Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Jauno grāmatu saraksti

Lapa Draugos Twitter RSS RSS2011. gada Jūlijs

Vasara ir īstais garšaugu un garšvielu laiks. Kad stādām, laistām, ievācam, izgaršojam un baudām zaļos augus. Patiesībā visos laikos un visās kultūrās ļaudis ir likuši lietā vietējos garšaugus, lai uzturētu veselību, padarītu garšīgākus ēdienus un uzlabotu produktu kulinārās īpašības. Uz šiem trim vaļiem balstīts arī garšaugu apskats jaunajā Ivetas Galējas grāmatā “Garšaugi”.
Krāšņām fotogrāfijām bagātajā grāmatā iekļauti 25 garšaugi, kurus katrs var audzēt arī savā piemājas dārziņā, dzīvoklī uz palodzes vai uz lodžijas. Grāmatā iztirzāti dažādi garšaugu praktiskās izmantošanas aspekti. Aprakstīta augu izcelsme, ieviešanas vēsture, tradicionālā pielietošana dažādās zemēs, kā arī izmantošanas iespējas mūsdienās – virtuvē, ķermeņa kopšanai un dvēseles stāvokļa uzlabošanai. Autore piedāvā 75 detalizētas receptes grāmatā minēto garšaugu kulinārai izmantošanai, kā arī desmitiem vēl citu recepšu novārījumu, uzlējumu, tēju, komprešu un vannas ūdens gatavošanai. Lasītājs grāmatā atradīs informāciju par dažādu garšaugu īpatnībām, audzēšanas prasībām, savstarpējo saderību un vērtīgus padomus to ievākšanai un uzglabāšanai.

Autore piedāvā vidusskolu skolēniem un skolotājiem unikālu materiālu kopu, kas var bagātināt un padarīt interesantu ne vienu vien mācību stundu.

Grāmatu veido skolēniem viegli uztverami mākslinieciska un filozofiska rakstura teksti, kurus papildina tiem atbilstošie uzdevumi. Tie mudina skolēnus radoši pētīt sevi, apzināt savus uzskatus un vērtības. Tekstu pamatā ir ievērojamu rakstnieku un domātāju darbi. Grāmatā ietvertos uzdevumus autore ir izmantojusi gan klases audzināšanas, gan literatūras stundās. Tos var izmantot arī apgūstot filozofiju, ētiku, kulturoloģiju, vizuālo mākslu, mūziku. Autores pieredze liecina, ka kopēja tekstu lasīšana un uzdevumu pildīšana parasti pāraug arī interesantās diskusijās un jaunās skolēnu radošajās izpausmēs. Tā veicina arī skolēnu valodas, ētiskās un estētiskās pasaules bagātināšanos.

Jauno grāmatu saraksts Word formātā

<<<Atgriezties pie saraksta pēc mēnešiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.