Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Jauno grāmatu saraksti

Lapa Draugos Twitter RSS RSS2011. gada Februāris

Bērniņa saslimšana vecākiem liek uzdot jautājumus, ko darīt, ja bērns saslimis? Kā noteikt, kas noticis? Kā es varu palīdzēt? Grāmata sniedz padomus un svarīgas norādes imunitātes stiprināšanai, profilaktiskajiem izmeklējumiem un vakcinēšanai. Tajā tiek aprakstīti ne tikai simptomi, bet arī paskaidrots, kā paši vecāki var palīdzēt savam bērniņam.
Grāmata veidota kā ieskats 20. gadsimta sākuma rīdzinieka mājoklī, kurš pārsteidz ar krāsu bagātību un kur katrai lietai un dekoram ir sava būtiska nozīme. Saistošā valodā stāstīts par dzīvokļa telpu iekārtojumu un apdari. Stāstījumu papildina bagātīgs ilustratīvais materiāls - grāmatas autores 10 gadu laikā veiktajā izpētes darbā atrasto dekoratīvo gleznojumu, tapešu un plastisko dekoru fotouzņēmumi, kas tiek publicēti pirmo reizi. Tos papildina Rīgas Jūgendstila muzeja interjeru un krājuma priekšmetu fotoattēli.
Pētījums sniedz koncentrētu, sistemātisku latviešu dramatiskā teātra vēstures apskatu no profesionālā teātra veidošanās sākumposma 19.gadsimta 60.gados līdz visjaunākajam periodam. Tajā atspoguļota teātra kolektīvu tapšana un darbība, akcentējot radošā procesa galvenās tendences, virzienus un izcilākās personības režijā, aktiermākslā un scenogrāfijā. Pirmo reizi restaurēti ideoloģisko apsvērumu dēļ padomju režīma laikā izdotajos pētījumos noklusēti fakti, to mākslinieku radošais ieguldījums, kuri devās trimdā no okupētās Latvijas. Grāmatas dizainu veidojusi Baiba Dūdiņa.
Vai zināt, ko senie latvieši svinēja 2. jūlijā? Vai zināt, ko dēvē par Bišu Dievu? Padomdevējā “Latviešu sadzīves tradīcijas un godi” ir atrodams viss, lai svinētu latviešu svētkus pēc senlatviešu metodēm – sākot no ikdienas rituāliem un beidzot ar maltīti, kas jāliek galdā mājiniekiem un viesiem. Katru svētku aprakstu papildina krāsainas fotogrāfijas, skanīgas tautasdziesmas un vērtīgi ticējumi.

Jauno grāmatu saraksts Word formātā

<<<Atgriezties pie saraksta pēc mēnešiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.