Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSKONKURSS! Kļūsti par Eiropas Parlamenta ekspertu un apmeklē Briseli!

Laikraksts „Malienas Ziņas”sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu aicina piedalīties konkursā „Eiropas Parlamenta eksperts” un laimēt iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē, Beļģijā. Konkurss ir kļuvis par tradīciju, kas allaž pulcē kuplu dalībnieku skaitu.

2017. gada augusts

Lielbritānija rosinās pagaidu muitas savienību ar ES

Lielbritānija pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) varētu vēlēties pagaidu muitas savienību ar bloku, otrdien paziņojusi britu valdība, gatavojoties publiskot pirmos detalizētos priekšlikumus turpmākajām attiecībām ar ES.

2017. gada augusts

ECB obligāciju programmā Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par € 5,8 miljardiem

Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotās valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmas (PSPP) ietvaros Latvijas Banka ir iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 5,861 miljarda eiro apmērā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

2017. gada augusts

EK: Vēl ir daudz darāmā, lai novērstu ekonomiskās krīzes gadu sekas

Jaunākās norises ekonomikas jomā iedrošina, taču ir vēl daudz darāmā, lai novērstu ekonomiskās krīzes gadu sekas, paziņojumā medijiem norādījusi Eiropas Komisija (EK).

2017. gada augusts

Eiropas Ziņas jūnijā

Ir iznākušas Eiropas Ziņas Nr.5

Lasīt vairāk

2017. gada jūlijs

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 3

Iznākusi EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Ziņu lapa Nr. 3.

 

Ziņu lapa Nr. 3

2017. gada jūlijs

Kaljulaida: Igaunijai ES prezidētājvalsts darbā ir ko mācīties no Latvijas pieredzes

Igaunijai, kas tikko sākusi pildīt Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts pienākumus, šai ziņā ir ko mācīties no Latvijas pieredzes, trešdien uzsvērusi Igaunijas Republikas prezidente Kersti Kaljulaida, kas Jūrmalā tikās ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni.

Lasīt vairāk http://ej.uz/5vx5

2017. gada jūlijs

Hamburgas samits. Ekonomika otrajā plānā

Vācijas ostas pilsētā Hamburgā šodien sākas divdesmit pasaules ekonomiski ietekmīgo valstu (G20) vadītāju kārtējais samits, kurā politikas gan solās būt ievērojami vairāk nekā ekonomikas.

Lasīt vairāk http://ej.uz/bmo9

2017. gada jūlijs

Izsludināts konkurss “Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē 2017”

Saistīts attēls

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina projektu konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē 2017”, lai apzinātu, novērtētu un popularizētu oriģinālus un efektīvus valodu mācīšanas veidus.

2017. gada konkursam var pieteikties visi, kas īsteno valodu apguves aktivitātes vai projektus.

Vairāk informācijas http://ej.uz/8sbr

2017. gada jūlijs

Igaunijas prezidentūra ES Padomē – 2017. gada 1. jūlijs – 31. decembris

Igaunijas prezidentūras prioritāšu pamatā ir Eiropadomes stratēģiskā programma un kopīgie mērķi, ko dalībvalstis un ES iestādes formulējušas Romas deklarācijā par godu Romas līgumu 60. gadadienai. Prezidentvalsts Igaunija galveno uzmanību pievērsīs kopīgo vērtību - labklājības, drošibas, miera un stabilitātes saglabāšanai Eiropā. Lasīt viarāk http://www.consilium.europa.eu/lv/council-eu/presidency-council-eu/

2017. gada jūlijs

Eiropas Ziņas jūnijā

Eiropas Komisijas pārstāvniecības, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un Ārlietu ministrijas sagatavotajā jaunākajā „Eiropas Ziņas” izdevumā aicinām uzzināt par „Europe Direct” informācijas centriem - iepazīties ar aktuālo Eiropas Komisijas konkursu to darbības nodrošināšanai Latvijā 2018. - 2020. gadā, kā arī lasīt sarunas ar Valmieras un Jelgavas informācijas centru vadītājām par to, kā izdodas būt iedzīvotājiem par ceļa rādītājiem un konsultantiem neskaidrībās.

Eiropas Ziņasā jūnijā

2017. gada jūlijs

Komisija nāk klajā ar jaunu Eiropas mēroga privāto pensiju produktu, lai palīdzētu patērētājiem veidot uzkrājumus pensijai

Pateicoties Komisijas plānam izveidot jaunu pensiju produktu kategoriju, Eiropas patērētāji drīz varēs izmantot priekšrocības, ko dod lielāka izvēle pensijas uzkrājumu veidošanā.

Lasīt vairāk http://ej.uz/PEPP_LV

2017. gada jūnijs

EIROPAS PIECCĪŅAS posms “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā” Jēkabpilī

Eiropas PieccīņaS

Jēkabpilī, 8. jūlijā, ikviens - liels vai mazs, pa vienam vai komandā - aicināts piedalīties un pārbaudīt savas zināšanas par ES iekšējo tirgu un vienlaikus labāk iepazīt arī savu pilsētu un novadu. Spēles dalībniekiem - vērtīgas balvas! Spēle notiek no plkst. 12.00 līdz 17:00.

 

 

 

Spēle EIROPAS PIECCĪŅA norisināsies piecās Latvijas pilsētās (Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Cēsīs un Valmierā) laikā, kad notiks šo pilsētu svētki. Paralēli norisināsies VIRTUĀLĀ PIECCĪŅA, kuras laikā būs iespēja gatavoties pilsētu posmiem.

EIROPAS PIECCĪŅA ir spēle ikvienam interesentam, kurš vēlas pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas savienībai aktuālām tēmām. Kopējais balvu fonds 10 000 EUR.

2017. gada jūnijs

ES Mobilais zināšanu ekspresis 1. jūlijā piestās festivālā „Lampa”

Sarunu festivāla „Lampa” otrajā dienā - sestdien, 1. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 19.30 Cēsu pils parka centrālajā laukumā aicinām apmeklēt Eiropas Savienības (ES) Mobilo zināšanu ekspresi - aizraujošām spēlēm aprīkotu autobusu, kurā lieli un mazi var sajust, sadzirdēt un iepazīt Eiropas valstis.

Lasīt vairāk http://ej.uz/wx13

2017. gada jūnijs

Viesabonēšanas maksas atcelšana ES: triju ES iestāžu kopīgs paziņojums

2017. gada 15. jūnijā Eiropas Savienībā beigs piemērot viesabonēšanas maksu.
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni, Eiropas Savienības Padomes prezidentvalsts Maltas premjerministrs Džozefs Muskats un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers, kopīgi paziņoja:
"Eiropas Savienība tiecas saliedēt iedzīvotājus un padarīt viņu dzīvi vieglāku. Viesabonēšanas maksas atcelšana ir īsts Eiropas veiksmes stāsts.
2017.gada jūnijs

Sākusies pēdējā uzņemšana bezmaksas mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās

Pēdējo reizi 27 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā var pieteikties bezmaksas mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā un nemācās, bez maksas var iegūt kādu no 34 darba tirgū pieprasītām profesijām viena gada laikā, mācību laikā saņemot dažāda veida atbalstu.
Jauniešu garantijas programma noslēdzas 2018. gadā, tāpēc šī ir pēdējā iespēja jauniešiem tik īsā laikā iegūt Latvijas tautsaimniecībā noderīgas profesijas, kuras izvēlētas sadarbībā ar darba devējiem, tātad gaidītas mūsu uzņēmumos.
2017.gada jūnijs

Komisija atzinīgi vērtē 20 dalībvalstu lēmumu izveidot Eiropas Prokuratūru

Tieslietu padomē 20 dalībvalstis panāca politisku vienošanos par jaunās Eiropas Prokuratūras izveidi ciešākas sadarbības ietvaros. Eiropas Parlamentam tagad būs jādod sava piekrišana. Tiklīdz tā būs izveidota, neatkarīgajam ES prokuroram būs dotas pilnvaras izmeklēt un saukt pie atbildības krimināllietās, kas skar ES budžetu, piemēram, attiecībā uz korupciju vai krāpšanu ar ES līdzekļiem, vai pārrobežu krāpšanu PVN jomā. Tā būs spēcīga, neatkarīga un efektīva struktūra, kas specializējas finanšu noziedzības apkarošanā visā ES.

Lasīt vairāk http://ej.uz/5e3y

 
2017. gada jūnijs

Kapitāla tirgu savienības izveides pabeigšana – pirmie panākumi kā pamats turpmākai izaugsmei

Eiropas Komisija veic turpmākus pasākumus kapitāla tirgu savienības (KTS) virzībai, kas ir nozīmīgs Junkera Komisijas projekts darbvietu skaita palielināšanai un izaugsmes veicināšanai Eiropā.
Lasīt vairāk http://ej.uz/7h55
2017. gada jūnijs

Pilnveido pārtikas aprites uzraudzību

Stājas spēkā grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kuri pilnveido pārtikas aprites uzraudzības regulējumu un ievieš Eiropas Savienības (ES) prasības.

Lasīt vairāk http://ej.uz/o6a9

2017. gada jūnijs

Nodokļu reforma risina Eiropas Komisijas rekomendāciju par nodokļa sloga samazināšanu iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem

22. maijā Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi valstu specifiskās rekomendācijas, kas adresētas Eiropas Savienības dalībvalstīm. EK atzīst, ka nodokļu pamatnostādnes risina iepriekšējā gada rekomendāciju par nodokļa sloga samazināšanu iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem. Tāpat tiek norādīts, ka darba spēka nodokļu samazināšana netiek pilnībā kompensēta ar nodokļu pārnešanu uz patēriņu.

Lasīt vairāk http://ej.uz/1sog

2017. gada maijs

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 Nākošā >>

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.