Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSViesabonēšanas maksas atcelšana ES: triju ES iestāžu kopīgs paziņojums

2017. gada 15. jūnijā Eiropas Savienībā beigs piemērot viesabonēšanas maksu.
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni, Eiropas Savienības Padomes prezidentvalsts Maltas premjerministrs Džozefs Muskats un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers, kopīgi paziņoja:
"Eiropas Savienība tiecas saliedēt iedzīvotājus un padarīt viņu dzīvi vieglāku. Viesabonēšanas maksas atcelšana ir īsts Eiropas veiksmes stāsts.
2017.gada jūnijs

Sākusies pēdējā uzņemšana bezmaksas mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās

Pēdējo reizi 27 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā var pieteikties bezmaksas mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā un nemācās, bez maksas var iegūt kādu no 34 darba tirgū pieprasītām profesijām viena gada laikā, mācību laikā saņemot dažāda veida atbalstu.
Jauniešu garantijas programma noslēdzas 2018. gadā, tāpēc šī ir pēdējā iespēja jauniešiem tik īsā laikā iegūt Latvijas tautsaimniecībā noderīgas profesijas, kuras izvēlētas sadarbībā ar darba devējiem, tātad gaidītas mūsu uzņēmumos.
2017.gada jūnijs

Komisija atzinīgi vērtē 20 dalībvalstu lēmumu izveidot Eiropas Prokuratūru

Tieslietu padomē 20 dalībvalstis panāca politisku vienošanos par jaunās Eiropas Prokuratūras izveidi ciešākas sadarbības ietvaros. Eiropas Parlamentam tagad būs jādod sava piekrišana. Tiklīdz tā būs izveidota, neatkarīgajam ES prokuroram būs dotas pilnvaras izmeklēt un saukt pie atbildības krimināllietās, kas skar ES budžetu, piemēram, attiecībā uz korupciju vai krāpšanu ar ES līdzekļiem, vai pārrobežu krāpšanu PVN jomā. Tā būs spēcīga, neatkarīga un efektīva struktūra, kas specializējas finanšu noziedzības apkarošanā visā ES.

Lasīt vairāk http://ej.uz/5e3y

 
2017. gada jūnijs

Kapitāla tirgu savienības izveides pabeigšana – pirmie panākumi kā pamats turpmākai izaugsmei

Eiropas Komisija veic turpmākus pasākumus kapitāla tirgu savienības (KTS) virzībai, kas ir nozīmīgs Junkera Komisijas projekts darbvietu skaita palielināšanai un izaugsmes veicināšanai Eiropā.
Lasīt vairāk http://ej.uz/7h55
2017. gada jūnijs

Pilnveido pārtikas aprites uzraudzību

Stājas spēkā grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kuri pilnveido pārtikas aprites uzraudzības regulējumu un ievieš Eiropas Savienības (ES) prasības.

Lasīt vairāk http://ej.uz/o6a9

2017. gada jūnijs

Nodokļu reforma risina Eiropas Komisijas rekomendāciju par nodokļa sloga samazināšanu iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem

22. maijā Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi valstu specifiskās rekomendācijas, kas adresētas Eiropas Savienības dalībvalstīm. EK atzīst, ka nodokļu pamatnostādnes risina iepriekšējā gada rekomendāciju par nodokļa sloga samazināšanu iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem. Tāpat tiek norādīts, ka darba spēka nodokļu samazināšana netiek pilnībā kompensēta ar nodokļu pārnešanu uz patēriņu.

Lasīt vairāk http://ej.uz/1sog

2017. gada maijs

FM: Pašvaldības aktivizējas ES fondu projektu īstenošanā

Šā gada pirmajos četros mēnešos konsolidētajā kopbudžetā veidojies 170,7 milj. eiro pārpalikums. Jau vēsturiski izveidojusies situācija, ka gada sākumā kopbudžetā veidojas pārpalikums, kas šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu pieauga par 131,5 milj. eiro. Tas skaidrojams ar šobrīd aktīvo projektu atlašu un līgumu slēgšanas posmu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanā, kas nerada tūlītēju naudas plūsmas pieaugumu. ES fondu projektu īstenošanas izdevumu pieaugums sagaidāms gada otrajā pusē, attiecīgi efekts no izdevumu samazinājuma šā gada sākumā zudīs. Gada nogalē, izdevumiem pieaugot straujāk gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetos sagaidāms, ka kopbudžetā veidosies finansiālais deficīts. Turpretī nodokļu ieņēmumi tika iekasēti plānotajā apmērā.

Lasīt vairāk http://ej.uz/ry81

2017. gada maijs

2017. gada Eiropas pusgada pavasara pakete — Komisija sniedz konkrētām valstīm adresētus ieteikumus

Dalībvalstīm būtu jāizmanto ekonomikas atveseļošanās sniegtās iespējas, lai īstenotu strukturālās reformas, veicinātu investīcijas un stiprinātu publiskās finanses. Prioritātes dažādās ES valstīs atšķiras, taču ir svarīgi turpināt darbu visās jomās, lai panāktu iekļaujošāku, stabilāku un ilgtspējīgāku izaugsmi.

Lasīt vairāk http://ej.uz/uffd

2017. gada maijs

Eiropas nākotnes scenāriji. Latvijas eiroparlamentāriešu viedokļi

Eiropas Savienības valstis atrodas krustcelēs - tām jāizvēlas, kā pēc Lielbritānijas izstāšanās veidot bloka nākotni. Kādu to saistībā ar Latvijas interesēm redz un ko domā darīt no mūsu valsts ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?

Lasīt vairāk http://ej.uz/2h57

2017. gada maijs

Komisija nāk klajā ar Balto grāmatu par Eiropas nākotni: iespējas ceļā uz vienotību 27 ES valstu vidū

Kā Komisijas priekšsēdētājs Junkers paziņoja savā 2016.gada runā par stāvokli Savienībā, Eiropas Komisija nāca klajā ar Balto grāmatu par Eiropas nākotni; šī baltā grāmata bija Komisijas ieguldījums ceļā uz Romas samitu, kas notika 2017.gada 25.martā.

Šobrīd, kad esam atzīmējuši Romas līgumu 60. gadadienu, mēs atskatāmies uz septiņus gadu desmitus ilgstošu mieru un uz paplašinātu Savienību ar 500 miljoniem pilsoņu, kuri dzīvo brīvībā vienā no vispārtikušākajām ekonomikām pasaulē. Vienlaikus Eiropas Savienībai jālūkojas uz priekšu, lai izstrādātu redzējumu par to, kā tā veidos savu nākotni 27 valstu sastāvā. Baltajā grāmatā ir aplūkoti Eiropas galvenie izaicinājumi un iespējas nākamajā desmitgadē. Tajā ir izklāstīti pieci scenāriji Savienības iespējamajai attīstībai līdz 2025.gadam - atkarībā no tā, kādā veidā Savienība izvēlas reaģēt.
2017.gada maijs

Valsts atbalsts — Komisija vienkāršo noteikumus publiskajām investīcijām ostās un lidostās, kultūrā un tālākajos reģionos

Eiropas Komisija šodien apstiprināja jaunus valsts atbalsta noteikumus, ar ko paredz, ka noteiktus valsts atbalsta pasākumus ostām, lidostām, kultūrai un tālākajiem reģioniem atbrīvo no Komisijas veiktām iepriekšējām pārbaudēm. Mērķis ir veicināt publiskās investīcijas darbvietu un izaugsmes radīšanai, vienlaikus saglabājot konkurenci.

Lasīt vairāk http://ej.uz/bv5z

2017. gada maijs

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā ziņu lapa maijā

 EP Informācijas birojs Latvijā sagatavojis ziņu lapu par aktuālo Eiropas Parlamentā.

 

Vairāk informācijas lasiet: Maija apkārtrakstā

2017. gada maijs

Eiropas nākotnes scenāriji. Latvijas eiroparlamentāriešu viedokļi

Eiropas Savienības valstis atrodas krustcelēs - tām jāizvēlas, kā pēc Lielbritānijas izstāšanās veidot bloka nākotni. Kādu to saistībā ar Latvijas interesēm redz un ko domā darīt no mūsu valsts ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?

Lasīt vairāk http://ej.uz/2h57

2017. gada maijs

Iznākusi jaunā Europe Direct ziņu lapa!

Aprīlī ir iznācis Europe Direct Informācijas centra Gulbenē otrais biļetens. Šajā numurā var uzzināt par aktualitātēm visā Eiropas Savienībā, kā arī par ES piedāvātajām iespējām - projektiem, grantiem un semināriem Alūksnes, Gulbenes un Madonas novados, Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs.
Europe Direct jaunāko ziņu lapas var lasīt šeit. Iepriekšējos numurus var lasīt šeit.
2017.gada maijs

9.maijs Eiropas diena

2017.gada maijs

Piedalies Eiropas eksāmenā!

2017.gada 9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts kārtot Eiropas eksāmenu.

2017. gada aprīlis

Ceļotāju viesabonēšanas maksas atcelšana ES 2017. gadā

Ja ārzemju ceļojuma laikā zvanāt, sūtāt īsziņas vai pārlūkojat internetu ar savu mobilo tālruni vai ierīci, izmantojot dzīvesvietas valsts SIM karti, tā ir viesabonēšana. Dzīvesvietas valsts sakaru operators maksā ārvalsts sakaru operatoram par tīkla izmantošanu. Norēķinos starp abiem operatoriem piemērojamo cenu sauc par viesabonēšanas vairumcenu. Tā rada izmaksas dzīvesvietas valsts operatoram un tādējādi ietekmē patērētāju galīgos rēķinus. Tāpēc Komisija līdztekus darbam nolūkā tieši ierobežot mazumcenas, kuras maksā patērētāji, ir strādājusi, lai ierobežotu viesabonēšanas vairumcenas ES.

Lasīt vairāk http://ej.uz/yuy1

2017. gada aprīlis

Uz bioloģisko produktu importu attiecas jauna ES elektroniskās sertificēšanas sistēma

Bioloģisko produktu importa labākai uzraudzīšanai no rītdienas sāk piemērot jaunu elektroniskās sertificēšanas sistēmu. Tādējādi ES izvirzās par pasaules līderi bioloģisko produktu izsekojamībā un uzticamu datu vākšanā par šo produktu tirdzniecību.

Lasīt vairāk http://ej.uz/b4w1

2017. gada aprīlis

Līguma par Eiropas Savienību 50. Pants – jautājumi un atbildes

Kas ir 50. pants?

Līguma par Eiropas Savienību 50. pantā izklāstīta procedūra, kas jāievēro, lai dalībvalsts varētu izstāties no Eiropas Savienības, ja tā to vēlas. Tā tika pirmo reizi ieviesta ar Lisabonas līgumu 2007. gadā.

Vairāk informācijas https://ec.europa.eu/latvia/news/l%C4%ABguma-par-eiropas-savien%C4%ABbu-50-pants-%E2%80%93-jaut%C4%81jumi-un-atbildes_lv

2017. gada aprīlis

Ceļu satiksmes drošība. 2016. gada cerīgie rezultāti liek darīt vēl vairāk dzīvības saudzēšanai uz ES ceļiem

Komisijas šodien klajā laistā 2016. gada ceļu satiksmes drošības statistika uzrāda visā ES reģistrēto bojāgājušo skaita kritumu par 2 %. 2016. gadā uz ES ceļiem dzīvību zaudējuši 25 500 cilvēku — par 600 mazāk nekā 2015. un par 6000 mazāk nekā 2010. gadā. Pēc Komisijas aprēķiniem, 135 000 cilvēku uz ceļa tikuši smagi traumēti.

 
2017. gada aprīlis

<< Iepriekšējā 1 2 3 Nākošā >>

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.