sekmējot ikviena iespējas nemitīgi pilnveidot un attīstīt dažādu kompetenču kopumu (zināšanas, prasmes un attieksmes), kas ir nepieciešamas mūsdienu cilvēka ikdienas dzīvē un darba tirgū.
Nozares pārstāvji un starptautiskie partneri visā pasaulē aicināti aktualizēt šo jautājumu nozīmību sabiedrības attīstībā, rīkojot tematiskas aktivitātes un pasākumus, kā arī reģistrējot tās Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļai veltītajā interneta vietnē:
https://en.unesco.org/feedback/global-mil-week-2016-celebration-event-registration
Ikviens aicināts aktīvi iesaistīties un atzīmēt nedēļu ar tādām aktivitātēm kā medijpratības un informācijpratības dienas organizēšana, lekciju, debašu un pētījumu prezentāciju organizēšana, informatīvu kampaņu rīkošana sociālajos tīklos, jauniešu iesaiste webināros, sadarbības partneru tikšanās un diskusijas u.c. Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas galvenais notikums plānots Sant Paulo, Brazīlijā, kur no 2.-5. novembrim norisināsies sestā MILD konference, kā arī pirmā GAPMIL Ģenerālā konference. Latviju tajā pārstāvēs UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras Latvijas Universitātē vadītāja Guna Spurava.
Vairāk informācijas par Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļu: https://en.unesco.org/global-mil-week-2016
2016. gada oktobris

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.