Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Novadnieku datubāze

Lapa Draugos Twitter RSS RSS

Sapule Dzintra

Biogrāfija

Sapule DzintraDzintra Sapule dzimusi 1958. gada 9. jūnijā Alūksnē, kur pabeigusi vidusskolu, mācījusies Rīgā Kultūras darbinieku tehnikumā režijas nodaļā, LU Filoloģijas fakultātē. Strādājusi Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā operā, kultūras namos – Annas pagastā Lēdurgā un citur. 2007. gadā sāk strādāt Alūksnes pansionātā. Darbojas Alūksnes rajona literātu klubā „Ezerlāse”. Raksta un publicējas preses izdevumos.

Par sevi

Esmu dzimusi 1958. gada 9. jūnijā Alūksnē. Agrā bērnībā esmu zaudējusi tēvu, bet ģimenes izjūtu un siltumu es guvu no vecmāmiņas, dziļā lauku nostūrī Jaunannas pagastā. Literārie mēģinājumi sākās jau skolas gados, bet reizē ar tiem, kā jau dvīnim, radās arī otra mīlestība – teātris.
Pēc neveiksmīgas iestāšanās VVKI uz 3 gadiem aizkavējos Maskavā. Strādāju, mācījos teātra studijā.
Pēc atgriešanās Rīgā, iestājos Kultūrizglītības darbinieku tehnikumā, ko pabeidzu kā režisors un kultūras darba speciālists. Tas palika mans pamatdarbs. Sapnis par filoloģiju nepiepildījās, jo pēc 2. kursa LVU ģimenes apstākļu dēļ atkal bija jāsāk darba gaitas. Māmiņa un citi tuvie cilvēki bija aizgājuši viņsaulē, paliku viena ar divām meitām. Esmu strādājusi lauku kultūras namos – Jaunpiebalgā, Lēdurgā, Alūksnes rajona Annas pagastā. 90. gados trīs gadus nostrādāju Novgorodas kultūras nodaļā, izbraukuma koncertos ieviju pa kādai latviešu dziesmai, to uztvēra labi.
Rīga man palika atmiņā ar darbu Jaunajā Rīgas teātrī un Nacionālajā operā. Tagad mana darba un dzīves pieredze noder, iesaistoties dažādās Alūksnes pansionāta darbības aktivitātēs.
Mans pirmais putnēns Elita no ligzdas ir izlidojusi, man par viņu ir prieks un lepnums. Pašlaik viņa strādā vienā no TV 3 programmām par administratori. Ar jaunāko meitu Diānu mums vēl daudz kas no šīs pasaules jāiemācās – mīlestība, labestība un izturība.
Dzeja man ir palīdzējusi tikt skaidrībā ar sevi un līdzsvarot savas attiecības ar apkārtējo pasauli. Paldies Dievam par šo dāvanu.
Mākslā gribas pēc iespējas patiesāk izteikt savas izjūtas. Visapkārt ir tik daudz skaistuma un tik maz prieka. Domas par ikdienas vajadzībām pastumj malā visas pārējās, bet nedrīkst ar to samierināties. Jākurina radošā uguntiņa sevī un citos. Tāds nu ir mans darbs un dzīvesveids. Ir veiksmes, ir neveiksmes.
Lēdurgā 2000. gadā gandarījums – liels pasākums viņu novadniecei Valdai Moorai ar literatūrzinātnieku un izdevniecību piedalīšanos, iestudēju teatralizētu dzejas uzvedumu, kur līdzās vietējiem pašdarbniekiem titullomu spēlēja Olga Dreģe.
. Rakstu pati sev, draugiem, saviem kultūras pasākumiem. Neiznāk laika sēdēt un pamatīgi slīpēt savus "garadarbus" tāpēc neesmu daudzrakstītāja, jo negatavus darbus citiem rādīt negribas. Manā pagātnē ir bijis daudz sāpju, tāpēc cenšos nedomāt, neatcerēties, nepieminēt to, kas palicis aiz muguras. Priekšā vēl tik daudz darāmā.

Darbi

Literārie darbi nav apkopoti un izdoti grāmatā. Publikācijas preses izdevumos – „Malienas Ziņas”, „Neatkarīgā Rīta Avīze”, „Sieviete”. Plašākas esejas un filozofisku pārdomu publikācijas „Saskarsme” 2007. gada numuros.

Pārmaiņu laikā

Kā gan sevi saglabāt
Laikā, kad viss mainās?
Pamati zem kājām zūd –
Vai te līdzēs Dainas?
 
Jautri sausas lapas slīd,
Nav tām šaubu moku.
Gāju putni atgriežas
Līdz ar saules loku.
 
Senču zeme mani tur,
Iebur sārtā rītā,
Un man arī vajag tur,
Kur bij ligzda vīta.
 

Atpūtas brīdī sniegotajā Alūksnē

Atpūtas brīdī sniegotajā Alūksnē

Dzintra ar meitu Diānu uz Saules tilta Alūksnē

Dzintra ar meitu Diānu uz Saules tilta Alūksnē  

Meklēt Sapule Dzintra katalogā.

<<<Atgriezties pie novadnieku saraksta

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.