Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSŽ.K. Junkera runa, materiāli un EK paziņojumi 12.09.2018.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers šodien Eiropas Parlamentā teica ikgadējo runu par stāvokli savienībā #SOTEU - izvērtējot iepriekš paveiktos darbus un iezīmējot Eiropas Komisijas darba prioritātes nākamajam gadam.

Priekšsēdētāja runa, ar to saistītie dokumenti, faktu lapas, citi izziņas un informatīvie materiāli pieejami šeit: https://ec.europa.eu/commission/priorities/state-union-speeches/state-union-2018_lv Jāatzīmē, ka daži no tiem var vēl nebūt notulkoti latviešu valodā; to tulkojums tiks nodrošināts tuvākajā laikā.

Tāpat Eiropas Komisija nākusi klajā ar vairāku #SOTEU laikā izskanējušo prioritāšu izklāstu un priekšlikumiem. Ar tiem varat iepazīties Eiropas Komisijas pārstāvniecības lapas Jaunumu sadaļā: https://ec.europa.eu/latvia/news_lv vai Eiropas Komisijas preses paziņojumu vietnē: http://europa.eu/rapid

Šobrīd pieejamie paziņojumi:

Par teroristiska satura apkarošanu tīmeklī

Eiropas Prokuratūras stiprināšana

Brīvu un taisnīgu Eiropas Parlamenta vēlēšanu nodrošināšana

Priekšlikumi ārpolitikas un drošības politikas jomā

Āfrikas un Eiropas ilgtspējīgu ieguldījumu un nodarbinātības alianse

Investīcijas ārpus ES: efektīvāks finanšu arhitektūras plāns

Priekšlikums izbeigt sezonālo laika maiņu

Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošana

Migrācijas un robežu pārvaldības reforma

Sociālajos tīklos mirkļbirka - #SOTEU.

2018. gada septembris

Junkers: Pēc "Breksita" Lielbritānija pilnībā vai daļēji nevarēs izmantot ES brīvā tirgus priekšrocības.

Lielbritānija pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nevarēs pilnībā vai daļēji izmantot ES brīvā tirgus priekšrocības, trešdien brīdināja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

Eiropas Parlamentā Strasbūrā sakot ikgadējo runu par stāvokli Eiropas Savienībā (ES), Junkers norādīja, ka respektē Lielbritānijas lēmumu atstāt ES.

"Bet mēs arī lūdzam britu valdību saprast, tas, kurš izstājas no {Eiropas] Savienības, nevar būt tādā priviliģētā stāvoklī, kāds ir dalībvalstij," uzsvēra EK prezidents.

Lasīt vairāk https://ej.uz/8rn3

2018. gada septembris

Konkurss “Latviešu valoda Eiropas Savienībā”

Eiropas Valodu diena vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs, arī Latvijā, tiek atzīmēta 26. septembrī. 26. septembri par Eiropas Valodu dienu ar UNESCO atbalstu 2001. gadā pasludināja Eiropas Padome un Eiropas Savienība.

ES Pamattiesību hartā minēts: "Eiropas valodas ir vienlīdz vērtīgas un cienījamas un veido neatņemamu Eiropas kultūras un civilizācijas daļu". Šogad, sagaidot Latvijas simtgadi, gribas pievērst īpašu uzmanību latviešu valodas statusam Eiropas Savienības kontekstā. Tādēļ EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes informācijas punkts aicina pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties konkursā „Latviešu valoda Eiropas Savienībā”. Atbildes var iesniegt elektroniski: silvija.murniece@aluksne.lv vai pa pastu - Alūksnes pilsētas bibliotēka, Lielā ezera ielā 24, LV - 4301 ar norādi „Eiropas valodu konkursam” līdz 30. septembrim. Laipni aicināti piedalīties visi interesenti!

 

Konkursa jautājumi

2018. gada septembris

Debates par situāciju Eiropas Savienībā

Jaunnedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstāsies ar ikgadējo uzrunu par situāciju Eiropas Savienībā (State of the European Union, #SOTEU), pēc kuras notiks debates par Eiropas Savienības nākotnei svarīgiem jautājumiem ar Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju Antonio Tajāni un EP deputātiem.

Debates EP septembra plenārsesijā kļuvušas par tradīciju, un notiks 8. reizi: trešdien, 12. septembrī, no pulksten 10:00 - 13:00 (Latvijas laiks).

2018. gada septembris

ES loma pasaules tirdzniecībā: skaitļi un fakti

ES ārējās tirdzniecības rādītāji apskatāmi mūsu infografikās: eksports, imports, darba vietu skaits ES un iespējas, ko radīja ES tirdzniecība ar trešajām valstīm.

Uzzināt vairāk https://ej.uz/6fn5

2018. gada augusts

Jūsu privāto datu drošība ir Jūsu rokās!

Jaunie ES tiesību akti, kas stājās spēkā 25. maijā, paredz vienotus noteikumus eiropiešu privāto datu aizsardzībai, kā arī sniedz pārskatāmākus noteikumus uzņēmumiem datu aizsardzības jomā.

Uzzināt vairāk https://ej.uz/j4p2

2018. gada augusts

Pārskats par 2018. gada pirmo pusi: pieņemtie lēmumi un paveiktais Eiropas Parlamentā

Debates par Eiropas Savienības nākotni, migrācija, ES daudzgadu budžets, digitālā ekonomika - uzziniet vairāk par to, kā ir aizvadīti 2018. gada seši darba mēneši Eiropas Parlamentā.

Uzzināt vairāk https://ej.uz/3nnm

2018. gada augusts

Tests “Zināji vai uzzināji?”

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir sagatavojis testu „Zināji vai uzzināji?”, ar kuru var pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā (ES) un pilsoņu pārstāvja - Eiropas Parlamenta (EP) - darbu.Tests ar spēļošanas elementiem sagatavots par astoņām jomām, kuras ES, t.sk., Latvijas iedzīvotāji atzinuši par, viņuprāt, nozīmīgākajām. Tās ir arī starp Eiropas Parlamenta darba prioritātēm. Astoņas jomas ir: patērētāju aizsardzība, izaugsme, vide un klimats, Eiropas nākotne, cilvēktiesības, imigrācija, drošība un sociālā aizsardzība.

Zināšanu pārbaudes testu var izmēģināt vietnē zini.europarl.lv

2018. gada augusts

<< Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākošā >>

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.